Facebook kupio Whatsapp

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Qler, Feb 20, 2014.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da je ovo mozda i promasaj velik je novac u pitanju...
    Jer raja meni tako djeluje da vise gotivi "viber"...

    Definitivno nemam namjeru na spajanje fb-a i whats up ako to bude se zahtjevalo..
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    Sta ces kad nisam pismen, pisem kako izgovaram :p
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa izgovaras vatsap
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    nije nigdje rekao da izgovara kako pise :wink:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Anatomic, fulo si izreko. Ako pise kako izgovara, onda i izgovara kako pise jer je komutativno :D A izreka je "citaj kako je napisano" (znaci neko drugi), a ne "citaj kako pises" :D Btw, odosmo u OT, ja sam kriv :D
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    eo zadnji,ko je rekao da sam "pokusao citirati" vuka ? haha

    a ovo citaj kako pise,pise sam bas mislio u smislu napisano al eto nema veze,samo nek se ne ide vise u OT..
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Tu je to negdje :D

    A kako neko rece vise ljudi koristi Viber nego Whatsapp, barem kod nas, a pretpostavljam da je tako svugdje, mrsko mi googlat brojke. Ali ko zna sta ovi iz FB planiraju, u svakom slucaju "moze im se" :D
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mislim da je globalno Whatsapp popularniji.
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    da ne budem rasista,ja sam učio engleski od crnih repera :p
     
  10. Chem

    Chem Komšija

  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Informacija danas zlata vrijedi :D Nisu oni platil ni aplikaciju ni tu bazu korisnika vec informacije .
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    ZALOSNO ali istinito .

    pu u sta svijet ode..
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nidje veze ..cuj sta su mogli kupiti. To je bila investicija a ne zlatni luster mada meni vise izgleda: "kupi dobrog igraca samo da ga drugi tim nema a kod nas neka sjedi na klupi".

    Stvari koje se danas desavaju sa patentima, kupe cijelu firmu radi patenata koji budu ugaseni da sami sebi ne prave konkurenciju. U prenesenom značenju: kupi patent automobila na vodu da mozemo i dalje prodavati naftu.

    Ovdje je google bio u utrci i radilo se garant o nadmetanju. Sad' zasto je zaista whatsapp vrijedan ..tolikih para, nikada saznati necemo jer toliko ne vrijedi, ni izbliza. Price kako su kupili grupu ljudi ne stoji jer je sigurno 90% tih ljudi vec na fejsu. Zarada od te iste aplikacije je vjerujem mizerna u odnosu koliko su ulozili i ko zna za koliko godina ce donjeti profit tako da, opet kazem, ptice znaju pravi razlog.

    Jedino da nemaju u planu napraviti nekog giganta za poruke, pozive, pranje suđa, heklanje.. sta li vec, velicine kao sto je sada fejs.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma



    slazem se sa ovim "kupi jednog igraca..............."

    ali da jedna whats up vrijedi vise nego cijela motorola ?

    http://qz.com/172207/why-google-just-so ... 3-billion/
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije niko rekao da je to prava vrijednost, ali se ja i ti mozemo nadmetati do besvjesti oko dvrenog šporeta. Ko ce da ga kupi i po kojoj cijeni. Rekao sam gore, u igri je bio google, ko zna ko jos i ko zna pravu istinu. Ovako mozemo sjediti i tabiriti sta je bilo iza paravana. To su samo mrvice koje znamo pravog cirkusa koji se odvijao oko "aplikacije".
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Slazem se.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija