E3 - 2009

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, May 29, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potvrdjeno je jucer da ce GT5 imati implementiran model ostecenja auta. Do sada su sve bile spekulacije oko toga.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ocekujem da bi oni napokon mogli napraviti nesto i na tom polju simulacije ostecenja. Samo da ne bude "mnogi su pokusali" :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    K. Yamauchi je u vise navrata rekao da ne zele raditi na modelu ostecenja dok ga ne mognu ispravno uraditi (pored nevoljnosti proizvodjaca auta da to dozvole). Navodno dosada nije bilo adekvatnog hardvera za to. Sudeci po kratkom segmentu iz trailera, izgleda jako "fino".
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Meni nije jasno, ako je simulacija voznje onda znamo sta znaci gubitak haube ili vrata. Car damage je za nfs i burnout.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Attached Files:

  7. GW

    GW Moderator

    Ma daj molim te. Ako ijednoj igri treba damage model onda je to GT. Zbog nedostatka štete na vozilu u GT4 možeš varati u utrkama bez problema. Ako to riješe, možda i mogu opravdati onaj "real driving simulator" opis donekle.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da, nije car damage samo kad ti otpadne nesto s auta a ti i dalje picis ko lud, vec treba da utice na vozna svojstva auta.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Pa to ni ne mogu uvodit na arkadnim igrama

    http://www.gametrailers.com/video/e3-09-need-for/50458
    Evo na nfs shift ili bolje reci grid2 lik udara u zid sa 150kmh, malo mu se zamuti pred ocima i jos uzima pobjedu :lol: , sve je to super zabavno ok ali zato ni ne treba spominjati rijec simulacija u ovakvim igrama da to sve kao fol izgleda ozbiljno. Ionako ciljana populacija nije jos dosla ni u dob za polaganje vozackog a kamoli da zna sta je simulacija.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ima li simulacija nogometa u kojoj igrac nastavi igrati sa pokidanim ligamentima ili iscasenim zglobom ili tenis sa polomljenim reketima. Ja koliko se sjecam u GT serijalu svaka sjeca sikane dovodi do diskvalifikacije (kada igramo polaganje testova i hard mode), sada zamisli voznju bez prednjih tockova ili pobjedu nakon sudara sa bankinama u svakoj krivini.

    Jednostavno bolje im je da se skoncentrisu na simulaciju voznje, ili vec jednom izdavanje igre, kakav hajp sa real damage simulacijama i ostalim glupostima.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Uzmimo za primjer GT4 jer je on zadnji. Ne smiješ skraćivati šikane i udarati u zidove samo u testovima i misijama - odmah diskvalifikacija (5% igre). U normalnim trkama možeš udarati šta hoćeš i koga hoćeš. Tu su i reli utrke kod kojih ne smiješ udarati protivnika ispred tebe inače dobiješ 5 sekundi kaznu u kojoj ne možeš dodati gas i ne smiješ udarati prednjim dijelom auta rubove staze, zadnjim dijelom udaraj do mile volje. Zahvaljujući tome sam pobijedio reli utrku na hard i dobio Suzuki Escudo sa kojim mogu voziti krugove oko protivnika. Evo sad vozim tako što izbacujem protivnike sa staze udaranjem i ne skrećem na krivinama nego pustim auto da ide vanjskim zidom i opet budem prvi. Ne trebam zamišljati tu pobjedu sa "sudarima sa bankinama" jer to radim. Poenta je da bi igra bila zanimljivija da ne mogu ovako varati.

    Što se tiče simulacije vožnje, prilično su daleko dogurali. Ima dosta simuliranih karakteristika vozila. Naravno ne može biti savršeno ali je dosta dobro i bolje je da dobiješ simulirano oštećenje pa da moraš normalno voziti nego da imaš super realno ponašanje auta na asfaltu a vamo se možeš igrati kuglanja kroz šikane.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    Ja kazem ako hoces da se busas u prsa sa ''simulacija'' u naslovu igre, treba zaboraviti na damage modele, kao i ta klis pravila razgurivanja po stazi. Inace, GT4 je simulacija koliko i FIFA09.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    GT serijal je NFS na seroidima i to govori čovjek koji je do sada sve dijelove završio sa 100% Ljudi koji su barem jednom probali igrat bilo koji GT znaju koliko je jebeno jednu igru završiti 100%

    Kako može neko nazvat igru simulacijom u kojoj su sve asistencije popaljene i moraš onda za svako auto posebno gasit, a ima ih 700. Znači da su prvo mislili na debile koji vole vožnju od zida do zida pa pobjeđivat na taj način.

    Postojanje set up-a je tu samo kao ukras eto da ga ima. Svaki vozni model hard core simulacija je odrađen oko guma, dakle pravljenje set up-a do besvjesti da bi mogao odradit stint od 20 krugova i da gume to izdrže. U GT-u se gume troše isto vozio ti 20km/h ili dero kao sivonja i trzao volanom na sve strane :lol:

    Dalje, ta oštećenja su živa glupost. Prvo oštećenje je kada pređeš preko šljunka i aero ti ostane oštećen. U pravoj simulaciji se to osjeti a ne da vidiš kako ti fali komadić prednjeg krila, a nastaviš vozit kao prije.

    Ko nije probao pravu simulaciju i utrkivanje protiv 20. ljudi koji su trenirali dvije sedmice samo za tu stazu ne može ni zamislit kako je. Po meni GT je igra za zajebanciju i da pokažeš prijateljima kako PS3 ima dobru grafiku.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zabavno nema sta. :lol:
    Hoces pravu simulaciju? Daj nekom sheiku guze pa da te ubaci u privatne trke gdje mozes lizati bolide i raditi setup po cijele dane. :smt005
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to i jest problem što je GT za likove kao što si ti, ali to se ne može zvati onda simulacijom, a kamo smatrat da je još i najbolja :lol:
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Dobro je ba offtopic. Ja se sve zaletim kontam ima nešto novo sa E3. :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    meni se ovo jako svidja :smt007 bit ce dobar i mutli jer ima tuniranje i NOS (ono sto je nedostajalo GRIDu)+ ne nabije na 100km/h za sekund i po (sto se jako rijetko srece u ovim igrama)
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    problem sa GT je sto kasni za islaskom :) kad je verzija za PSP najavljena ima 5-6 godina :lol:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    To je ono to ja govorim, nek se fokusiraju na izdavanje igre, a ne na prosipanje suplje.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PSP verzija je u jednom trenutku i otkazana bila. Dobro je da uopce i izlazi.
    Ja sam vise za dobro poliranje igre prije prodaje, pa makar kasnila ona i godinu-dvije. Moguce lako da ce GT5 biti jedini GT za PS3 kojeg ce prosirivati PSN updateima sto do sada nije bilo moguce, pa jedino iz tog razloga podrzavam kasnjenje. GT5 je po njihovim rijecima vec odavno gotova igra i spremna za trziste.