1. Predator

    Predator Aktivista

    Meni nije logicno da nisu u stanju napraviti cipset koji se negrije kao pegla ja samo kazem svoja licna iskustva ne neka koja citam po raznim forumima, i testovima i sl.
    Skolu sam platio samo po svom depu, i jedino to postujem licna iskustva citanje testova, i drugih gluposti nejebem ni tri posto svi oni primaju lovu da seru sta im se kaze.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Pa radim sa tim stvarima, jel to dovoljno iskustvo? Liku su promjenili 4 asusove ploce famozne P5GD1 pro, na kraju problem je rijesen sa Foxcon varijantom istog chipseta.

    ''Asus pravi najbolje ploce''

    Kad kupis plocu od 300-350km ocekujes da bude top i da ne pravi probleme. Po meni Asrock pravi dobre ploce, za 100km pogledaj jednu Dual-Sata2 i sl.

    Znaci da nije puno para.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: Ti su mi likovi najvece njubare...
     
  4. Predator

    Predator Aktivista

    Ja radim sa malo komplikovanijim stvarima od sklapanja racunara luzerima netvrdim da se nekvare ali kakvi debili kupuju racunare, i rukuju sa njima pokvarili bi teg od 5Kg gora iskustva imam sa Gigabytom ili Abitom traume zive, ili sam ja naletio na skart, ili proizvode sami skart sto se tice cijena glupo je o tome polemisati mi smo zadnja rupa na svjetu da bi neko razmisljao dali je nama skupo dati za plocu 400 - 500 KM. to se i tako proizvodi za ekonomski razvijeni svijet koji mi necemo bit jos za 100 godina mozda ni tada.
    Zar vam nisu glupe cijene grafickih kartica, ili posto su vecina raje gejmeri onda je to normalno imam i ja takvih jarana kojima je sve sto nije dabe skupo, a za graficku bi dali mater, oca mozda jos kojeg clana familije.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sto se tice gd1 pro ...definitivno shejt 925x chipset ako se nevaram ali ruku na srce iste probleme su imale i intelove ploce.

    Kad bi rd600 pravio recimo asrock mislim da bi imali fenomenalnu agp,pci-x,ddr,ddr2 plocu za cca 150km ...
    ovako cemo gledati napumpanu dfi plocu cijenovno u klasi "striker-a"
     
  6. Esh

    Esh HWB

     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mah jos jedna ploca u toliko maloj seriji da je se ne isplati ni spominjat...
     
  8. maniac

    maniac Novi član

    A sjeca li se ko problema sa Realtek AC97 zvucnom na A7N8X seriji. Ploca se restartovala na 30% igara sa nVidia driverima dok je sa Realtek driverima sve radilo extra dobro. ASUS je uvjek imao tih problema sa zvucnim karticama dok je sve ostalo radilo extra.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    pa slično se sad dešava sa p5b vanilla... samo što ploča radi, a zvuk nemoj slušat :wink:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Stani, ne kontam ovo? resetovala se sa nVidia drajverima, pa sta ce nVidia drajveri na Realtek chipu?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    tako ide brže :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sigurno je mislio na audio drivere u nvidia paketu za chipset ;)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Pa opet to nisu drajveri za Realtek chipset.
     
  14. [tota]

    [tota] Aktivista

    Kako ja nemam problema sa zvukom?
    Čuo sam za razno "pucanje" zvuka, ali nisam se susreo sa tim, čak ni sa starim verzijama Soundmax drivera.
    Čini mi se da korisnici dlx verzije imaju većih problema oko zvuka nego vanilla...
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma ima svakakvih simptoma... za dlx nisam čuo neke posebne primjedbe (iskreno nisam ni tražio po netu, gledam jednostavno kaj dobivam na reklamacije).
     
  16. maniac

    maniac Novi član

    Kako sta ce, pa svi znamo da jedan nforce driver package radi za sve nforce 2 chipsete a i za neke N3 chipsete. Tako zajedno sa driverima za LAN, AGP, USB 2.0, GART, i sve ostalo; nvidia je ukljucila i driver za zvuk sto je logicno. Samo sto ne fercera kako su oni zamislili tj. prakticno je nemoguce igrati GTA3 jer se MB stalno resetuje a slicno je i sa gomilu ostalih igara.
    I da bi se to rijesilo, korisnik mora traziti drivere na realtekovoj stranici, sto se ne ocekuje od nove ploce ?
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan Realtek nema nikakve veze sa nvidijom,
    [​IMG]

    Zaseban chip druge firme koji koristi druge drajvere, nvidia drajveri rade samo sa MCP-T alias Soundstorm.

    [​IMG]
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sta me briga, nemam vise nista od nevidije :D
    VIA rulez
     
  19. maniac

    maniac Novi član

    sulu , uredu je to sto ti pricas i ja to razumijem, ali ASUS je ukljucio njihovu verziju drivera na CD koji dobijes sa MB, naravno nForce unified driver package :wink: Ja samo govorim da je to greska i da korisnik ne bi trebao da rucno trazi drivere za bilo sto na MB ako ju je kupio novu u retail pakovanju, sto je slucaj. ASUS je kriv sto na CD nije stavio originalne Realtek drivere ili ne ? Inace ploca je sasvim sigurno jedna od najboljih za soc A.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    asus socket a najbolja? ne bih se složio s tim.