1. metallac

    metallac Aktivista

    Zasto mi ovaj procesor radi na 1.88GHz kada bi trebao raditi na 2.33GHz-bar ja tako mislim jer pise Intel Processor, Core 2 Duo E6550 2.33GHz, 4MB L2 Cache, 1333MHz FSB :evil:
    Svi mi programi pokazuju rad na 1.88GHz dok mi CPU-z pokazuje cak 1.6 :cry:
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Iskljuci EIST i C1 u biosu pa ce ti raditi na 2,33, to ti je radi stednje i manjeg grijanja tako a cim se optereti digne ti brzinu.
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Znaci kada ja npr. igram igru on sam po potrebi podize brzinu....
    Pa onda nemam potrebe nista dirati :D
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, tako stedi struju.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne stedi nista, ako hoce stedit struju nek mu smanji napon do iznemoglosti i underclocka ga na 1.5GHz.

    U idle-u nema razlike u potrosnji radio proc na 1,8GHz ili npr na 3,2GHz, jer tad procesor nije opterecen. OK, razlike postoje, ali je to sve unutar 10%.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    A i ne grije se nesto bez c1e i speedstepa. Meni radi 24/7,pa nema neke razlike sa njima ili bez njih.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i pricam. Plus sto nisam bio pretjerano zadovoljan sa C1E + Speedstep kombinacijom, takt procesora skoci na 3.2GHz cak i kad skrolam sajt u ff-u. :lol: Temperature identicne, C1E+EIST ide na off.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    To se i ne primjeti.Kada je proc u loadu onda tempovi skacu.
    Eh da i dizanjam vcore-a. :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije poanta u tome, nego da takt previse oscilira. Hocu npr. da mi je na 3.2GHz samo kad je zbilja opterecen, a ne svakih pola minute da skace gore dole. Takve nagle promjene su stetnije od visokog takta.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Da,jos me nervira kada legnem.Jedino sto se cuje iz ove kuje,to su ta tva intelova mutanta. :D Po kratkom postupku im je presudjeno.
    Evo da se ljudi upoznaju malo sa ovim ;
    http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... spx?i=2725
    I eto jvc kome su zdraviji procesori,vama sa tim opcijama ili nama sa ovim klokanim bez? :D
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam sta lupas ko je u opste pricao "zdravlju" momak je pitao zasto mu se desava to sto se desava, a sto se klokanja tice ja sam klokao e6600 zamjenio sam ga za e8400 to mi je najbolji nacin klokanja proca ako imas lovu.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Smiri se,lozim te. :wink:
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    @metallac
    Na kojoj MB ti je taj CPU?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    da nije i metallac stavio e6x50 na neku plocu koja nema dovoljan fsb kao CECKO? :D
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    ;)

    Živi bili pa vidjeli :mrgreen:
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    ASUS P5LD2-X :cry:
     
  17. Looney

    Looney Komšija

  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Jesi probao flash biosa?
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    A kako će to da mu pomogne?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Mozda misli da ima update za veci fsb.. Mislim da od tog nema nista..