Drajveri i poneka stvar...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by .Dzahdo., Jun 18, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Evo rođaku sam formatirao komp i sve radi okey. Ali kad sam krenuo instalirati drajvere za zvučnu karticu, dobijem ovu poruku:

    [​IMG], sad ozbiljno:

    [​IMG]

    Da li neko zna šta mu je. Ima još nešto što ne radi:

    [​IMG]

    Uvijek sranje oko tih zvučnih kartica. Molim pomoć što prije :) Hvala unaprijed

    EDIT: Sve je fino priključeno ne znam stvarno šta mu je. Neki dan je sve radilo normalno, sad nešta ne radi.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    baki lol

    jel si to drivere sa cd-a od mbo vukao?
     
  3. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ma nemam pojma. Uglavnom na cdu od drajvera milion nekih drajvera, boga pitaj šta je šta na njemu. Ima neki install. Neki dan sam ih mogo bez problema instalirao mu to... Sad ne može :( :( :(
     
  4. Ante

    Ante Aktivista

    paaa...... da skines s neta taj tocan?
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Nadjes u everestu tacan naziv zvucne kartice i na netu nadjes drivere , instaliras ih i radi! ;)
     
  6. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Metni CD u CD-ROM. Desni klik na uređaj za koji hoćeš instalirati driver - update driver - instal from list or apecific location - next - i označi opciju search removable media (floppy, CD-ROM...) i na next. I ako drajveri na tom CD odgovaraju tome uređaju naći će ih, osim ako nisu u .exe ili nekoj od drugih arhiva.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma mani se Dzahdo formatiranja,vidis da to nije za tebe. :p :D
     
  8. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    De nemojte mi pametovat' radim to od 6-te godine.

    @zasto_pa_zato - nisam glup toliko da to nisam uradio. Problem je daleko od toga... Vrlo je vjerovatno da je isključena zvučna jer nikako ne prepoznaje. Sutra ću vidjeti sa Everestom da li je može naći.

    @zilo - nemoj mi spamat nisam te pito je li ili nije za mene formatiranje, to ja odlučujem. I mani se spammanja!
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Dobro ti ide od seste godine, znaci nisi od seste godine ubacio CD koji je dosao uz maticnu.

    Probaj sest puta tacno u sestom mijesecu mozda se neke sestice poklope.
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam mislio da si za ovo vrijeme koje si na forumu shvatio znacenje smajlija...

    I ovo nije tvoj forum da naredjujes. :mrgreen: :smt020
     
  11. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    sulu nauci se da se ne pise mijesecu, nego mjesecu. ako te ne mogu nauciti oko kompa bar cu ti na to skrenuti paznju. i opet kazem, drajveri koje sam dobio su sranje obicno. na svaki moguci nacin pokusao sam updateat ovaj pci device i trazio po citavom tom cdu od drajvera ne bil se drajver instaliro. ne moze nista. nema veze. nisam ni ocekivao bolji odgovor ovdje. hvala i pozdrav
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Uzmi bolan fino everest i pogledaj koji ti je to klinac, ili skini sa neta Unknown device identifier i znat ces koji je to dio kojeg nije prepozno i onda samo drivere skines i to je to ;). Hajd sa srecom!
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Hvala, nauci se pisat velikim slovom, bolje to nego izvlacenje pramenova.
     
  14. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja to bar znam :). Nije mi radio Shift ni Caps Lock da povećam :p haha
     
  15. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Da ne nastavljam. Ne želim se izviniti jer nisam nikom ništa pogrešno rekao. Instalirao sam drajvere. Jedva.... Ko ima ove probleme ja sam ovako uradio:

    Updateovo driver PCI Device (koji je bio sa upitnikom zutim), updateovo sam ga preko c-media fajla sa cd-a matične ploče. Zatim sam dobio uzvičnik pored tog drajvera u Device manageru. Instalirao Bus hotfix za win xp koji je također na cdu. Zatim sam updateovo taj drajver sa nekim novim Microsoft high definition bla bla kojeg sam dobio ne znam kako. I naravno poslije sam slušao muziku u rođaka.

    Mnogo hvala Benqu za pomoć. Hvala zili i suluu za motivaciju da nastavim ovo radit dok ne odgonetnem. I dalje ste glupi :mrgreen: Šalim se. Nemojte me ozbiljno shvatiti u svemu, sestre smo i dalje :wink: A i bio sam pospan kad sam pisao one poruke. Sad sam raspoložen kada je proradilo.

    MAY THE FORCE OF DZAHDO BE WITH YOU EVERYWHERE hahahaha
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Serete sada....
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Eto mene u Visoko.Prvo cu da vam to brdo srusim,a onda tebe da izlemam :smt003 Ne salim se.
     
  18. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Može Lock Mr. Šulu :mrgreen: Riješen problem
     
Thread Status:
Not open for further replies.