Digitalni fotoaparat: Sta kupiti?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by hitman, Feb 9, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    A pune se jos duze.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne znam za to čekanje i isporuku. Znam samo da mi aparat radi ko flak. Mogu da se use*em od slikanja, a punim bateriju samo 2-3 sata.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest vala, pune se dugo u 3 PM. Fakat dugo. No, sto se sporije pune, to zdravije za njih :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ahh pa za sta noc i spavanja sluze nego za skidanje stvari s neta i punjenje uredjaja...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jok. Spavanje je za slabice. :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    slažem se sa suletom jer isto to ja govorim ljudima prilikom kupovine novog fotića... aa punjive baterije sa pripadajućim punjačima su smiješno jeftini, a sve ove baterije ugrađene u fotiće jednostavno nećeš moći nabaviti kasnije ili će te koštati ko pola fotića.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Isto preporuka, u glavnom ljudi zadovoljni sa idejom. Pogotovo čajnober Mp3 playeri, baterij im vrisnu za dva mjeseca.
     
  8. hitman

    hitman Aktivista

    Hvala svima na odgovorima, ipak moram odustati od kupovine. Jednostavno sve ispod 300KM ne valja, a trenutno nemam vise para.
    Bolje sacekati i kupiti dobar nego potrositi pare na nesto lose.
    Nego "vidim" da neki modeli podrzavaju konstantno snimanje vga 640x480 30fps, pa rekoh moze li posluziti kao digitalna kamera, naravno uz neku karticu visokog kapaciteta. Pitanje je valja li sta taj snimak? A ovo za baterije, i ja bih isao na ove AA punjive, jer vec imam punjac i nekoliko baterija i rade sasvim fino (2XAA varta 1400mah, drze bezicni-opticki mis heftu u zivotu :) ).
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    640x480@30 imaš kod canona 430 ili 530... ne znam ziher, super snimke stvarno.
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja nešto nemam loše iskustvo sa originalnim accu baterijama u aparatu. Imam IXUS DIGITAL S55 sa originalnom baterijom 750mAh i (ne)originalnim punjacem. Baterija se puni za cca 70 minuta i imam jednu rezervnu (ne)originalnu koju sam uzeo u shop-u u Wisi za 25 KM. Aparat zaboravim i kad sam punio, mada ga iskreno koristim umjereno.

    U svakom slucaju za mene je isplatnija varijanta. Koristio sam prije toga Olympusa, Sonyjev punjac (50 kermi) i 4 sony baterije po 2500 mAh koje se pune za 15 min. ali ne izdrže ni par dana uz umjereno korištenje, dok alkalinske Energizer i Duracell traju nešto duže, ali su žara.

    Inače, ovaj aparat preporučujem svakako, ima strašne snimke noću i dobar video zapis.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nisam stvarno imao iskustva sa digitalcima donedavno kad sam kupio Sony DSC-W30 tako da ne mogu da poredim, samo mogu da kazem kako me ovaj sluzi. Njegova baterija je stvarno odlicna i kosta negdje oko 50 - 60 KM. Jeste skupa ali traje haman vjecno. Puni se brzo, sat do dva, te kada se napuni moze da traje oko 400 slikanja sa flashom. Sa njom dobijes i jednu godinu garancije. Po meni je ovo puno bolja varijanta nego AA. Ali opet kazem nemam sa cime da uporedim.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima negdje tema kad sam ja kupio A430. Ako se dobro sjecam, do sad sam 4 puta punio baterije. Ne slikam nesto pretjerano, mozda par stotina sam okinuo do sad. A baterije su one jeftine kineske iz unieksperta.