Dell E207WFP vs Samsung 2032BW vs ostale matrice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ReNNo, Mar 22, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kad vec kupujes u HR, uzmi Dell 2007WFP, on dolazi sa PVA ili SIPS matricom, ovisno o izvedbi. Izadje te nekih 900KM u vemilu.
    Fin je i taj lenovo, al trebat ce ti multi gpu da zavrtis nesto na solidnim detaljima. IMO, 22" je malo za 1080p.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cini mi se da se nisi dobro izrazio. Da okrenem vrat? :shock: Rekao bih da aludiras na uglove gledanja, vjeruj, kod mene je horizontalni komotnih 160°, dok je vertikalni slabiji. I nikad slika ne izgleda kao negativ.

    Ne kuzim kakve veze imaju uglovi gledanja sa ocima.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma dobro...nije toliko velika razlika u FPS kada poredis 1680x1050 sa 1920x1200, oko 10%, a kada se ugasi AA to ide glatko.
    A citao sam o tom monitoru i najvise me brine sto kod dosta raje dolazi sa mrtvim pixelima, a mislim da tek kada imaš 4 mrtva pixela mozes da uvazis reklamaciju.
    Neznam... u HR se ovaj lenovo dosta hvali.... jedino me malo brine sto neki govore da nije igrivo igrati igre u kojima je vecinom mrak.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Obavezno isprobaj monitor prije kupovine,da ne utrefiš sa jednim mrtvim pixelom,pa ništa od zamjene.
    Radije uzmi Dell2007WFP ili 2008WFP sa SIPS matricom.Leonovo je ružan,dell ljepši,ergonomičniji :mrgreen:
    22" je ipak malo za HD.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Stevie hoces da kazes da si prezadovoljan ili zadovoljan s tim monitorom? :) Ja se nikako da nakanim da ga uzmem.. Eto u ingelu postavili i cijenu za njega, bio je non-defined :D ako Bog da ovih dana uzimam..
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam prezadovoljan, ali zadovoljan jesam. Sreca pa mi ne trebaju nekakve vjerne boje. :D
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tako je jedan lik uzeo pa mu nakon pola sata rada mrtav pixel iskoci.
    Fakat se sada tesko odluciti.... jedni ovo hvale, drugi ovo.
    Sada sam se najvise nalozio na ovog Lenova...mislim za te pare dobijes extra matricu, 22", full HD, čvrsto kučište....jest da nije fancy ali to sam i trazio.

    Jedina mana bi bila prevelika nativna rezolucija koja bi zasmetala u nekim igrama jer slabo koja graficka moze da to podrzi.
    Ali naprimjer 8800 GTS 512MB bi ljepo gurala sve ove igre na nativnoj rezoluciji....naravno, ne crysis.

    A i govorilo se da bi bilo problema sa citanjem texta na nativnoj rezoluciji...ali kako ljudi govore tu nema nikakvih problema.
    A i pored toga me brine što je crna boja tako ljepo izražena da bi u nekim igrama gdje su tamne scene monitor bio neupotrebljiv...e sad neznam da li bi se kalibracijom to moglo popraviti.

    I ovaj DELL 2007WFP dolazi u obzir.....ali kada skontam za iste pare mogu dobiti 22" .
    Kako znati koju matricu cu dobiti u ovom monitoru i koliko se te matrice razlikuju?

    Kakve su u usporedbi sa S-PVA matricom.

    Zaista mi se ovaj dell ne sviđa jer toliko sam procitao losih stvari o njemu...pocevsi o mrtvim pixelima nakon par sati koristenja , pa probijanja svjetla pa do skroz loših matrica koje se mogu zadesiti u njemu.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Za onoliko para koliko imam sad za monitor ne ocekujem "vjerne boje" :D Eh vazno je da si zadovoljan.. Samo sam nesto cuo da u Ingelu nije moguce isprobati monitor pri kupovini, ima li u tome istine? Znaci moras ici na srecu sa dead pixelima..
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kad sam htio kupit nisu dali da vidim. Zato nisam ni kupio kod njih. :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ipak je istina.. Pa jesi kupio negdje u Tz? Da li ga uopste ima negdje drugo u Tz?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzeo u NTCHS-u u Mercatoru. Imaju tamo i vecih dijagonala, uglavnom su LG.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Zaboravio sam za njih.. A kakvi su sa cijenama? Mislim da nemaju oni nikakvih cjenovnika na netu.. Nisam dugo bio tamo.. Znam da su im vecinom LG.. Nemam bas KM-ova za vecu dijagonalu.. :)
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Kupovina Dell-a jeste lutrija na neki način,samo guglaj Dell 2007WFP problem,izbaci desetine stranica.
    Dva dana sam probavao della prije nego što sam se odlučio za kupovinu.Monitor jeste odličan,ako te zapadne dobar panel.

    Leonova nisam ni vidio(sem slika na netu),a kamoli radio na njemu,tako da nemam pojma kakav je.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pojma nemam, zadnji put kad sam tamo bio kupio sam ovaj monitor. Bio je 450KM tada. Danas je sigurno jeftiniji. Otidji pa pogledaj.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pogledaj na PCE forumu pa ces viditi koliko ga hvale.
    Vjerovatno najviše.

    A kako god gledam to mi ispadne kao najbolji izbor jer vrlo je mal izbor monitora sa ne-TN matricom.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije problem mali izbor, cijene su problem.

    A replika Stiviju - po pitanju uglova gledanja, oci su mi jako osjetljive i zahtjevne, bas kao sto sam baksuz pa spadam u onih 1% ljudi koji vide zelene fosforne tragove na plasma ekranima (Pioneer included), i stoga nisam vidio TN ekran sa dobrom slikom pri 120 i vise stepeni.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je vec nesto drugo, stari moj. :D
     
  18. GV

    GV Komšija

    Tog lenova su nahvalili u jednom od zadnjih Bug-ova