Digitalni fotić

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by [tota], May 23, 2004.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Skupio sam lovu pa sam mislio uzeti neki digitalni max. 650-700 km. Nekako mi se najviše sviđa HP 735 iako je on 450 km, šta mislite o njemu i dajte nešto bolje ako znate. Važna mi je kvaliteta slike (kome nije), koje mem. kartice koristi i kakve baterije (koliko). Unaprijed hvala :)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pusti hp na miru... gledaj olympus, fuji, canon... baterije odmah kupi akumulatorske sa pripadajučim punjačem, a kartice i nisu toliko velika briga (jedino cijena im je različita i sd imaju limit od brijem 512 ili 256 mb).
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Joj jebes HP
    jednom sam ovdje pisao da imaju fabricku gresku na bash tom modelu i da skoro svaki HP servis ima "punoooo" tih aparata sa kojima neznaju sta ce !

    poz...

    Nemoj HP niposto ( jebes IME )


    P.S.
    ja sam narucio Kodak EasyShare CX 6330 , dolazi mi za 1 mjesec, ( cijena 159€ ) u Njemackoj gdje ce mi kupiti jedna cura.

    poz... ;)
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    nemoj HP.. najbolje da uzmes sony digi kameru.. mozes naci 3.2MP za jeftine pare.. vjerujem za nekih 600 maraka.. a sony ima haos lensu carl zeiss..
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    a nekak opet imam osjećaj da je sony precijenjen, mislim vjerovatno je kvalitetan i to (carl zeiss leća je poprilični dokaz), samo uvijek sony "gura" svoje cijene.
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Syss !

    Sta bih ti uzeo da imas 650-700 KM ( oko 300€ ) ???

    poz.
     
  7. kenci

    kenci Aktivista

    pa jebi ga onda.. nisi trebao onda pitati za nasa misljenja.. uzmi HP po tvom ukusu, a nemoj po kvalitetu ;)...
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    kenci ma ne kupujem ja digitalac :) hp vjerovatno ne bi na uži popis kupovine stavio

    @tepsija... u nižoj klasi bi fuji-a uzeo, a da imam malo više para olympus/canon
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    @tota ,
    nemoj uzmati HP niposto, a ako ga slucajno uzmes navrati na ovaj forum nakon nekoliko dana, i reci nam sta bih onda kupio da nisi kupio taj HP !

    Al samo istinu nam reci, jer vidjeces da ces se zajebat ako ga uzmes.

    poz... ;)
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    uz tebe sam kenci ;) i umene je sonyeva , prava , 3.2 mp , kus ljepse ? mala lijepa , siva :D, nije skupa , ja je u japanu platio 350 dollara ( ne ja nego otac ) , preporucujem ti tu , nemam slike njene al eto , samo je u obliku polukruga :D lol :D
     
  11. kenci

    kenci Aktivista

    normalno... sony je zakon... oni makar stave cijenu.. al znas da je kvalitet, i dobar support
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Slušajte :) nisam znao da je HP loš i htio sam vidjeti šta će te mi preporučiti (nisam namjeravao kupiti HP 735, nego mi se svidio). Kada sam malo pogledao i popričao stari će mi pomoći sa lovom pa bih želio uzeti
    Minolta Dimage Z1. Pročitao sam da je to poluprofesionalni model i da je
    optika kao i sve ostalo Best Buy. Što vi mislite o ovom modelu i dajte nešto bolje za nekih max 800 km :)
     
  13. kenci

    kenci Aktivista

    ja opet predlazem sony, pa ti kako hoces ;) carl zeiss ;)
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Isto ti i ja predlazem Sony/Olympus/Kodak nest od ovih , poz...
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam vidio u tetka FujiFilm...pa sad, ruku na srce...statične fotografije su PREDOBRE!
     
