expresscard serial port

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by reni90, Sep 4, 2010.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    Gdje mogu u sarajevu naci za laptop ovaj com port?
    I koliko kosta, vidim na ebay moze se naci za jedno 25KM medjutim + postarina 50 XD
     
  2. Chem

    Chem Komšija

  3. selvin

    selvin Moderator

    Imas to u ingelu 15-20KM.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    e upravo taj sa slike sam bio narucio, trebalo mi je da flashujem resiver i nema sanse, pokusavao mucio se, instalirao sam cak xp jer sam cuio da na njemu mozda radi, ali nista nije uspjelo.
     
  5. reni90

    reni90 Aktivista

    na nnjihovoj stranici
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=544
    samo ima taj i pise da je 45KM
    a i nije ponaj pravi vidis da se prikopcava preko onog mreznog kabla, mozda im ni to ne bude radilo.
    Treba mi pravi znaci serial port na expresscard
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    vjerovatno nisi podesio com port u svom programu kako treba...to je samo predpostavka,jer sam ja morao u svom programu naznačiti tačnol kroz koji port da mi program pušta izlaz.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

  8. reni90

    reni90 Aktivista

    ma nije to je sve uredu, nije do toga, za sta si ti koristio ovo pa radi
    meni treba za resiver dremabox i strong
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    Ja ga koristim za konfiguraciju POS terminala.
    Kad uključiš usb to serial adapter,odeš u device manager i pogledaš koji ti je broj porta dodjelio win navedenom uređaju. Na mom laptopu je dodijelio br 3. Imao sam opciju da mjenjam broj porta u device manageru ili programu,ali ja sam se odlučio za ovo drugo.

    Poznanik mi radi šering i uspijeva mu baš sa ovim kablom. malo zagooglaj nemaš šta izgubiti.

    Kad ja mogu ostvariti konekciju i poslati podatke na POS terminal,ne vidim zašto ti nebi mogao isto uraditi---


    Probaj ovaj link:

    CENZURA

    Ako ovo nije legalan link ,halalite :mrgreen:
     
  10. reni90

    reni90 Aktivista

    posalji mi link na pm
    ipak nisam juce sjeo za racunar pa da ne znam otici na device amnager i provjeriti postavke