Dobro optimizirani D3D nVdia driveri

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Jan 9, 2005.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mala zmija se kaže zmijuga loma.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    ''to profesore''
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam ja džabe ovdje dolazio mene je Enis zvao, kako te nije stid ( odlazim sa topica )
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Eh momci pokupio sam iz ATi-jevih drivera optimizacije za D3D i dobio sam gotovo 5 FPS-ova gratis u svim D3D naslovima pogotovo HL2 i Vampire TMB
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dobro je da imas zivaca s tim se peglat. ja samo skinem svaki drugi novi Catalyst i to je to.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Vjeruj mi kada nešto u inf fajlu zabrljam i kad m windowsi kaže kako on ne sadrži nikakve podatke od hardveru dođe mi da razvalim kompjuter.Ali kada sve zavšim onda fino uživam u igrama :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    uhh ja i neznam koji su mi driveri na kompjuteru
    covjek se zasiti tim stvarima
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Sada ću koristiti 44.03 i nekada vremenom optimizirati inf file i to je to
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Napokon nakon sati testiranja svakakvih drivera (počevši od 44.03 pa do 71.50 (beta,leaked, WHQL,Oficijelni)) finalni zaključak je da su trenutno najbolji driveri za nVidia grafičke počevši od GeForce 3 pa do 6800 Ultra verzija 71.40.
    Za download:
    http://downloads.guru3d.com/download.php?det=954
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ja više nemam geforce :D
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Jesi li sretan :?:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    nemam pojma, nisam još ništa zaigrao... ali mogu reć da najnoviji ati omega driveri kickaju ass.

    na ati-jevim stranicama kad označiš da imaš mobility radeon chip, jednostavno kažu da odeš na sajt proizvođača laptopa i skineš drivere... odoh ja tamo, kad zadnji driver je (naravno) datiran xx.9.2004... kaos. odoh slučajno omegu pogledat i piše fino najnovija verzija (catalyst 4.12 based) podržava sve čipove skupa sa mobility od m6 čipa (9700 je m11 ak se ne varam). 200-300 markova više i podrška za 1280x800 rezoluciju... meni više ne treba.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Meni ide na živce to što moraš posebno download-ovat te drivere za laptop kartice i ove desktop.Sve se svodi na malu modifikaciju .inf fajla i to je to.A ne oni ti dođu i kažu sad za laptop skineš 25 MB i još za desktop 18 MB.Al ipak dobra ti karta.Kolike su frekvencije :?:
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj M11 chip je ustvari po arhitekturi pravo slican RV350 i RV360 chipovima tako da si za sada miran sto se tice igara (ak ces to raditi f korz). Koliko ima memorije ta grafika?
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma kažem ti igre možda u vrijeme dosade na civilki, ovako po doma jako teško.

    9700 sa 64 rama, 400 gpu/mem 200ddr.

    vrtio sam 3dmark na nazivnoj rezoluciji ekrana (1280x800) i ima ~9900, a sliku neću spominjat... stolni lcd-i se mogu posramiti. šta je to ghostihg i blur? :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    znaci negdje oko 10ms ekran?
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ja sam vidio klasicni display ima odziv 12ms i pravo je brz to je tu negdje
    -usput da nije mobility radeon 9700 mozda klasicni 9600 desktop malo nabrijan
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    pa vjerovatno je to red veličine 10-ak ms, mislim nisam nikaj igrao na njemu nego vrtio 3dmark, ali da ti pravo kažem nema nikakve razlike u brzini slike između stolnog crt-a i lapa, sad kolko je ms-a brz - nemam pojma. samo što nakon lapa kad pogledam na crt, mutno mi je pred očima.

    ovo je baš 9700 čip, nema veze sa 9600... ali zato što je mobility sporiji je od desktop 9700 (razumljivo).

    http://www.tomshardware.com/mobile/20040203/index.html
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ali nema 8 pipelinea kao 9700 vec cetiri koliko ja znam.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    eh sad me puno pitaš... da ja tebi objasnim situaciju trenutnu. u ladici imam cod (najosnovniji), nfs u2 i tony hawk 4 :wink:

    stvarno niš ne igram... čekam miša (btw. danas sam naručio logitecha v500... staaaari moj), a kad mišonja dođe onda neku strategiju moram instalirat (u duhu civilnog odsluženja vojske: u školskoj zbornici treniram orcove i gradim tesla coil-se) :D

    puno puno bitnije mi je da ekran daje odličnu sliku.