DVD RW pomoc

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by PROOF, Jan 7, 2007.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    Uzeo sam od prijatelja neki stariji DVD RW (tip : DVR-106D) 8x RW i kad sam ga prikljucio sve se lijepo digne win al cim se u trayu pojavi onaj baloncic FOUND NEW HARDWARE automatski mi komp postane SPOR za ne povjerovati!! Sve je oK dok ne kliknem na neku ikonicu (My Computer etc) ona se otvara po jedno 1-2 min!! Da li neko zna u cemu je problem?? HDD i DVD RW su na istom IDEu! I spojeni su DVD, graf i HDD na isti kabl za napajanje!! :(
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Promijeni settingse u control panelu na english.
     
  3. PROOF

    PROOF Aktivista

    Na sta mislis? HINT PLS
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    meni se ista stvar desavala kad sam instalirao Alcohol, ako imas Alcohol ili Deamon Tools izbrisi ih, pa vidi ima li efekta, mislim da sam to rijesio tako sto sam instalirao Deamon Tools prije drivera od maticne, ako nemas Deamon tools onda nista
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Zlatno pravilo, kad dizes sistem sve postavke tokom instalacije ostaviti na english, kad instaliras drajvere, neru i alcohol onda prebaciti na bosanski.

    Ovo se odnosi na SP2.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja kad god formatiram komp i instaliram WinXP SP2(izaberem Croatian kao jezik) nakon par restarta mi CPU Usage skoci na 100% i komp uspori da moram cekati 5 minuta da otvorim My Computer. Nakon toga ga opet formatiram i onda radi bez problema. To se desava svaki put, valjda zbog "khmm" verzije Windowsa :wink:
    To se desavalo jos jednom mom drugu koji ima SATA hard disk (bas kao i ja), posudivao sam drugovima taj instalacijski CD WinXP-a (kod njih nije SATA hard) i njima je iz prve instalacije sve bilo ok, tj. nije im nikad CPU usage skocio na 100% nit im se usporavao.
    Probaj mu ponovo formatirati i instalirati - more bit bidne da je do toga :)
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nema veze sto je piratiski windows, novi skup autopatcher zakrpi rjesava taj problem.
     
  8. PROOF

    PROOF Aktivista

    Jel moze pomoc nisam nista skontao!! :oops: :roll:
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Control panel, regional options pa sve na engleski :roll:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    sto se tice ovog problema, upravo sam kupio ASUS DRW 1608P3S
    i u prodavnici mi je frajer rekao da cu imat problema ako mi je xp SP 2 i ako je na njemu u pocetku instalirano na BiH i bas sto kaze, usporava racunar.. vidim i ovde su to neki znali ali koje je logicko objasnjenje jezik ?
    --------------------
    P.S. znali neko otprilike kako se pokazao ovaj moj navedeni pisac

    poz
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne valja je logicno objasnjenje!
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko i sva Asusova optika - sranje.
     
  13. PROOF

    PROOF Aktivista

    Sta predlazes? :wink:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    benq, nec, lg.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :D Jos mi samo NEC fali. :D
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako ne bi uzeo neca prije asusa onda mi pucaj u leđa odmah...
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije asus toliki drek. Soldno snima na - medije.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    onda nije drek... ne bi ga kupio i to je to.

    malo sam se nagledao tih pržilica po servisu i ne znam zašto prema necu imaš averziju?
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Kod mene se NEC lose pokazao. :D Vjerovatno sam naletio na felerican primjerak. :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nec je osjetljiv na lose medije! Desavalo mi se recimo da sprzim na los medij (citaj princo ili sony) i da ne mogu procitati isti. Naravno sa preprucenim medijima nikad nije bilo problema. Uglavnom koristim verbatim.