Dubioza Kolektiv - Apsurdistan

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Patton2410, Apr 16, 2013.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Dubioza Kolektiv - Apsurdistan

    Autor malo pretjeruje, jer zapravo njihova muzika nece donijeti penziju, rijesiti probleme s komsijinom kravom, donijeti bolju buducnost itd. Oni koji trebaju napraviti pokret i nesto poduzeti smo mi. Ko sto kazu na mladima svijet ostaje (da ispravljamo greske koje su nasi preci pocinili).
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Smeće smeće smeće.. pa nije mi dozvolio ni da procitam do kraja. Ako je smeće uredak dubioze i kritike na vlast, onda je smeće sve sto rade ostali veliki izvodjaci poput rage against the machine, nine inch nails, marilyn mansona, ede maajke, U2, konkretno sta radi Bono Vox i jos gomile i gomile ostalih izvodjaca. Ne samo to, smeće su oni samostalni ( u mome slucaju youtuberi jer ih trenutno tako pratim) kritičari današnjeg vremna, odredjene vlasti i cega sve ne jer jel'.. na bijedi drugog naroda zaradjuju na youtubeu reklamama. Smeće su dokumentarne emisije koje dokumentuju stanje u svijetu jer jel'.. sami urednici i ljudi koji su dio projekta budu plačeni. Smeće su politićke emisije koje prikazuju stanje udrzavi jer jel'.. budu placeni za tu emisiju.

    Drobro kaže u "kažu" pjesmi: zabili smo glave u pijesak ko nojevi.

    Ocito treba tako i ostati.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma kritika nula. Neko se igrao rjecnikom.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Recenzija nigdje veze.

    Kao profiteri, a ljudi zadnje albume djaba daju za download.

    Ko' kad svako moze se zvati novinarom ovih dana. Ili je bloger, koji klinac vec.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na stranu sve ostalo, ali kakve to ima veze što daju albume za DŽ? Ionako se ovdje ne živi od albuma, niti je dubioza kad živjela od albuma, nego od nastupa, tako da to itekako ima smisla na poslovnom planu. Komerc su IMHO od onog drugog socijalnog albuma, a to što se nekom i dalje sviđaju je druga stvar.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa zasto to onda drugi ne rade ako ima komercionalnog smisla? Oni da su toliki profiteri kao sto ih proziva recenzent, oni nebi to dali besplatno sigurno.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nema tu nekih para. Znate i sam da je Adis znao raditi u Jazzu/Galeriji. Bas bi se cimao da zaradjuju kao 50 cent. Kome se ne svidja muzika je njegova stvar, i ja sma gore iznjeo negodovanje, ali ako nekoga vec interesuje kotiranje zadnjeg albuzma neka procita ostale recenzije.

    Manje-više raja je shvatila poentu i prihvatila album. Meni su ovi socijalni tekstovi odlicni. Nesto kao Edo Maajka sto je prije bio samo sa pet-šest puta više "konkretnog sadržaja" a za blačenje se uvijek moze naci materijala.

    Mada moram priznati da je apasurdno zamjeriti nekom bendu sto opisuje stanje u BiH.. pa na ovakav se nacin ljudi u svijetu "bore" protiv današnjice/upiru na istu a mislim da se samo moze kod nas naci komentara kako je to nepotrebno. Sta bi onda rekli za Michael Moorea.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Yep, ali Michael Moore prezentuje stvari koji "average" amerikanac ne primjećuje.
    Dubioza opisuje očigledno i prodaje, pardon dijeli pod neki "revolt".
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne prodaju oni ništa. Poslušaš na kompu za free, ako ti se svidi, podržiš iste odlaskom na koncert.

    Mada mislim da se sada stvari nepotrebno tabire.. nema smisla.

    Pa svi reperi diljem svijeta rade sto i dubioza. Ne znam kako to nekome nije jasno. Ako tekstovi nisu u stilu dubioze onda su neki gangsterski ili vidi mi djevojaka oko mene drži nedaj. A gdje su ostali bendovi sto isto rade. Stvarno mi nije jasan povod osporavanja.

    Stvarno mi mozak ne moze svariti sta ljudi mogu osporavati. Ako cemo tako onda treba balade optuživati jer su izmišljene: ali on nema te djevojke, on samo laže u tekstovima. Ili: Balašević nije sanjao drvenog brodića. On samo s tim pokusava da otme narodu novac.

    Apsurdistan.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dubioza je bend napravljen od političke partije s jasnom idejom na umu. Nakon toga su se malo oteli. Sad su malo promijenili dresove pa pjevaju drugoj strani, ali ideja je ista. Zive od predizbornih budzeta. O njihovoj muzici necu reci nista, o ukusima se ne raspravlja.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nekako lijeze narodu na.muku . U sustini uprazno al et dobro za koncerta ispuhat se. A i nije njihovo da politiku mjenjaju al bar kroz pjesmu izbace:)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to jest, i narodnjaci prolaze zato sto se narod prepozna. Ali da nije bilo onako kako je bilo, ne bi dalje od Zenice otisli. Evo ako cemo biti iskreni, ko je prije cuo za bend Gluho Doba? To je u osnovi bend iz kojeg je Dubioza nastala.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Potpisujem:) al ruku na srce i nemamo nekih bendova koji rade aktivno bar alt. Scena... tu su par grupa i to je to

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Dubiozu cine clanovi Gluhog Doba iz Zenice i benda Adija Lukovca iz Sarajeva, Ornamenti (Preciznije cilini jer su samo po dva clana iz oba prosla benda ostala). Ako nisi cuo za Ornametne je tvoj problem dok je Gluho Doba bilo prilicno zanimljivo u ratu Zeničanima.. mada nema to nikakve veze sa dubiozom sad'. A pomocu kojih filmskih trikova neko moze zakljuciti da je ovo ili ovo proizvod političke partije, to je za.. jasta, sad' sipade da smo u Holandiji. Daj reci ime stranke da glasma za njih. Dajte ljudi malo ozbiljnosti. Prvi album na nasem jeziku su uradili u periodu kada je bio onaj Grozd, Dosta ovo ono.. pa su na kraju poceli praktikovati prvobitnu ideju, na engleskom i ovo na domacem jeziku.

    Na kraj sam ispao advokat benda kojeg na slusam niti sam i jedne pjesme imao na kompu do ovog albuma pa uzeo da vidim sta su sve uradili zadnju koju godinu. Svasta covjek procita, valjda tome i sluzi intermet.. cccc. Sramota.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cini mi se ipak da si ti Dubiozu proslusao sa zadnjim albumom, i da si slabo (u)pratio sta se desavalo ranije. S obzirom da je diskusija na temu politike zabranjena, necu dalje. Javio sam se na temu samo zbog ove price kako je Dubioza humanitarni bend zato sto dijeli pjesme dzabe, a u realnosti uzimaju vise para od Merlina i Halida zajedno. Zao mi je sto mladi ljudi ne vide dalje od svog nosa.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Svakakvih nebuloza u glavama ljudi. :roll: :lol: :smt005 :smt005
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017