Egzibicije punjenja tonera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Alibegovic, Apr 3, 2013.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko probao u kućnoj radinosti ovo? Konkretno Samsung ML-1640. Orgigi toner preskup, a vidim pojeftino onih pakovanja za punjenje na eBayu.
    U printeru je kertridž koji je kupljen naknadno, tj. nije onaj što dođe sa printerom, kako sam čitao trebao bi imati čip koji treba resetovati.
     
  2. Code-R

    Code-R Aktivista

    U kucnoj radinosti ili servisu - ista stvar, samo se drzi uputstva i budi spreman na nered, jer je to prljav posao.
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koliko valjaju ovi zamjenski? Postoje li kakve zezancije sa chipom ako ubacim ovaj zamjenski ili odmah prepozna pun toner i printa normala?
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Kod ovih su izuzetno kvalitetni ovi zamjenski. Drzim ih kod sebe u prodaji i nitko se nije zalio.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja također kupujem zamjenske, imaju na sebi chip tako da nema nikakvog zezanja. Ubacim ga najnormalnije, prikaže da je pun i odmah printam.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo gledam ovaj moj cartridge u printeru ima chip. Vidio sam lik na eBayu za 20£ prodaje dva punjenja tonera + 2 chipa, e sad ako bi ja to punio, samo ubacim te njegove chipove i to je to?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako. Ili ako imas nekog ko ti zna resetovati counter na tom chipu koji vec imas.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uspio sam ovo, toner 10 funti, došao i chip, a likovi mi kod nas tražili 70 marona za zamjenski toner. :lol:

    Otvorio kertridž, napunio toner, uvalio zamjenski chip i vozi miško. 5 min posla. Ostalo tonera za još pola kertridža.