f.lux

Discussion in 'Generalna diskusija' started by SamiRX-8, Sep 23, 2013.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisam našao odgovarajuću sekciju, tipa korisni softver ili slično, pa evo ovako. Naime program noću automatski smanjuje blještavilo ekrana te preko dana ili po potrebi korisnika vraća sve u normalu. Ja ga koristim već neka tri mjeseca, i nema šanse da bih mogao noću raditi bez ove stvarčice. Za noćne ptice dušu dalo :mrgreen:

    http://justgetflux.com/

    U opcijama je najbolje da transition time stavite na 60 minuta :)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni bi ovo bas valjalo jer preko dana koristim jedan brightness settings a preko noći drugi ali mi sa ovim alatom slika postane žuta te uopste ne smanjuje intenzitet svjetla. Samo "poremeti" kalibraciju.

    Koliko vidim ne postoji dio gdje se moze dodatno podesavati ?

    Znam da ne moze raditi jednako kao kada podesiš na montoru ali meni ovo uopste ne odgovara.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nažalost, sve što možeš podešavati su vrijednosti u kelvinima. I meni je smetalo to "žutilo" jer koristim na 3400k, ali nekada u pola noći čisto isključim program da vidim razliku, i vjeruj da ne mogu minutu izdržati dok mi onako blješti ona plavičasta boja. Opet itenziter ostaje isti, u pravu si, ali je nekako ugodnije za oko.

    Probaj i večeras makar sat vremena, možda se i predomisliš :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ne sumnjam da je ugodnije ali vidis u cemu je problem: http://pokit.org/get/img/1483a096050148 ... 79016e.jpg

    Tako da je ok samo za čitanje dok je za neki rad problem. Nije ni sada velika frka prebacivati, koristim "MagicBright" profile monitora ali bi bilo cool da je tako automatizovano.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bas neki dan kontam da li ima neki program koji bi radio auto brightness pomocu nekog senzora koji bi isao na usb? Pa ako ko zna za nesto slicno?

    EDIT: Nadjoh ovo nabrzaka http://vikingco.de/thelightburns.html
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj tuner nije vise u opticaju, ni sa tog linka ni sa CNET-a:

    Display Tuner was retired and removed from our website.

    Ako iskopam download postavim link ovdje.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kod mene je flux tu vec dobre 2 godine, nekako sam pravo navikao na ove toplije boje navece. Najjace je kad hodza napolju uci aksam, a on promijeni ovo na nocni mod taman jer sunce zalazi :D
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala samo.. ako stavim auto postavke, i dalje imam problem sa žutilom. Ali imaju ove dodatne opcije gdje štimam osvjetljenje preko Alt+PgUp/Dn, dimming.. to mi odgovara ali kako da mi to prelazi automatizovano ? Ili si mislio na nesto drugo sto sam ofulao ?

    Posto mi je skoro isti mod za noć na monitoru kao ovdje kada prebaci za jedno polje niže. Ovo: until sunrise.
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Postavio sam ti samo radi te kontrole brightnessa jer znam da ti je to trebalo. Nisam ni ja gledao ima li da može raditi automatizovano što se tiče toga(until sunrise). Možda najbolje da im se pošalje mail pa da naprave i brightness automatizovan ako već nema :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    'Ajde javim ako i to srede.. cibnut cu jedan mail da vidim sta kazu.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jedan update za temu. Tek kad sam skinuo, rekao sam WTF previše žuto, ne sviđa mi se ha hu.. al nakon korištenja, doslovno ne bi program ugasio.. koliko samo ubija plavo svijetlo, pogotovo na led monitoru.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ja kuci obavezno f.lux imam, dok na poslu u nocnoj daj brate nek je sto plavlje samo da me drzi budnog do jutra :smt003
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Flux je obavezan na moj pcu. Imate Flux i za Android ali samo za rootovane telefone.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Također, sada kad pokušam vratiti na staro po noći, ja u to ne mogu gledati.

    F.lux - zakon.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da nije fluxa, novi monitor bi letio kroz prozor. Osim nedovoljne oštrine i drugih stvari, oci su me bolile zbog svjetla. Pa sam sa fluxom spustio toplinu sa 6500K na 4500K i postepeno podizao svaki dan, mic po mic. Za manje od deset dana sam poceo koristiti monitor bez fluxa i bez imalo naprezanja tako da je sve stvar navike. Prije nisam mogao 5min gledati u ovaj monitor a da me oci ne podju gadno boliti. Sada sjedim pred njim bez problema.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nakon updejta mnogo bolji i dosta novih opcija je dobio kao npr. jako korisna disable u fullscreen app i sl.
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Ima sad i u Windowsu 10 ovaj fol.