Došlo vrijeme za novu grafu :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by metallac, Mar 13, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto u genelecu mozes uzeti sapphire HD4670 512mb za 154km za keš lovu a po performansama mjereci ta 9500 naspram ove 4670 bi trebala da kosta oko 90km.Ako treba ukradi jos te 4 marke preko budzeta i kupi sebi grafu kako treba.

    Pozz
     
  2. dadooo

    dadooo Novi član

    hd4670 je bolja od 9500gt sigurno po svim zivim testovima...ja je planiram uzet..jer sam gledo izmedu nje i 9500gt i bolja je hd4670 vjeruj mi..uzmi rade hd4670 manje kosta a bolja je...
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Kupljena asus 4830 prije nekoliko dana,nisam baš imao vremena da je "testiram",temparatura u idle oko 42-48, u loadu oko 60 (vidićemo kada budem igrao negdje 2 sata non stop)...
    Extra zadovoljan, mašina radi stabilno :D
    Koliko vrjedi ati 2600xt 256mb,proizvodjač gigabyte-naravno polovna bez garancije...
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji je ram na njoj? DDR3 ili DDR4?
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    DDR3
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Eh ovako- nakon 2 sata igranja crysisa maximalna temp. grafe je bila 70 ( imam 2 ventilatora u kućištu jedan puše na grafu drugi izbacuje zrak iz kućišta i jedan mali u visini procesora) mjereno sa gpu-z...
    "Problemčić" je to što mi svaki program očitava brzinu ventilatora 1 RPM :? i vidim u gpu-z da je brzina ventilatora "zakucana" na 40% :?
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa sta hoces sad?

    Radi kako radi. :D 70C je sjajna temperatura za RV770 cip, nista se ne brini.
     
  8. dadooo

    dadooo Novi član

    e ljudi jer bolja tj. brza hd4670 ili hd3850 koja je iskreno brza.. i bolja????????????????? :D :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Brza je 3850 to je sigurno ali u novijim naslovima sa ukljucenim AA i AF bolja je 4670 jer je GPU iz 3850 slab sa AA i AF.Jedino ako gledas potrosnju struje tu je 4670 glavna.Trosi ko upaljac :D
     
  10. dadooo

    dadooo Novi član

    znaci isplati se uzet hd4670?? lijepo..a koliko je brza????? puno ili su tu negdje??
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najbolje je uzet 8800GS ili 9600GSO ako mozes naci jer je cijena tu negdje ista kao i 4670,a izmedju 3850 i 4670 ja bih prije 3850 ipak je to punokrvna grafa sa 256bitnim memorijskim interfejsom.AA i AF su manje vise pogotovo na vecim rezama.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Znam da je odlična,ali kada dodje ljeto, a ventlator ne mrda sa 40% :?
    Treba odmah o tome razmišljati :D
     
  13. dadooo

    dadooo Novi član

    ali ljudi oko koliko bi ona kostala(hd3850)..jer sam cuo od nekih ljudi koji se razumiju u graficke da je hd4670 bolja jer je kao tehnoloski naporednija...i takve stvari..
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa probaj riva tunerom manualno povecat brzinu,ako ide onda ces napraviti profile koji se mjenjaju spram temperature.
     
  15. dadooo

    dadooo Novi član

    aha...xd
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sve u svoje vrijeme :D A ni na ljeto nece preci 80C, odnosno ventilator ce vjerovatno ubrzati ako se podje vise grijati... a koliko ja znam hercegovacki kamen zna biti vruc, ali ne ide na 80C :D
     
  17. dadooo

    dadooo Novi član

    da nije to afrika..xd nije toliko vruce...a imas i program kojim mozes kontrolirat kako oces da ti ventilator puse... frend mi ga ima na geforce 7900gs
     
  18. dadooo

    dadooo Novi član

    e jel ima neka razlika izmedu force3d ati radeon hd4670 i ati radeon sapphire hd4670?xd
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najveca je razlika u naljepnici :mrgreen:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Razlicit cooler.