eh ak je ovo točno...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by syss, Apr 6, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    teško mi je malo u ovo povjerovat, al živi bili pa vidjeli...

    "Prema nepotrvrđenim rezultatima nVidia NV40 osvaja više od 12000 3DMarka 03. Kartice su prototipi i nisu finalne verzije. Kartica ima 16 pipelinea i još mnogo noviteta. Važno je napomenuti da je sistem bio opremljen Athlonom 64 FX 3200+/Gigabyte S940 Matičnom/1GB Corsair DDR memorije..."
     
  2. Esh

    Esh HWB

    bas sam pisao o tome..

    pa gle, mislim da je to sasvim realno uzimajuci u obzir da clockan 9800xt moze bacit 8500 sigurno.. dodaj novu tehnologiju i optimatizacije i dobijes 12 kila bez problema.
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Iako sam nVidiovac ipak bih voleo da tako nešto vidim i u stvarnosti a ne samo u vestima ili na papiru. Pa verovatno se svi sećate kako je najavljivan i nv30 a i verovatno se sećate kako je isti prošao...
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Prica li se ista o cijeni ove nv40ULtra.

    Citao sam da je na Cebitu za vrijeme prikazivanja UT 2004 bili primjeceni atrifekti zbog kako kazu loseg hladenja ali ostaje da vidimo hehehehe
     
  5. Esh

    Esh HWB

    cijena? pa nemas tu neke dileme.. vec je poznato da high-end modeli kostaju u rasponu od 400 do 600 eura.

    a sto se tice "price", jasno je da nvidia opet fura paper launch iako su obecali da ce odustati od tog vida "promocije"..
     
  6. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Fakat sa se slažem sa BeastMasterom.

    Ne vjerujem dok ne vidim.Jer sjećate se šta su obećavali prije izlazka GeForce FX 5800 Ultra kartice.Govorili su da kartica baca 20000 3D mark 2001 SE a kad su ljudi istestirali dotičnu karticu najviše što je uspjela tad bilo je 15xxx.

    Mislim to zvuči suviše dobro.Pa nek se provjeri.

    A Enise , imaš li link od starnice na kojoj joj je klokvana Ati radeon 9800 XT uspjela izvući 8500 3D Marka-a 2003.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa mozda NV30 i baca 20k ali u 320x240 :D.
    A tko zna u kojoj rezi su testirali NV40....
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma i to šta kažeš, lažu oni svi ko psi...
     
  9. Esh

    Esh HWB

    na paper launch i xgi i s3 deltachrome deru : )

    sto se tice linka, informacija je objavljena na the inquirer (http://inquirerinside.com) pa pogledaj u arhivi.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ama , mi smo nVidijoti , ponosni :)

    Sve krenu nizbrdo kupnjom onog prokletog 3DFX da im ja FX u majku maternu posaljem...
     
  11. Esh

    Esh HWB

    hahaha, pa ko zna sta bi bilo s nvidia-om da nisu pojeli 3dfx : )