fabricki ili softverski otkljucan?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by neko, Jun 9, 2011.

  1. neko

    neko Aktivista

    moze li se znati da li je telefon skidan s neke mreze ili je fabricki otkljucan? pozdrav!
     
  2. Vedofone

    Vedofone Novi član

    ima li kakav branding na kucistu ili u softveru ?

    koji je telefon u pitanju ?
     
  3. neko

    neko Aktivista

    samsung galaxy s je u pitanju, a mislio sam osim oznaka na kucistu ili logo-a.

    hvala ipak. :)
     
  4. Vedofone

    Vedofone Novi član

    jesi li mu mjenjao firmware od kad si ga kupio ? jesil kupio nov ?
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ovako, telefon je navodno kupljen u hrvatskoj, pa bih ja trebao da kupim u ponedjeljak od te osobe. navodno nema racun, ali nekim cudom ima garanciju. vec neko vrijeme pratim oglase i cekam da mu padne cijena jos malo, pa me zanima mogu li kako prepoznati da je skidan s mreze.

    pozdrav.
     
  6. Vedofone

    Vedofone Novi član

    pogledaj postavke browsera , vidi jel homepage od nekog providera, pogledaj isto APN postavke neki provajderi ( Vodafone ... ) naprave da se ne mogu izbrisati org postavke interneta

    edit: Jel i9000 ?

    pogledaj mu modem firmware odnosno Baseband version ako je XXJPK onda je velika vjerovatnoca da je dekodiraT :)

    Nemojte traziti da objasnjavam zast XXJPK - mrsko mi :D
     
  7. neko

    neko Aktivista

    auuuu, sta ispisa brate mili. :) hvala ti na odgovorima, pozdrav :)))
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Vedofone, ubuduce koristi edit kada hoces nesto dodati na nedavno objavljeni komentar.
     
  9. Vedofone

    Vedofone Novi član

    sry koristio sam stari tapatalk, pa mi nije htjeo edit da otvori, no sad sam apdejtovao :D