Doom3 sindrom

Discussion in 'Generalna diskusija' started by djambo, Oct 8, 2004.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    Posto se nista novoga ne desava otvaram ovu temu u ime svih ljubitelja i mrzitelja ove igre koja je po meni cista nabrijana akcija sa ultra pogodjenom dozom atmosfere.Neki kazu da prica u igri ne postoji.Mislim da nije originalna ali se prica u igri produbljuje do najsitnijih detalja.Citao sam vecinu poruka na padu i sve je pratilo tok igre.Komplet igra prsti od sitnih detalja sto cini dobru igru.Radnja se odvija na Marsu koji ne pruza bas neke uvjete za zivot na otvorenom a neki se bune da ih nema.Komplet igra se odvija u zgradi jedne firme zar nije logicno da prostor bude isti.Najvise me pogadja prigovori na umjetnu inteligenciju.Sta ce mrcini od 500 kila misica inteligencija kad ima samo jedan cilj da te otvori ko konzervu,popije mozak i iz cistog gusta da ti razbaca crijeva po zidu,onako radi dekoracije.Zar ti monsteri u paklu imaju posebnu obuku da budu tako pametni.Pitam se da li ste odigrali prva dva dijela.Ja sam molio boga da Doom3 ostane Doom.Zanima me vase misljenje o ovome.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    uhh djambo doom 3 hype je proshlost nezamaraj se sa tim vishe misli na stalkera

    -meni je doom pruzio dobru zabavu al se nemoze nosit sa silent hillom 3 (pogotovo na 1024x768 AAx6/AFx16)
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    mislim da se ti previse uzbudujes :p
    sjedi,popij nest :wink:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zadnji FPS koji sam presao na kompu je bio Halo, koji se NE MOZE porediti sa Doomom3 osim grafike ni u kom segmentu, a takvih igara je mnogo mnogo. A pogotovo ce pasti u zaborav cim izadje igra na tom engine-u.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidjecemo za nekih mjesec dana.
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    Nije to neki hype nego moja radoznalost jer vec mjesec dana slusam doom3 "ovo ono".Nisam cak ni procitao neku recenziju koja tu igru ne blati recimo zbog AI-a ili tih otvorenih prostora sto ce vecinu igraca odbiti da ju kupe pogotovo onih mladjih koji nisu igrali prve dijelove.Svaka igra ima nesto svoje ali ni Far Cray bas nema pametnih momaka,jedino sto znaju se sakriti i ja bacim bombu i evo ih opet vani.Izivciralo me sto se od svake igre ocekuje neki pomak a Doom3 je vratio samu srz fps-a sa puno boljom grafom od ostalih igara.Nemogu ga ni usporedit ni sa Serious Sam jer sta bi bilo da vas napadne 1000 Hellknighta(ugasio bih igru).Ako vas gnjavim stim samo recite jer u svom drustvu sam jedini gamer pa se nemam kom zalit.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Nije sve u toj jebenoj grafici. :evil:
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    Doom3 bih igro i da ima grafu ko Quake2
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    'Nije to neki hype nego moja radoznalost'
    'Doom3 bih igro i da ima grafu ko Quake2'
    Houston we have a liftoff!
    Quake2 sam prekucao i ne kontam opet.
    Quake2+grafika+pricica za loma dijecu i krscane(bez uvrede)=Doom3
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko kaze da mu je Doom3 bolji i po igrivosti i po grafici od Far Cry-a treba okulisti/psihijatru.
     
  11. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Far Cry rulez. Samo sto sam posudio nekome CDove, formatirao disk i snimio save game, te sada ne mogu nastaviti igrati. Znate kakva je nasa raja. Svi zele, svi traze, nitko ne da, i nitko ne vraca. Bastards :x
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    Svako ima svoje misljenje i stil.Uzivao sam jednako uz Far cry ko i uz Doom3.Volim sjest uz igru i odmorit mozak nakon seanse u trgovini pokraj napuhanih kupaca koji me uvjeravaju da je celer na 2.4 bolji od athlonaxp 2500+ jer su negdje culi da ovaj radi na 1.8.A neko voli razbijat glavu nekom strategijom gdje vidis samo brojke.

    Ali ako jos neko pljuje na Doom3 zabicu mu luger u supak i pjevat hej slaveni dok se vijori americka zastava. :wink: (sala)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    ma gle doom3 je izvrsna igra, ali ova diskusija je ocit primjer sta se desi kad se digne hype i onda kad dobijes jedan dobar naslov nisi svjestan te kvalitete vec ocekujes i vise..

    usput, americki pc gamer je dao 98% za hl2
    bolesno 8)
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hype......
    neznam za vas al meni su prica i ugodaj glavne stavke u kvalitetnoj igri
    ove godine samo Kotor me zabavio,a ovih mi je pucacina na vrh sladoleda :wink:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo pljujem na Doom3 (pljuc, pljuc, pishhh) :mrgreen:
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    Da nema takvu atmosferu i ja bih isto,al ovako me prikuje za ekran sto KOTOR nije uspio
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    o ukusima se ne raspravlja :wink:
    meni je ova gomila pucacina sve ista linerno samo propucaj 99% svega sto se krece
    ostalih 1% prides,odgledas sekvencu i hajd dalje pucat......bezeze :roll:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozak na pashu i pucaj. Treba sjest pa malo ukljuciti te gyruse i sulcuse u mozgu. Ko je igrao Myst4 (2DVDa).
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    licno da me neko pita od pes3 i vice citya nisam se nesto naigrao dobrih igrica
    zato se moze shutati army operations kad nema dobrih (normalnih) pucacina
    al kao sto kazu na recenziji
    mozak u teglu i mish u ruke
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    usnuli shupack sta govorish da ti je atmosfera bitna sto onda neprobash silent hill bjezis od nje ko da je kontaminirana