?DDR2?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Aug 18, 2005.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    http://www.info.ba/novost.aspx?id=5164

    Aurora sa vodenim hlađenjem





    Alienware, firma koja sastavlja posebne mašine namijenjene igračima, predstavila je svoj prvi model koji koristi vodeno hlađenje. Prema tvrdnjama firme, ono 30% poboljšava termalne performanse mašine, smanjujući buku na ispod 30 dB. Aurora 7500 je bazinara na preskupom Athlon64 FX 57 procesoru (iako kupac može birati i neki slabiji procesor), 1 GB DDR2 memorije niske latencije, ima posebno napucanu verziju GeForce 7800GTX grafičke kartice i koristi Microsoft-ov Windows Media Center OS. Pomenuta grafička kartica označena sufiksom KO u stvari je overclock-irani model koji uobičajene 430 MHz / 1,2 GHz specifikacije podiže na 490 MHz / 1,3 GHz. Naravno, kupac sa dovoljno dubokim džepom može birati dvije ovakve kartice u sistemu, koji je već SLI-kompatibilan, kao i ostatak komponenti. Ali, šta god da izabere, ne može proći jeftino, jer se radi o vrhunskoj mašini za igranje. A to danas košta.

    Nesta je truhlo u drzavi Danskoj?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    pa dobro, malo razmisljaju unaprijed 8)
    znas ono, eee kad smo mi rekli da ce biti amd s ddr2 :D

    o.t. daj molim te one testove, trebaju mi.
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    AMD nece na DDR2 josh ihihi...sta che koji klinac kad je DC DDR400 dovoljan za X2 procesore a o DC DDR500 da i ne pricam.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    TXT danas poslije posla
    zaboravio sam ti sendati.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    ok
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    fali čorbe za te perverzije.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mislim ljudi su skontali kako da ubacuju desktop graficke u svoje laptope......
    Nedavno sam isao na sajt i ono kao sklopio konfu elem za te pare mogu uzeti 40 dobrih makina i otvoriti najzeshchi game centar u jugoistocnoj europi
    elem cifra je bila oko 45000$ bez betonskih zvucnika
    :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    treba znat i potrosit, ne? ;)