E2160 ili E4400 ili E4500?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Jul 22, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    cime hladis? vidim clockao si quad, izgleda da speedfan laze. kod mene je obrnuto, TAT i everest lazu.
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Zalman 9500at,napone nisam dirao.Brine me jer u Colinu Dirt-u nakon 10-15minuta tat i everest pokazuju 63-65C.
    Zalman je spojen na kontroler,jer na preko 2200rpm zuji ko avion.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    a ne znam jer ne znam koliko se quad grije. a ni 9500 nije neki cooler. tih 63-65 nakon 10min. DIRT-a mi se cini OK. racunaj da je to temperatura jezgri, a ne termalne diode, na kakva smo mi ocitanja navikli.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Nista od ovog zalmana,evo presao 70C(trenutno na opterecenju od 80-85% temp je 74tat,~76everest).
    Sutra idem vidjeti imal nesto drugo osim zalmana.
    Mislim da je bila neka noctua,pretpostavljam da bi mnogo bolje hladila od zalmana?Ili ipak nesto drugo?,zavisi sta mogu nabavit ovdje u Ze
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne zalijeci se tek tako, ipak je to quad core. evo ja sa e2160 koji je dosta hladniji i od E6x00, na 3GHz prema coretemp-u 0.94 imam 68C (30min. load pomocu Orthos-a), istina sa box coolerom.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Je li ovo OK?
    [​IMG]
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je vec puno bolje.
     
  8. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Jeste, kako joj je ime?

    Salim se, to mi sve izglada OK. 3.6GHz :twisted:
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    ma ovaj proc ide i dalje, radi full stabilno na 3.8 GHz ali temp kada pokrenem orthos nakon 20 minuta odlete na 75 C sto mi je malkice previshe.

    Ipak nemocan je ovaj freezer 7 Pro da hladio na 3.8GHz trazi vcore 1.6 V
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ma zaj** to. sta ce ti 3.8GHz kad treba 1.6V, to zaboravi. i 3.6GHz je previse za 24/7.
     
  11. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    @artemis
    I kod mene je slična situacija sa tempovima, čak mi je SpeedFan znao pokazivati i -10°C za proc :D