Dreambox500s i streaming na PC - Windows 7

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Dec 25, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dakle koji je najbezbolniji nacin da dobijem kvalitetan stream sa dreamboxa na Windows7?

    Promijenio sam 10 verzija VLC playera, pokusavao na sve moguce nacine, preko web interfejsa,
    i nekih drugih programcica, ali nema sanse da dobijem sliku.

    Prije na XPu sam bez problema vrtio sa VLCom, ali na sedmici nece pa nece, jel kome uspjelo?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nasao rjesenje.

    Nabacio DVBLink server, podesio postavke i konekciju sa dreamom preko lana, i dobio satelit u okviru
    Windows media centera u Win7, jos bolje, sad sam upotpunio onaj HTPC setup od prosle godine :)

    Ako kome treba pojasnjenje bujrum.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Imaš li koji screna kako to izgleda jel funkcionalno štekal šta i tako to,kako se upravlja kanalima volio bi porabati imam vidljivost htpc <-> dreama što se tiče mreže pa da vidim...
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postavke DVBLinka:
    [​IMG]

    Windows Media Center, tv sekcija:
    [​IMG]
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam cekao da mi DVBlink ubaci cijeli Guide EPG, nego sam ga prekinuo stoga prazne EPG sekcije. Inace sve to ljepse izgleda
    kad DVB odradi svoje do kraja, meni bilo mrsko cekat.

    Ne steka ni sekunde, a gledam preko Wifia, dream donji sprat, racunar gornji :)
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    gdje si uzeo cs i kolko plaćaš?
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Svaka čast za ovo, podešavanje prošlo uredno sve radi fino što se tiče tehnički stvari za strema treba tako oko 2-5mbps

    Printscrean wmc pink kanal sa epg koji radi više nego solidno, u desnom ćošku crveni prikaz koliko vuče mreže trenutno 3,7Mbps
    [​IMG]

    U toku je testiranje sniamnje kanala a to mi je opako falilo

    Dobra strana je što dream može biti na x lokaciji nemora biti pored tv i spojen na tv :lol:

    Koliko sam primjetio drembox je u nekom modu rada crvena lampica ne gori uopšte a sve fino radi :shock:
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imas PM.

    @almir

    Gdje gledas tu potrosnju LAN konekcije?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko uspio dobit subtitl, ja nisam.

    Mora da ima neka caka.

    [​IMG]
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo samo da javim da snimanje ide odlicno, zvuk dolby, bez greske i na HD kanalima, morat ce se kupit ovaj software.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Ova brzina je mjerena preko mikrotika (posebno parče hw) interesovalo me najviše da vidim kako će se pokazati sa wirelesom, inače sve sad radi preko lan-a tako da wireles nisam testitrao...

    Meni do sada najkorisnija stvar je snimanje kanala za kasnije gledanje tako jednostavno da to nije moguće.... i upravljanje tim snimljenim kanalima stvarno korisna funkcija

    Jedina mana je reza je full hd tako da mi taj signal od dremaboxa ide u nešto manjoj veličini nisam odgonetno o čemu se radi...

    Ček jel pričaš o hd kanalima na 500s
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na novom DM500HD, ne na DM500s. :)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  14. Almir

    Almir Komšija

  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bitcontrol Digital TV link - probaj ovo, najopasniji decoder za ovaj streaming.

    Do sada najbolji kvalitet HD slike na racunaru. :)
    Jede VLC i slicne za dorucak. Predobar kvalitet slike, prosto ne mogu da vjerujem.

    A nema niti truna sjeckanja preko wirelessa :)
     
  16. vexa

    vexa Guest

    Moze li mi ko od vas pomoci oko ovog 500s dreamboxa interesuje me malo detaljnije obzirom da sam pocetnik kako da napravim postavke za motornu listu kanala, sacuvam pozicije satelita i okrecem antenu, te koje kablo i programi, te kako ih postaviti da imam sliku na kompjuteru (xp-64bit)??? gemini sistem...
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što Gemini, probaj open pli puno bolji, stabilniji za streaming na PC.

    Listu za motor jednostavno mozes preuzeti preko bluepanela sa daljinskim, koja ti odgovara, probaj neku od predraga, dobre su.

    Uclani se na novisf.com, tamo imas sve moguce tutorijale.
     
  18. vexa

    vexa Guest

    Ma ne znam koga god pitam traze gemini, a jest da se mogu uclanit probo par adresa i na svakoj pise nije validna adresa:) Primijetio sam da su predragove dobre samo nisam znao kako ubaciti...bil mogao mozda dobiti tvoj msn il skype kontakt pa da mi pomognes online malo kad budem bio blizu tv-a, trebace mi pomoc oko spasenja pozicije i micanja antene???
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    Kod mene je gemini, predragove liste koje sam ja opet modificirao za članove porodice ko ša gleda pa svako opet ima svoju listu i svremena na vrijeme uradim update i to je to...
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ti je kinez DM500 ne ubacuj gemini iznad 4.2 da ne zaglavis na time bombi i da ga posaljes u vjecna lovista.
    Vecina vlasnika kineza DM500 bojkotira gemini projekt sto su sjebali par miliona resivera svojom time bombom. Informisi se malo o tome prije nego fleshujes dream.

    OPEN PLI je zakon, kao i Evolution 2.6.

    Dakle, ako radis streaming na PC sa dreama image pravi je OpenPli maxvar.
    Ako ti to ne treba onda Evolution2.6 ili Nemesis.

    Moja preporuka za listu, pored predraga je ova koju i ja koristim, daleko najdetaljnija.

    http://www.novisf.com/wbb3/digitalni-sa ... 4-01-2010/