Display problem Toshiba

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nenadjebivi, Sep 3, 2011.

  1. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Pozdravljam


    Dakle pojavio mi se sledeci problem,nemam pojma kako odjednom sam vidio ovo kad sam upalio PC,ne sjecam se da sam ga negdje udario il slicno,laptop mi je vazda u pokretu sad ne znam dal sam ga gdje slucajno udario il ostetio na neki nacin,postojil kakva varijanta da se popravi ovo jer cito sam po netu za neke dead pixel repair programe,probo sam to medjutim nista,sad zanima me imal ko iskustva sa ovim mozel se ovo nekako "fizicki" popravit ? i od cega mi se ovo moglo pojavit ?


    http://i.imgur.com/MGYhE.jpg
     
  2. LockStock

    LockStock Aktivista

    Vjerujem da ti je nesto ostalo na tastaturi prije zatvaranja...


    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Rodici ostale slusalice na tastaturi i zaklopila laptop :D Samo kod nje je veca steta, mozda kod tebe nije to.
     
  4. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    znaci nema mi spasa valja mi se navic sa ovim xD
     
  5. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    ovako da ne otvaram novu temu postavit cu pitanje ovdje,od jutros mi se pojavio problem dakle upalim laptop displey radi mozda 20 30 sekundi i onda potamni,jedva se vidi kao da je izgubio svjetlost,kada pritisnem FN+F5 dodje na trenutak sebi pa se opet "ugasi",odnio sam na servis oni mi rekose da je vjerovatno neki inventer il nesto tako otislo medjutim ispostavi se kako onaj kaze da nije do tog te da je neki drugi problem ostavio sam im laptop da to pogledaju al opet da pitam ovdje imal ko kakvog iskustva sa istim ili slicnim problemom,vec sam naso povoljno nov displey 15.4 toshibin ali ne znam hocel se moc on stavit na ovaj laptop jer mislim da je kod ovog 16 pa i to da upitam

    hvala unaprijed na odgovorima
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vrlo je vjerovatno da je inverter koji regulise pozadinsko osvjetljenje. Kod mene na Sony Vaio isto ima neki kvar s njim, laptop "trepce" kada ekran pomjeram gore-dolje, ali ne gasi se potpuno vec samo se smanji na sekundu i onda opet je sve normalno. S obzirom da je stalno u otvorenom polozaju, tj. sluzi kao desktop replacement, za sto je i napravljen, ne zatvara se poklopac laptopa cesto, a i prije je tako radio, pa radi dok radi.
    Sto se tice ekrana trebalo bi da je isti flat kabl i sve isto sto se tice konektora i sheme, samo sto ce ti se vidjeti visak ekrana, a pitanje je da li ce uopste dobro leci na nosace na bazi laptopa zbog vece dijagonale, a time i sirine.
     
  7. kemal989

    kemal989 Novi član

    da ne otvaram novu temu, imam Lenovo G530, i fino je radio 2 godine, medjutim sada ima problema sa ekranom. kabal koji povezuje maticnu i ekran je negdje prekinut.
    Mislim da je razlog stalno otvaranje i zatvaranje, pa bi ja da pitam ima li neko da prodaje taj kabal, ili gdje se to ima kupiti na netu
    unaprijed hvala