f1, pa gdje su komentari?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 13, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    sta da kazem, sto ste se usutili? 8)
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hej evo mene.

    Ja sam redovan, nemam šta reći, ide normalno...
    Dobro su prošli, prosjek u Kanadi nam kaže da samo 9 bolida ostaje u utrci, ovaj put je bilo iznad prosjeka, čak 11...

    Samo eto Renoli ispali, oni su moji, ali bice bolje i njima u Americi, dobijaju nove motore. Sviđa mi se ova sezona. Ništa nije gotovo, momčadi se smjenjuju na podijumu, jedino su pobjednici malo isti, ali i to neće tako do kraja. Dobro je uglavnom.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    tako nekako.. ako se ovakva trka jos jednom reprizira (tesko je ocekivati to na slijedecoj, ali...) onda imamo otvoreno prvenstvo do kraja i to sa 3 tima u borbi za naslov.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Gledaj Toyote na Indianapolisu. Pomno prati.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Evo i mene nakon duge stanke :D
    Sta da kazem? heh

    Josh 22 boda.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    nismo ni "mi" vise tako daleko 8)
     
  7. monK

    monK Komšija

    http://www.iskon.hr/sport/page/2005/07/13/0423006.html

    KAPITULACIJA
    Ferrari u kaotičnom stanju

    U ovo isto doba lani Schumacher je u Silverstoneu ostvario desetu pobjedu i praktički osigurao naslov prvaka. Ove godine ista je pista do kraja razgolitila scuderiju. 'Vozimo u rikverc', tužan je Schumi.

    Na Otoku je Michael bio tek šesti, Barrichello sedmi, a opći dojam koji je Ferrari ostavio može se sažeti u jednu riječ - nemoć. Priznat će to i sedmerostruki svjetski prvak, koji se, iako je Nijemac do srži, predao u pola sezone:

    "Obrana naslova jako je, jako daleko. U Magny-Coursu i Silverstoneu napravili smo dva koraka unatrag", tvrdi donedavni neprikosnoveni vladar Formule. "Zaostatak za Alonsom od 34 boda i ne zvuči tako strašno, ali bolno izgleda naša nemoć u usporedbi s McLarenom i Mercedesom", dodao je razočarani Schumacher.

    Ferrarijev mozak, tehnički direktor Jean Todt, slaže se da njegovi bolidi nazaduju. "Nemamo snage i izdržljivosti za cijeli vikend. U petak smo ravnopravni s najbržima, ali tijekom subote i nedjelje redovito počinjemo tonuti", priča zabrinuti Francuz, koji još nije detektirao razlog zašto je tome tako.

    Brojna navijačka armija na Apeninskom poluotoku sve je nezadovoljnija, a snažnu paljbu po Maranellu već su osuli tradicionalno euforični talijanski mediji, koji pretjeruju i u pobjedama, a kamoli ne kada ne ide dobro.


    Gazzetta dello Sport nema dlake na jeziku: "Ferrari je katastrofalan. Bolidi su prespori, taktika nerazumljiva, pogrešaka je sve više - momčad je u kaotičnom stanju." Tuttosport tvrdi: "Oni više ne vjeruju u sebe. Ne znaju kako izaći iz krize. Nemaju hrabrosti..."

    Corriere dello Sport vrišti: "Više im nitko ne vjeruje". Corriere della Sera dodaje: "Schumacher je nemoćan. Ferrari napravi korak naprijed, pa dva natrag." Bivši svjetski prvak Damon Hill pun je zlobe: "Michaelu je istekao rok trajanja. Usmrdit će se..."

    I tako dalje, i tako dalje...
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ma SCUMaher je za reciklaže :mrgreen:
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    on je uvijek bio za reciklaze, samo sto je imao daleko najbolji bolid

    gdje taj shumi sad kad ima jacih auta od njegovog?

    btw ja sad prespavao utrku
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Nikad, ne mora znaciti ako ima los bolid da je looser, ipak je najbolji vozac u F1 trnutno. Gdje je to Mercedes-Benz bio u zadnjih 5 godina, ili BMW, malo je Bar-Honda bila pritisla, ali nije mogla izdrzati. Onda gdje je to bio Renault? Ha????

    Daj nemoj te zezati, Ferrari ima los Bolid i Gume i odmah ciganluk...
    Da je neko od konkurenata bio 2 godine sa njim u koraku rekao bi ok, ali nisu mu mogli prici, znali su kako Ferrari izgleda samo sa zada. :twisted:

    Sumi, i Ferrari su ostavili veliki pecat sto se tice F1!!!!

    PS: Pratim F1 od 94 i znam sta se prije dogadjalo... gledaj te realno stvari!
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Pecatili il ne pecatili oni bi sad odmah potpisali da Kimi sjedne umjesto Scumahera.


    -A gdje je Ferrari bio od 1979 do 2000 :lol:
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    :lol: Ovo ne mislis stvarno?!

    Ne budi dijete!
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Pitaj Jean Todt-a.

    -Usput ''naj'' vozac a imaju team ordere (da je kakva mraka ne bih mu trebali). :wink:
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    ...ovoj diskusiji nema kraja, ipak, ti imas svoje misljenje, a ja svoje! ;)
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Upravo, let's be friends :mrgreen:


    Eno poceli su se testirati V8 motori za narednu sezonu. Cosworth se vec vrti na 21000 rpm, i ima preko 700 hp-a.
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Yeah! ;)

    21 000 rpm, shit...

    Meni se ne svidjaju sada ova nova pravila za kvalifikaciju, gume i ta sranja, bezze... :(

    Ili sto Kimi-a vrati 2x 10 mjesta nazad... zamjena motora. Ali sto jeste jeste, on je bas vozac sa najvecim pehom u F1.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ja mislim da je 70% do bolida i guma, a ostalo do vozaca

    zato kazem dok je ferari imao najbolji bolid i bili su najjaci
    sad kad su renault i mercedes bolji nema ih nigdje

    btw montoya je moj vozac, ali mislim da sato u buducnosti moze biti No1
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Sato je jedna obicna kamikaza. :mrgreen: Da nije Honde nikad ga on nebi provozao.
    -Shit jest vala Kimi najveci baxuz na stazi definitivno (izgleda da covjek ne daje sadake) :mrgreen:

    Eh nisu ona dva motora riknula pobjedio bi on u Fra i GB.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Ma nikad, za nikad! :lol:
    I ja mislim da bi dobili.

    Ali sto se tice Montoya, tako mi je frajer odvratan...
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kimi nema peh, samo Mercedes ima nepouzdan motor.