Dionice i ostala ulaganja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by XTRage, Mar 22, 2020.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije dzaba nego baksuzi placaju pogresan izbor na opcijama.
    98% naftnih "transakcija" je virtualno.

    Junske opcije su i dalje 20 dolara.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mozes li ukratko objasniti ovo sa opcijama ...ne poznajem trgovinu na berzi a ovo je izgleda zanimljivo
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Najkrace receno kladis se na smjer u kojem ce dionica ici, ali to cesto zavrsi lose.

    Najbolje da pogledas video jer ima brdo mogucnosti i pojmova:

     
    zippoo likes this.
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prati li ko ovu reddit komediju :D
     
    nenji_avero likes this.
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samo zagrebao površinu.
    Trebam naći neki TL;DR
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ono sto smo mislim spominjali u temi, veliki fondovi uzimaju brutalne pare na padu vrijednosti dionica, pohlepno guraju firme u propast.
    I onda se raja sa reddit-a udruzila da im uvali njihovim metodama, pa je naravno krenulo plakanje velikih kako to nije fer i pritisci da se spase.

    https://bullish.news/the-reddit-gamestop-fiasco-explained-in-2-minutes/
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hm, da, vidim da će na kraju se možda i izvući, a opet će obična svjetina ostat bez svojih para. Šta mislite hoće li odgovarati za ovu odluku da zabrane kupovanje?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nastavak ludnice danas, brdo prljavih i ilegalnih trikova sa strane fondova i brokera, ovih zadnjih par dana ce se pominjati jos dugo.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta se desilo, nisam pratio par dana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Playback na + 1.5

     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne samo robinhood nego i brdo ostalih brokera, sakrivali dionice da se ne mogu kupiti, ogranicavali dozvoljenu kolicinu kupnje na 1 a prodavanje ostavili neograniceno, automatski prodavali dionice bez da je to korisnik trazio, svasta nesto samo da spuste kurs i spase pare hedge fondova.

    A tek onda orkestrirana medijska kampanja i lazi kako su fondovi vec izasli, da se redditer-i prebacuju na srebro itd. itd., ludnica uglavnom kako se hobotnica koprca kad mala raja ubode.
     
    Haker likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Dylan Ratigan kaze da robinhood ne bi trebao vise da postoji.

    Strasno je koji je ovo nivo kriminala i koje se milijarde okrecu. Mala raja jednostavno ne moze da pobjedi. Djaba.
     
    nenji_avero likes this.
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vaistinu.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    This didn't age well. :mad:
     
    kvaju likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel iko od vas kupovao Bitcoin u ovom periodu.
    Ovo izgleda kao odlična prilika, čekati dok ovaj pad dosegne svoj Max i kupiti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ići će to još dole, pogotovo kad dodje zima. Svi najavljuju još veća poskupljenja i nestašice. Raja će prestat kupovati sve budalaštine i čuvat pare za režije i hranu. A cijenu BTCa diktira samo ponuda i potražnja, ništa drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    BTC je navlakusa stoljeca. Znaci marketing i hype odradjen maximalno. Sada kad likvidacija pocne, a likvida nema :)
    Jer su guzonje prodale sav svoj bitcoin na 50+.

    Ja se nadam da ste bili realni sto se crypto tice, uleti low, izleti high, i zavrsi.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da ce se crypto eventualno vratiti na 50+ samo će kaskati za berzom malo. Kad se krene berza oporavljati krenuti će i hype za crypto kao sto je i prije kretao i jedno će pokrenuti drugo kako to inače biva.

    Kao i sva ulaganja - treba vremena.

    Meni je ove godine npr -5000e na akcijama ali nema prodavanja. Sad se kupuje jos više na snizenju

    Citao sam razne izvjestaje koji, na osnovu historijskih podataka od 1900g, govore da je najbolje HOLD i invest tokom recesije. Dugorocno se obrne čak i duplo više nego ako prodajes i uzimaš opet (teško je tajmirati low ili high, uvijek ima veći low i veći high).

    Moj savjet je, ako imaš novca za ulaganje, sad je vrijeme ulagati. Bilo to crypto ili ostali vid ulaganja. Dugorocno naravno, ulozi i zaboravi.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Klasicna piramida ali nije jos gotovo, za 2-3 godine ce ici na nove rekorde, neki veliki igraci su tek usli u crypto.