Dilema oko napajanja.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aeRo, Feb 19, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Polovno od 750w 80 KM, novo od 650w 100 KM, oboje na piku. Mogu za te pare i uzeti Fortron 500w novo ali ovo pokvareno mi je stvorilo averziju jer sam bacio pare na njega a i be quiet je prema reviewsima dobar brand.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    samo novo sa provjerenom garancijom : )
    cekaj dok KingT nadje neke review pa ih uporedi XD
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo ti kupi fortrona 500W novog u prodavnivci koja ti najbliza i uzivaj.Slabo je ko imao problema sa fortronima a taj polovni koji si ti imao ko zna sta je prezivio. A i velika vjerovatnoca je da ga je ubila tvoja megainstalacija u kuci :D
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    to defintivno 500w je i vise nego dovoljno
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima za stoju u ingelu sa 2 god garancije. Sad cu vidjeti ima li gdje jeftinije.. ako nista tu uzimam.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    U izboru su mi sad Fortron od 500 i Thermaltake 500W LT-500CEU.
    I interesuje me kakva je razlika izmedju Fortron FSP 500 i Fortron HEXA 500 ? Jer je 15 KM razlika u cijeni odnosno 10 ako uzmem u plusu.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Aaaa brate minli,pa uzmi vise tu napojnu... :arrow:

    Hexa ima dva 6Pin konektora za napajanje graficke dok FSP500 60APN nema..
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma meni je jedno 6pin dovoljno.. A ovo Thermaltake ispada ? :mrgreen:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Prvo nemas para za Fortron FSP500 kad sam ga ja preporucivao, a sad imas i za Hexa. I uzmi to vise, svakako ce ti ga instalacije spalit :D
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Lopovluci maWi :smt003
    Hajd normala uzecu to, ako mi ga spali, prodajem citav komp i to je to. :smt003
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo sredio sam monitor, jos napajanje ostalo. Radi li sutra ingel da skoknem do njih ? Ne pise im nigdje na sajtu rade li nedeljom..
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U TZ ne radi 100% a ni u Sarajevu vjerovatno.Jedino ako ima u barico.net taj ce ti gospodin otvoriti radnju i ako ne radi.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je ovo on slikao, ocito da napajanje nije novo.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Napojna izgleda odlicno i vrlo je privlacna i nije cudo sto si "puko" na nju al ja bih do sad shvatio da trebam kupiti neku sa grancijom i to u radnji koja ti najbliza :D

    Poslije svega sto ti se dogodilo trebas razmisljati na taj nacin.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    A kako stvari stoje ide fortron onaj od 500w 99%, zelje su jedno realnost drugo. :smt003
    Al ovo mi je sumnjivo opet, izgleda da lik od kablova ima samo 20+4 za maticnu, nista vise, tako da ta prica da je napajanje novo pada u vodu. Vidim da je sad u praksi da se uzimaju racunari iz njemacke pa se prodaju u dijelovima. Vec 2-3 covjeka su mi to rekla, pa mozda je i s ovim ista stvar. A inace kod nas se "novo" vrlo cesto poistovjecuje sa onim dobro ocuvano, ili malo koristeno. :smt003
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmes Fortron Hexa 400 u slavoljuba, ako ne mislis nekad voziti neku grafu sa dva PCI-E aux konektora u buducnosti, bit ce ti lijepo sa njom. Jos ti ostane para :mrgreen:

    I deder zovni kakvog elektricara da ti provjeri stanje instalacija, bez obzira na onaj neki problem sto si imao sa produznim.

    "Novo" je idiotarija, ako nije u nekom zastitnom zapecacenom celofanu, onda nije novo. Reci da je otvoreno, ali nemoj muljati brate mili. Zato i ne volim trgovat sa hardwareom.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam ja Cooler Master Real Power M620W za 100KM, garancija u UniExpert-u do Septembra 2013. godine.. :)
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zvijezde su ti se poklopile :)
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma uzecu Fortron od 500w, 2 god garancije i to je to. Instalacije su ok, jedino je do produznog moglo biti, produznom ima 3-4 godine sigurno ako ne i vise. A sto se tice instalacija u stanu to ne bi trebalo da ne valja jer sam se u ovaj stan uselio prije par mjeseci i sve zivo je renovirano. Inace ovaj momak koji mi je popravio monitor kaze da je sprzen neki dio na inverteru i da je uzrok neki kratak spoj. Tako da mi to bar malo olaksava stvar po pitanju uzroka jer nisam znao sta bi vise moglo biti.

    Edit: Ja taman cvrsto odlucim za novo u radnji i onda uleti neka ponuda i razbije me. :smt003