Digitalni fotić

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by [tota], May 23, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam vam samo prenio šta piše u bugu, ali pošto sam vidio slike koje daju aparati mislim da nisu puno fulali.

    ima sad i vidi temu broja digitalne aparate, al baš ne favoriziram vidi jer su mi malo aljkavi.

    @tepsija gle nije sve u mpix, recimo između canon a60 i a70 modela razlika je što je prvi 2mpix, a drugi 3.2mpix. znači optika, softver, kućište sve je isto... na kraju ti se to svede da kad kod prvog daješ razvijat film to će bit max rezolucija 1600x1200 (standardne 10x15 slike), a kod drugog 2048x1546 (nestandardni format... u odnosu na obične snimke koje sam dosad razvijao). pošto na max rezoluciji canon daje mogućnost odabira 3 stupnja kompresije (normal, fine i super fine... ~500kb, ~1mb i ~2mb) mislim da mi je to sasvim dovoljno... da ne spominjem kako na kraju prođem jeftinije za 100€ (kojih nemam).
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    ma i ja sam kontao da nije svu u mpix, nego ja sam narucio Kodak EasyShare CX 6330 ali mi nije kasno da otkazem ovvaj i uzmem ovaj Canon A60.

    A malo sam kopao po netu i gledao slike kakve napravi A60 i ovaj CX 6330 i vrlo malo je bolji A60, a ovdje gdje sam ja to narucio ovaj Kodak je skuplji vrlo malo.
    a citao sam po forumima o ovome A60 i neki ga hvala punooo , neki manje ali niko ga ne kritikuje. zanimljivo !?

    P.S.
    ovaj kodak ima 3,2 mpix, 3x optcki i 3.3x digitalni a ovaj Canon daje bolje slike. znaci da nije sve u tim mpix pa neznam da li da ostavim ovaj kodak ili da uzmem ovaj Canon a60 ???

    poz...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa najbitnija je optika i leće, a canon ima tu debelo iskustvo jer rade aparate već 70-ak godina.

    jesi gledao funkcije koje canon ima?? sve možeš postavit maunalno (što nema na ni jednom aparatu u tom cijenovnom rangu), a auto mod radi odlično radi opasnih automatskih optimizacija (canon slovi kao najbolja firma što se vjernosti boja tiče).

    mislim uzmi ti što hoćeš, ali osobno ne bi kodaka uzimao.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    aha,

    nego ja kako znam i Kanon nije los. i on ima iskustva u tome ...

    Ostajem pri Kodaku, ;)

    poz.. ;)
     
  5. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Sto se tice entry level i medium level sony je glavni po meni a ako zelis nesto jace uzmi slr u ovom slucaju od olympus-a.