dobra konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirza.oo, Aug 5, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Taj mish je smetlje, imas u plusu za 48 km Logitech RX1000 laserski koji je za CAD aplikacije i igre fenomenalan, ja ga koristim umjesto razera copperheada...Jos jedna stvar ulupas 4 milje u konfu i nemas tv tuner, zvucnu tipa audigy i neke dobre zvucnike :shock: i kapacitet diskova od samo 250 giga. Pa mozes uzeti raptoire u raid 0 ih stavit da pojedu renderiranje. Pa za 4 milje mozes naruciti i blu-rey przilicu...imaj na umu sve ovo...
     
  2. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok hvala uzimam onda taj mis, za raptore neznam jos (malo su skupi a i malo prostora)

    maticna mozda sa novim chipsetom intel P35 ASUS P5K Deluxe ili ova intelova nisam jos odlucio (neznam ima li i jedna kod nas da se kupi :( )

    je li ovo istina? citao sam neki review kaze da ako je "S"-Samsungov panel onda je dobar i inace su ga hvalili
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    U Plusu ti mogu skoro svaki dio narucit, stigne za 4 - 5 dana, pa ono sto nemaju a ti zelis, nazovi ih i nek ti naruce ;) Imaju takoder DELL-ove monitore, pa razmotri i to
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za ovo definitivno još nije vrijeme i ko kaže da čovjek mora baš 4 milje potrošit, nek mu ostane love.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    On

    LiteOn Blu-ray przilica je 459$...688 km Cim pocne PS3 piraterija itekako ce se isplatiti!
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    @mirza... 226 ima već sad 4. ili 5. verziju matrice ako se ne varam, tako da mi je to misterija totalna.

    dell je svakako bolja kupovina.
     
  7. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    hvala svima :)

    ako mogu vec narucivati u plus comptuers koji bi onda bio 'pravi' monitor :?:

    meni je vazno da je lcd 19'' i da je kvalitetan po vasim pravilima ;)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

  9. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    DELL 1908FP TFT UltraSharp ovaj je ok?
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    naravno... samo se odluči da li hoćeš klasičan 4:3 ekran ili wide.

    makar tih 400km koje ćeš uštedjeti na vga možeš roknut na 2007 ili 228w model.
     
  11. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok thx sad mi ostaje izbor izmedju te dvije ploce asus i intel, ako bi neko mogao navesti razloge za jednu ili drugu bio bih zahvalan

    ASUS P5K Deluxe ili Intel® Desktop Board D975XBX2 ?
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Samo provjeri da li ti može na tu matičnu koju ti želiš, nekako je preširok, moguce da nestane zbog memorije a moguce je ako budeš imao hladnjak na mosfetu da nece moci stati od hladnjaka, zato se pripazi!

    Kad vec kupujes hladnjak ja bi ti prije preporucio Freezer 7 Pro, jer je veca vjerovatnost da ti stane na matičnu, jeftiniji i ima dosta bolje performanse od tog Zalmana.

    Moraš shvatiti da su večina Zalmana bacanje para na brand a ne na performanse.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    ASUS P5K Deluxe definitivno zbog P35 chipseta, ipak ce te bolje slusati sa quad core nego 975 (on ti je jedino dobar izbor za bolji protok kroz memoriju)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    da samo što su asus i intel drugi svjetovi kod izrade mbo... ja bi išao na intel pa da mi daju 2 te asusice.

    nisam probao p35 modele, ali sve ostale jesam tako da ako hoćeš što veći clock onda vjerovatno asus prednjači, a sve ostalo je na strani intela (layout, komponente ugrađene, bios, stabilnost etc.).

    freezer 7 pro također ima preporuku, ako je dobavljiv.
     
  15. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    ok onda je COOLER ARTIC-COOLING Freezer 7 iako je 50 km jefitiniji od Zalmana nadam se da je bolja opcija

    sto se tice ploce, i ne mislim bas puno raditi overclocking, ali jediino me taj novi chipset p35 vuce, neznam onda je vjerovatno intel bolja opcija?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma idi na asus P5B vulgaris, osim ako trebas vise od jednog PCI slota. Bonus je i da podrzava Penryn. Jedina mana joj je mali broj PCI slotova. Kosta cca 200KM.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    freezer 7 pro tebe zanima... ovaj sa slabijim ventilatorom ti vjerujem neće najuspješnije ohladiti 6600.

    da, po meni je intel bolja opcija bez obzira na novi čipset asusa.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    zar jos uvijek ima non-pro ua uzet? :D
     
  19. mirza.oo

    mirza.oo Novi član

    izvinjavam se pogresno sam copy/pase radi se o COOLER ARTIC-COOLING Freezer 7 PRO Sck.775 ali je ipak za 50 km jefiniji, da li je moguce da radi bolje od ovog drugog COOLER ZALMAN 8000 Sck.775/754/939/AM2

    actic 36 km
    zalman 85 km
    ?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    da. dosta bolje.