  16. Diamond

    Diamond Guest

    Profi digitalac

    Minolta je svakako veoma dobar izbor, NIKON Coolpix 5700 ako ti treba pravi profi ali se sa cijenom nazalost ne uklapa u tvoju sumu. Pogledaj malo i FUJIFILM FinePix modele S3000 i S5000, cijenom su tu negdje a kvalitetom idu daleko u visu klasu - pa uporedi. U svakom slucaju moj ti je savjet da se ne zaleces slobodno si uzmi malo vremena pa prosurfaj po internetu, pronadji koji bi ti modeli odgovarali po potrebama, kvaliteti i naravno cijeni. Konacnu odluku ces morati donijeti ti sam jer kada kupujes digitalac moras imati u rezervi nesto novaca za opremu kojaobicno nije ukljucena u osnovnu cijenu. (kartice, baterije, torbica, punjac, stativ i sl.)
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    e vako raja... lagano se približavam svoti od ~200€ za digitalac i pregledo sam cijeli internet i čitao po svim časopisima u želji da se ne zajebem kod kupovine. prvo je u planu bio fuji 205s, al sam u novom bug-u na testu 60 digitalaca vidio kako su slike 210-e užasne, pa analogno tome 205 ne može biti ništa bolji. uglavnom nakon stvarno dugog traženja rješenje se nametnulo u obliku canona A60... u užem krugu je još bio izbor između olympus 310, olympus 360 (odlične slike) i navedeni canon. sony p72/p73 daje stvarno odlične slike, al trenutno mi je preskup, a i kartice baš nisu besplatne. ovaj canon je malo stariji model i nema ga baš puno po dućanima, ali se može nać već za 1390kn (180€) (koristi cf kartice, 128mb 30€) i većina ljudi se kune kako je to jedini izbor u nižoj srednjoj klasi.

    http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/a60.html

    evo ukratko kako je to u bug-u izgledalo, pa možda ovo pomogne svima koji su u nekoj nedoumici oko odabira digitalca. na testu je bilo 60 modela, a svaki su testirali sa auto postavkama, 10 snimaka istog objekta i odabirom najbolje snimke. slike svakog digitalca su prikazane na kraju testa svake grupe i uglavnom modeli koji su dobili titulu naš odabir/best buy daju ponajbolje snimke...

    osnovna klasa
    naš odabir - sony p73 + brzina, kvaliteta slike
    - masa
    best buy - fuji a330 + cijena, precizan autofokus
    - blijeda slika (al stvarno blijeda)
    po kvalitete slike spomenuo bih još olympus c310 (blijeda slika kao i kod fuji 330, ali jače osvijetljena, kandidat za best buy), c360 (stvarno odlična slika i dobre boje) i sony p72 (odlične boje, ali lošija oštrina i sporost).

    srednja klasa
    naš odabir - olympus c5000 + mogućnosti, kvaliteta slike
    - "plastična" izvedba
    best buy - canon a70 + cijena, precizno exponiranje
    - malen lcd (1.5")
    ostali koji su dobro prošli canon a75 (1.8" lcd), a80 (rotirajući lcd), olympus c460 i sony w1 (dobre slike, spor af)

    top klasa
    naš odabir - olympus 8080 wide + jako brz, kvaliteta slike
    - masa
    best buy - canon s50 + brz, intuitivan
    - crvenilo na slikama
    ostatak... canon g5 (sve 5, jedino težak pol kile), sony v1 (brzina, kvaliteta slike i masa od 300g)

    ultrakompaktna klasa
    naš izbor - canon ixus 500 + jako brz, kvaliteta slike
    - flash
    best buy - sony p12 + dobre slike, histogram
    - prebrzi zoom, nema TIFF
    ostali... canon ixus 400 (sve kao i 500) i olympus c60 (odličan lcd, dobre slike i šum na najvećoj rezoluciji)

    fashion klasa
    naš izbor - sony t1 + kvaliteta slike
    - težak, sitne tipke
    best buy - minolta dimage xg + brzo se pali, precizan zoom
    - spor af, kvaliteta slika
    ostali... canon ixus IIS (dobre slike, malo crvenkaste, brzo se pali/gasi ali spor i mali zoom) i pentax optio s/s4 (dobre slike ali spor i ima loš af)

    ultrazoom klasa
    naš izbor - canon pro1 + rezolucija, lcd
    - cijena
    best buy - olympus c760 ultra + jak zoom, cijena, lcd
    - rezolucija
    ostali... konica dimage z1 (skoro best buy, natprosječne slike, ali mali lcd i rezolucija), olympus c765 (odlične slike, lcd, jak zoom, al mala kartica od 16mb) i olympus c770 (odlične slike, jak zoom i 128 kartica, ali malo poskup)

    eto stvarno sam se napiso i nadam se pomogao mnogima... poz od mene!
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    Eh ja planirao da kupim BUG kada sam vidio naslovnu stranu, ali evo syss ga fino "precrto"

    Thx sysss ;)
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    P.S.

    @syss
    zar ne mislis da je 2.0 Mp malo za ovaj A60 i doba u kojem zivimo :)

    Ili pak i nije sve u tim Mp.

    poz...
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam čuo od ljudi sa news grupe čija je tema fotografija...a ljudi ima stvarno puno i ljudi stvarno znaju...

    I rekli su da je BUG napravio veliki zajeb sto se tice testa ;)