Dobro optimizirani D3D nVdia driveri

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Jan 9, 2005.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    probaj sa najnovijim omega driverima mozda ti uspije mnogima donose poboljsanja a neki su se zalili samo budi siguran da si potpuno skinuo stare drivere
    http://www.omegadrivers.net/
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja sam sakupio od svih modifikatora drivera tweakove i stavio u jedan inf fajl i instalirao sam 44.03 drivere.syss,crazy i deloren će mi biti prvi krivci ako šta bude loše krenulo :roll:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa ovo će biti čudo ako dobro krene :wink:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo izveo sam i jedan test sa Far Cry i dobio sam skok (najviši detalji) od 27.38 FPS na 36.47 FPS (prosječni broj FPS-ova) :D :D :D
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa to je jedva igrivo.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Kada dugo imaš ovakvu konfu lahko se na to navići :|
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    uhh ti voltaze sa 1.525 na 1.725 zbog 400 mhz
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    cuj njega jedva igrivo!?trebao si imati kenja graf. kao ja pa videti sta je jedva igrivo(NEigrivo ako cemo pravo al sam ja to ipak igrao :shock: )
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imao sam GF2 Ultru prije 2god i bogami sam se poprilicno mucio s nekim naslovima (ili sam samo igrao 20min dnevno da mi oci ne iscure).
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Cuj jedva igrivo, a 36 prosjek u Far Cry-u na najvisim detaljima :?:

    Sipak jedva igrivo.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    ja imam oko 40 fps al sa 4xaa i 8x af na 1024x768
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    iste postavke u 1152x864 i potpuno igrivo prosjek 42 fps jedino u nivou sa onim vulkanom pada ispod 30
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    nebi trebalo biti nista zeznuto posto se driveri nvidie mogu medjusobno kombinirati dok ati nemoze
     
  14. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Ti ocito ne znas sta je po definiciji jedva igrivo. 30 fps je sasvim uredu jer obicno je toliki response "tipicnog" misa a ni world update nikad ne ide preko 60 fps, al vecinom je neki standard tamo oko 30 hz.

    Sto se tice dobrih drajvera najbolji su verzija 67.02 developer drivers, al nazalost ti su samo dostupni developerima. Ocigledna su mnoga poboljsanja cak i za starije kartice npr. na mojoj staroj gf 4600ti ima cak 1% ubrzanja (to je dosta za vec postaru arhitekturu), a na 6800 SM3.0 je puno puno brzi pod d3d-om.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Imam ja čitavu kolekciju NV drivera u koju je uključena i verzija 67.02 :D
    @deloren
    "ja imam oko 40 fps al sa 4xaa i 8x af na 1024x768"
    Pa jebote ti imaš karticu koja je novije generacije sa PS 2.0 i drugim sranjima.Koliko je moja kartica stara ovo je super rezultat. :mrgreen:
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    na ultra high detaljima
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo dosao nam jos jedan "majstor" za kompjutere, jel' da :mrgreen:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    ''profesore meni su rekli da ste bog za kompjutere i elektroniku''
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma to je malo neskromno...
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    ''profesore kako se kaze mala zmija''