EVE Online

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neso, Dec 3, 2006.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Da li je neko igrao?Znam otprilike da je nesto kao 3D Ogame?Pa ako je neko igrao nek se izjasni?Volio bih probat pa da vidim je li vrijedna mjesecnog placanja :)
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    nije vrijedna, ako zelis nesto tako uzmi Freelancer, a EVE sam imao, imam i dalje download, bolji je Freelancer. :)
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Ma probat cu onaj 14 day trial accountom.Samo da vidim o cemu se radi.Nego mi reci:moze li se igra skinuti sa neta i kolika je(koliko GB/MB)?
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    mislim da je cc500mb moze skinut s officijalnog web sajta.. ne znam kak ide. :D googlaj
     
  5. Esh

    Esh HWB

    poslat cu link mirzi da se javi, on je haman u profesionalce otisao bio ;)
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eh gdje da pocnem :D Eve je nesto poput Ogame, ili planetariona, samo u puno vecoj skali. Ne kontrolises flote, nego samo jedan brod, tvoje olichenje u igri. Poslje nekog vremena, ako se pokazes, mozes poceti komandovati flote (koje se obicno sastoje od vise stotina igracha iz jedne alijanse ili slicno).

    Uglavnom eve je svijet u malom. Cijela ekonomija se zasniva na onome sto igraci sami naprave i prodaju na trzistu.

    EVE je PVP igra. Ne mozes ubijati ljude svuda, ali odprilike 60% teritorije je manje vise free pvp. Znaci raj za raju koja voli da se igra gusara, koja hoce da ratuje, itd.
    Ako te neko kokne, gubis brod, i svu opremu. Svaki brod ima osiguranje, i dobijes nesto love nazad, ali to obicno nije ni priblizno vrijednosti ulozenog.

    Jebiga ni Enis mi ne zna prevesti rijec Skill, uglavnom, Skill system je baziran na vremenu. Svaki pojedinacni nivo se trenira izvjesno vrijeme, od nekoliko minuta, do vishe sedmica. Sto veci nivo "skilla" to vise vremena treba. Nesto najbolje sa ovim sistemom je da si poslje mjesec dva, vec spreman za pvp. I sa malo sreche, mozes ubiti igrace koji su igrali 2-3 godine. Ja igram aktivno od januara 2004 :) Iz pocetka moze biti dosadno, ali vjeruj mi, ako ti se svidi, neches stati :D

    Imas mali milion recenzija, pogledaj na http://www.eve-files.com, ima dosta klipova sa gameplay, kako se ratuje, itd. Ako imas nekih pitanja :D Ime u igri je zelrox :)
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Znaci ispocetka ja mogu da se krecem po toj zoni u kojom nije dzvoljeno da me drugi napadaju i kad budem spreman da se migriram u free PVP zonu i pocnem da se rokam?Reci mi npr.kada mi sve sruse tj. razore :D koliko ti treba da se obnovis?Jos jedno vazno pitanje koliko se to cudo placa mjesecno :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako mislis ne zna prevesti rijec Skill (vjestina)? Ja ti preporucujem Freelancer, ima i BiHnet-ov server...
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Evo skidam igru :) Samo mi je cudo sto je ovako mala:500 MB :mrgreen:
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nemaju ti sta srusit :) Ne pravis svoju infrastrukturu. Vecinom je NPC. Samo brod mozes izgubiti. Poslje, kad uletis u kakvu grupicu, ili sto sta vise alijansu, onda mozes praviti svoje baze, stanice i tako te gluposti. Sam nista ne mozes.

    Ja mislim da kosta 12-13 eura mjesecno. TO je meni na polugodisnjoj predplati ima vec 3 godine :)

    Ako si vec na trial, poslacu ti ja love pa da probas brodove i to :) Jer je pegla skupiti lovu iz pocetka.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    nije me shvatio ozbiljno kad sam ga pitao na kojem jeziku mu treba prevod 8)
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja