dva monitora

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fotostudio, Apr 4, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    ev ovako raja, znaci imam graficku sa dva izlaza..eh sada sam ja prikljucio dva monitora i sve radi ista slika na oba monitora..eh sada da li je moguce i KAKO da na jednom monitoru bude nesto drugo takodje i na drugom..npr, na prvom monitoru gledam film, a drugi monitor da sam na internetu...

    hvala
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Napisi koju graficku imas (ATI ili Nv) pa ce ti biti receno sta trebas da izaberes. Ukratko, u opcija imas postavke za clone, extended itd.
     
  3. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    ATI Radeon Graphic Processor (0x9588)
    Internal DAC (400MHz) DDR3
    1024 MB
    ATI Radeon HD 2600 XT
    11x-B148
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    hvala ti, ovo nekako frcera nije jednostavan program ali skontat cu...
    i zamolio bi enisa da mi objasni svoju varijantu,, pa cu vidjeti sta mi je lakse...
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Znaci prvo selektujes monitor broj 2 i samo zakacis kvacicu na EXTEND the desktop on to this monitor i imati ces prazan monitor bez ikonica na koji mozes odvuc sliku playera i na dvoklik je razvuc u full screen a na glavnom monitoru onda radis sta hoces.

    U opcijama ATI catalyst control centra takodje imas da izaberes sta da radis sa drugim monitorom,ponudjene su ti opcije CLONE(ista slika na oba monitora) i EXTEND(dva zasebna desktopa) i imas jos i opciju THEATER mod gdje bilo kakvo pustanje videa na primarnom monitoru daje full screen na drugom monitoru al to radi samo u EXTEND modu.
     
  7. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    hvaala ti,,,nastimao sam, sve je super radi.. ali imam 2 problema...
    1.imam tv cartu kada prebacim na dvicu prozor crna slika vratim na keca sliika u redu,, sta bi to moblo biti?
    2. kako cu pomocu keca ugasiti dvicu?
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    @fotostudio
    vidim da imas atijevu karticu pa to valjda znaci da imas i instaliran ATI Catalyst. Nisam dugo prikljucivao dodatni monitor na laptop koji ima Atijevu karticu ali ako me sjecanje dobro sluzi u Catalystu mozes pod opcijom display manager tacno da izdefinises, pozicije monitora, modove u kojima ce raditi, rezolucije i sl.

    Odgovori:
    1. Ja bih u opcijama graficke kartice potrazio opciju koja se zove overlay ili nesto u tome fazonu (za video sadrzaj) za drugi monitor, to bi moglo rijesiti problem.
    2. ovo pitanje nisam razumio :mrgreen:
     
  9. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    hehe pokusat cu...tim stopama ici...
    2. kako cu sa primarnim monitorom ugasiti sekundarni?
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Skontao sam ja sta ti pitas, ali ne kontam kakva je poenta toga, je li mislis kada, ugasis comp. ugasi ti se samo jedan monitor, ili kada ugasis monitor na dugme ugasiti se samo primarni, to ne kontam, tj. jeste ne kontam logiku kako si to zamislio da bi trebalo raditi.
     
  11. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    ev ovako..
    na primarnom pricam sa tobom na forumu,a na sekundarni gledam film, pregledao sam film...
    hocu da mi je crna slika na sekundarnom jer nemam vise sta raditi..
    moze li se to izvesti osim da ga moram rucno gasiti na tipku..
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E jbg sad.Pa odkacis fakin kvacicu i kliknes fakin apply.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    fotostudio, probaj se poigrati malo sa opcijama iznenadit ce se kako ce ti biti drago kada sam nesto otkrijes.
     
  14. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    hhaahaa morrrre moreee.