Driveri za xp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mesay, Jul 11, 2011.

  1. mesay

    mesay Guest

    Potrebni su mi drajveri za IDEAZON REAPER ZMS-1000 , drajveri za xp.

    Na Windows 7 radi normalno i nema potrebe da se instaliraju drajveri, dok na Windows XP, kad ga priključim prvi put na neki računar (sa winXP) na kojem nikad ranije nije bio priključen radi normalno sve dok se taj računar ne restartira il' ugasi, tj. kad se ponovo upali PC miš ne radi.
    Dakle izbacuje "unknown USB device".
    Probo sam mijenjati USB utore, ništa .

    Na internetu ne mogu da pronađem drajvere ( nađem samo SOFTWARE al' ne drajvere ), ne znam kako i ne znam zašto, zbunjujem se od pomisli da ovaj miš ima 1001 ime, od IDEAZON do ZBOARD pa vuče i ka STEELSERIES sranj*ma.

    Skido sam i Driver Magician, DRIVEREASY i Driver Genius Professional Edition , svi oni skeniraju , al' niko od njih ne pronađe drajver.
    Oficijalne stranice ovaj miš mislim da nema, možda i ima, al' stvarno nisam našao .
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nisam siguran da taj problem mozes rijesiti niti da driveri postoje (jer se koriste genericki). Slicno je bilo i sa jos nekim modelima koji ne budu prepoznati nakon boota, no vadjenje i ponovno ubacivanje u USB port je uglavnom pomagalo.

    Na SteelSeries se spominje downlod samo za Reaper Edge, ne znam je li to taj model.