Došlo vrijeme za novu grafu :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by metallac, Mar 13, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pliz... :lol: :lol: :lol:
    Može.
    Ali moguce je da i ne jer nikad ne znaš šta chunga lunga napajanje može uraditi.
     
  2. dadooo

    dadooo Novi član

    hmm... hvala puno a trebalo bi uspjet bez ikakvih vecih problema jer imam smart box midi tower atx itd..kak mislis chunga lunga????
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znas kako zovu SMART BOX na PCexpert forumu: "Smrt-Box" :smt003

    Šalu na stranu,imam druga kojem je crklo jedno 5-6 napojnih i na mega srecu nije povuklo nista od komponenata i od kad je stavio smrt box nema nikakvih problema evo treca godina tako da mislim da ni ti neces imati probleme pogotovo sa 4670 koja trosi ko upaljac. :wink:
     
  4. dadooo

    dadooo Novi član

    haha xd...uf sad sam vec okej xd...znaci uspjet ce toooooo.. idem si brzo kupit jednu ali sa 1024mb to je brze..xd
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemoj dzaba bacat pare na verziju sa 1024mb,bolje si kupi jos rama il memory stick jer nemas nikakve ama bas nikakve koristi od tih dodatnih 512mb video rama.
     
  6. dadooo

    dadooo Novi član

    kak to??????? pa kaj nije ova 1024mb "brza" od 512mb???? nekakva razlika mora biti...ima vec 2gb rama....sam sto imam procesor sempron 2800+ 1.6 ghz...pa kupujem ovu grafu da bi bar ove novije igrice mogo igrat na medium.. i low kao npr. crysis far cry 2 itd...
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kolega, sta bi ti prije uzeo, Pentium 4 sa 512MB RAM-a ili Pentium III sa 1GB RAM-a? koji ce ti brze raditi? hoce li PIII raditi ista bolje ako mu dodas jos 1GB RAM-a? hoce li Fico biti ista brzi, ako mu stavis auspuh i gume od BMW-a? ili je bolje da se tom fici uradi generalka motora, fino ga se olakira, promjene remenovi...... kontas sad sustinu?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pogotovo ovo olakira :lol:
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cek ba....zar nije 1GB grafička duplo brža od 512MB :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nemojte podjebavati, reci ce neko da lose savjete dijelite. Jedno vrijeme bude sega, a onda jednom shvatite da se radi samo o neznanju. Ko ne zna, Boze moj, nauciti ce. Problemi su oni sto ne znaju a prave se pametni.

    Evo jedna direktna za dadu: Duplo vise graficke memorije ne znaci da je neka graficka brza od ove druge. Pitas se zasto se to radi? Pa upravo da bi informaticke neznalice (nemoj lose shvatiti) pozurile da kupe stvar koja ima "vecu brojku". Usput taj procesor koji sada imas je dosta star, pa pocni skupljati za nove dijelove.
     
  11. dadooo

    dadooo Novi član

    da kuzim,sve sam shvatio xd :D :D :D ..ali meni je bitnije da ove novije igrice sam mogu prelazit barem i na medium ili cak i na low opcijama ali sam da ih predem vazna mi je graficka jer sam dobio sa ovom maticnom jednu od najlosijih grafickih kartica :D :D :D .. pa bi si htio kupit ovu jer taman tolko para imam a sam me zanimalo dali moram mijenjat plocu... je ja cu crysis moci igratna low a mozda cak i na medium opcijama za grafiku.. :) :) :D :) :D :) eto...
     
  12. uff al si nasmijan jer ces moci Crysis igrati!!!! :mrgreen:

    ako te bilo sta interesuje,ja ti preporucujem da posaljes nekome od veterana foruma PM i tako pitas za savjet...jer je vecina njih po milion puta o ovome ''razglabala'' i sad ces samo na sarkazam i ''podjebavanje'' naletiti...eto pa vidi.... :D
     
  13. dadooo

    dadooo Novi član

    pa nije mi vazna grafika i da moci cu igrat crysis bez problema sa fps-om 15-20 na low i medium opcijama jer mi frend ima cak i slabiju graficku od hd4670 i istim procesorom igra na low bez problema nekih vecih tak da hocu sam malo jacu graficku koja bi mogla pokrenut uopce tu igricu i jos neke novije.. :eek: :eek: :eek: kuzis?????????????nije mi bitna grafika jer je i na low opcijama dobra...
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A na kojoj rezoluciji mislis igrati druze? Sto se tice 4670 ona ce moc fino potjerat crysis al taj tvoj procesor :? on je za dat nekom koga mrzis :D

    Ja sam imao Athlona XP 2600+ klokan na 2,15ghz i bio je preslab za krajse,moglo je se to igrati al na 15fps,kad opalim rafal iz puske kao da pucam pojedinacnu paljbu :D
     
  15. dadooo

    dadooo Novi član

    a jbg a jesi igro na low opcijama??? i koju si graficku imo?? ja mislim igrat na 1024*768 jer dalje necu bzvz mi je...i skroz na low opcijama i j..... procesorrrrrrrr kad si kupim ovu hd4670 onda cu skupljat za procesor...
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Single core procesori nemaju sta vishe traziti u racunalima namijenjenim za igranje.
     
  17. dadooo

    dadooo Novi član

    a jbg ali svejeeeednooo mogu igrat neke nove igrice... i zanimalo me zbog napajanja od 400w dal mogu imat tu graficku hd4670 bez nekih problema...smart box midi tower 400w
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da igrao sam na low na 1024/768 imao sam X1650pro sa 512mb i processor mi je bio usko grlo,mada ako je taj sempron 64bitni onda je on nesto jaci od tog mog athlona iz proslosti ali ipak nedovoljno jak za neke ozbiljnije zadatke.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti nije žao što ti procesor sve usporava, onda OK.
     
  20. dadooo

    dadooo Novi član

    je 64-bitni je dobro gle nece biti tolko usporenoo stvarno ovo je previse ak mi je frend mogo igrat normala sa hd4550 i istim procesorom ko ja stim da je imo 2 gb rama a ja jednu...mislim da cu na low opcijama moci igrat..ayli ce mi biti usporeno ali ne tolko osim kad ima puno ljudi ili tako nesto....