Elementarna (ne)pismenost ili...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Stormbringer, Feb 13, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ming

    ming Veteran foruma

    kolorni, instalisao, instališe
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kompaktibilno, nitendo, rezac (writer), kuler...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    preformanse.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Citirat cu sebe iz ROFLMAO teme.

    Dalje, ljude koji ne raspoznaju afrikate treba vratiti u osnovnu skolu. Nije to stvar nikakve bolesti ili hendikepiranosti pa da ne mogu da skontaju, nego NECE da skontaju. Kad neko kaze kuČa meni se stomak okrene.

    Kao sto i Blackmore rece, ovog natezanja mi je na vrh glave. Ako se prica ekavica nek' se prica ekavica, a ne malo ovo malo ono. Jos gori su hrvatski komentatori i voditelji koji rade u BiH. Lakse mi je razumjeti komentatora iz Zagreba nego onog naseg levata Borisa Bilica na FTV-u. Kad on rece:'' Uuuu pogodio je stativu, oprostite vratnicu!'' :shock: U ovu kategoriju dodao bih Blazicu Kristo, Emira Delica(mutu sa Hayata) i njegovog kolegu onog treptavog tipa. Ne znam kako se zove samo znam da isto vodi sport i da samo trepce, a o jeziku da ne govorimo. :lol:

    Najsladje mi je:

    idem vudolje ...
    idem vudgore ...
    malo ljevlje ...
    imal peMzije ...
    vidi ga u trenerKi ...
    stojim na trafiKi ...
    bio u AmeriKi ...

    ne meRem vise da se sjetim :smt003
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Ove bih kastrirao na licu mjesta
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad spomenu komentatore, Edis Jasarevic sto komentira F1 na Hayatu je najgori.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    jel netko vidio ovaj kriminal što se kod nas provodi?

    neću = ne ću
    uradci = uratci

    mijenjanje mjesta padežima (vokativ bi trebao biti zadnji)

    blaaaaaah... dajte idite kopat rudnike fuck your strina's, nego to se moraju organizirati povjerenstva, pa dekani, pa prodekani, pa kroatisti... onda ajde da vidimo tko će prije unakaziti jezik povlačeći se za nekim davno umrlim povijesnim činjenicama i inim dreqom od kojeg nitko (ali baš nitko) neće imati koristi.
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Krleža je u svim svojim djelima pisao neću odvojeno :p Al' da je glupo jeste :roll: Uratci ne bi smjelo biti ispravno zato sto se c sastoji od t i s i onda bi to zavrsilo na uraci (dok je recimo "podaci" nastalo istom logikom i zvuci sasvim normalno). Znaci po nekoj zdravoj logici moralo bi biti ili uradci ili uraci :roll:
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Uzmi i danasnji termin Bošnjaci. To je sve novo komponovano, ako neko malo bolje zna historiju složiće se da je od davnina izraz bio Bošnjani ...
     
  10. burner

    burner Aktivista

    Jako je i ono "j" ispred "o". Na primjer:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Najjace :lol:
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hehe Od kako je otvoren ovaj Topic svaki post dva puta pregledam da ne bi zavrsio kao primjer drugima :lol:
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Citao sam to kod vas,ali mi bilo glupo da potezem to pitanje jer bi odmah neko tome pridodao nacionalisticke konotacije. :evil:
    Onaj ministar navalio da razdvoji "necu" i "hocu" i ne odustaje. Cini mi se da se prvi Sanader oglasio da nikad nece tako govoriti. Uh,bojim se da ne zagazimo u politiku. :evil:

    Uzmi i danasnji termin Bošnjaci. To je sve novo komponovano, ako neko malo bolje zna historiju složiće se da je od davnina izraz bio Bošnjani ...
    AdoSA, nemoj to potencirati, krenuce lavina. :([/quote]
     
  14. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    podatci = podaci
    zadatci = zadaci
    voljeo = volio
    smjeo = smio
    bijo = bio
    volijo = volio
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zamolio bih bez imena i prezimena da ne dobijemo rat. Prozvano ce se valjda sami prepoznati.
     
  16. burner

    burner Aktivista

    Nemaš se čega bojati. Ne vjerujem da ima onih koji su na "njegovoj strani". Barem ne među pismenim ljudima.

    P.S. Ne znam koliko si upratio, ali nije riječ o članu ovog foruma. :D
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bojim se ja niceg, nego ne bih zelio da se ovako kvalitetna i potencijalno korisna tema mora zakljucati zbog off topica.
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Sociologija
    udzbenik za gimnazije

    Zagreb, 1995.
    ____

    Haj sto se ne mogu skontat ove neke strane rijeci, ali sto zavrcu ove domace. Pri citanju ni google ni leksikon ne mogu pomoci. 3125 zna o cemu pricam, osim ako nema knjigu. :mrgreen: Samo da mi je da skeniram par stranica, pa da okacim oĐe ... :D
     
  19. burner

    burner Aktivista

    Pa ako čovjek koji je napisao (čitaj: unakazio) naš pravopis nije on topic...

    Btw, samo sam nadodao ime na prezime.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja većinom namjerno pravim gramatičke greške, da bi to bilo vise "slang". Riječi kao "reko", "čojče" itd. Da koliko, toliko dočaram situaciju. Al me nervira kad neko pita.

    Jel meko il tvrdo Č. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.