DVD/RW

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by [tota], Mar 27, 2006.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja i imenjak ocito smo kupili na istom mjestu.

    I mene asusovci sluze odlicno.
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Sta ste se uhvatili tog plextora ko pjani plota nevrijedi tih para nema sanse meni je nekada davno njihov CD snimac opalio za mjesec dana, a ASUS 52/24 radi i dan danas kod kolege,
    osim toga procitajte malo recenzije po stranim sajtovima da je i plextor imao dosta losih serija zadnje vrijeme morali su i oni da pocnu fuseriti dabi mogli prodavati po nizoj cijeni.
    Sto se tice ASUS-a ja imam pozitivna iskustva sa njima kao sto neko rece to je ustvari pineer samo prepakovan.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nije Pioneer je NEC. Nema veze sa Asusom, ako te intereuje TEAC je radio optiku Asusu i LITEon.
     
  4. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    ziv ti meni bio al zestoko se varas. pomijesao si (kao sto su mnogi) chipset(koji je NECov) s CITAVIM uredjajem koji je Pioneerov dizajn. i btw potpuno drugu optiku ugradjuje Pioneer od NECa...

    ne bi bilo zgoreg da malko pogledas ove dvije slike - jedna Asus 0804P a druga Pio 107::
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Article ... nside1.jpg

    http://www.cdrinfo.com/Sections/Article ... side_2.jpg

    ista stvar je i sa svim kansijim "Asusovim" dvd-rw optikama - sve su to OEM Pio uredjaji::
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Article ... _large.jpg

    http://www.cdrinfo.com/Sections/Article ... _large.jpg

    Necovi imaju potpuno drugaciji pcb, optiku, mehaniku, kuciste - SVE sem chipseta.

    a ako ni svojim ocima ne povjerujes - bujrum na http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.php?f=61

    pa pod Asus/Pioneer Burner (koja koincidencija, zar ne lol) priupitaj raju o odnosu NEC-Pio i Asus-Pio... sve sto ja rekoh i oni ce...
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Uj
    my bed.

    Uglavnom cuo sam to od covjeka koji dila Pioneera i Nec-a.
    Necu ga imenovati.
     
  6. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    mah ima tih mitova na sve strane - najgore sto ih cesto ljudi olako prihvataju vjerujuci kojekakvim "autoritetima" poput toga dilera.
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama plextor vrijedi onih para vjerovao ti meni ili ne,a normalno je da svaki proizvodjac izda neku fush seriju elem
    best buy je best buy i to je radi cijene, ako nemas para rokaj pioneer,LG,assus,nec....etc
     
  8. Predator

    Predator Aktivista

    Neznam buraz ja volim dva pioneera ili neca nego jednog plextora za iste pare sigurno ce duze trajati samo sto ja to mjenjam svakih 6-8 mjeseci pa mi se neisplati uvaljivati puno love.
    A sto rece kolega pioneer ugraduje samo cip od neca, a sve ostalo je njegovo vlastito barem su po optici (laserima) poznati mnoge firme ugraduju njihovu optiku.
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama plextora ces guliti citav zivot, to ti je nesto kao cmx ili kontas?
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh vidiš na to sam zaboravio, znam da mi je ovaj novi DVD-RW pod maskom Pioneer-a a za ovaj stariji ne znam iako me i on dobro služi :) .
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma gurat ćeš cijeli život... daj ne lupetaj - prža ko i svaka druga novijeg datuma.
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    To i ja svo vrijeme pricam bolje kupiti jeftini snimac, a razliku utuc u nesto drugo sto ti treba.
     
  13. postal dude

    postal dude Aktivista

    sysse slusaj ovamo
    moj jaran nebitno koji bavi se xy poslom i przi svaki dan minimalno po 100 cd-ova dnevno, ima nekoliko plextora i otkada ih je kupio niti jedan nije upropastio niti jedan cd ,,przi se na princo medijima.
    prije plextora je riknulo bezbroj LGova,pioneera i drugih
     
  14. Predator

    Predator Aktivista

    To nista neznaci moj jaran da ti kazem da je pirat przi cd-ova i dvd-ova mjesecno koliko ni ti ni ja necemo do smrti naprziti na NEC-u I PIONEER-u i sve mu radi bez greske a samo da znas na kakvo smece przi da bi ustedio koji dinar pa da vise zaradi ja licno takve medije neprimam ni na poklon.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    gle ovo... plextor = 2 x prža bilo kojeg branda.

    sad mi reci da će jedna prža, pa makar i famozni plextor, nadživjet 2 (dva) uređaja :wink:
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imam ja jednog plextora CD-RW iz 2000. Radi on još svoj posao vrlo kvalitetno, a sad za ove novije nisam baš upućen jer nemam potrebe za novom optikom :mrgreen: .
     
  17. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Sulu najbolje je ovo my bed. Iskreno i men se nekad omakne. :mrgreen:

    Ko gleda jel bad il bed. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    imao sam ja CD-RW plextor :) snimio je hiljade i hiljade CD-ova i NIKAD ni jedan nije unistio... prodao ga za 40KM a platio 320KM :D kad je tek izasao, i sad mi zao sto sam ga prodao.... majke mi... a evo imam ovaj LG DVD-RW i svaki put kad stavim CD/DVD proucim bismillu pa onda kliknem na burn.... i samo cekam da crkne sam od sebe i molim boga da to bude sto prije da nagovorim starog da me pogura da uzmem sebi opet plextora ko covjek....

    i Mercedes je duplo skuplji, ali se zna sta se placa.... :D:D 8) 8)
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    LG vs Plextor

    kao

    tene s pijace od 25 markica(ABIDAS) vs tene iz basketa od 125 markica(ADIDAS):D:D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da, sve ste u pravu! Plextor je plextor. Ali hebo te plextor iz 2000 godine koji przi cd-ove brzinom od 4x ili 8x. Dodjite sebi. Koliko god dobar bio, tehnologija napreduje.
    @qler
    mercedes se vozi 30 godina, i ta uporedba ti nije na mjestu :mrgreen:

    Sve je tacno, sto se tice kvaliteta izrade i zapisivanja. Ali vrijeme ide dalje. Po meni je naivno platiti nesto toliko puno, ako ce to za pola godine biti zastarjelo. Druga stvar je ako neko ima potrebu, npr pirati koji prze stotine medija dnevno i slicno. Ali kucnom korisniku je plextor preskup i nepotreban. Moje misljenje :wink: