Far Cry 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Jul 20, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ali koji će engine koristiti ? Ubisoft ima samo licencu za CryEngine 1 :)
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne zna se za engine, ali čitao sam da će biti otprilike na nivou Cry Engine 2.
    O tome se ne mora brinuti. Nije ovo EA da uprska stvari. Ubisoft zna koliko je original bio popularan, tako da će uraditi sve moguće da i nastavak bude odličan i dobar kao i njegov prethodnik.
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    mislim da ubisoft nema kapaciteta da odradi igru kako bi to odradili orginalni tvorci far cry, jer koliko znam razvoj je prepusten internom razvojnom studiju...
    No s druge strane ne mora znaciti da ce EA upropastiti 'far cry2' jer EA je izdavac a ako su developeri dosljedni mogu opet igru napraviti onakvu kako oce i kakvu su zamislili.....

    'farcry2' ce kupiti svako ziv jer ipak je to EA( masinerija od marketinga) + dx10( fancy efekat)......
    inace crysis jedini dosljedan imena farcry2 :)
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa kakve veze sad ima EA sa Far Cry 2? :lol:

    Montreal je odličan razvojni studio, a kao što sam rekao, svi su oni svjesni popularnosti Far Cry 1, a naročito Crysis-a koji još nije ni izašao. Uglavnom... vidjet ćemo.
     
  6. danib

    danib Novi član

    Samo da bude mogao na moj komp :D
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ti si očigledno pobrkao stvari.

    CRYSIS I FAR CRY 2 NISU ISTE IGRE.
    Far Cry 2 neće izdati EA, EA će izdati Cryis.
    Ne zna se da li Far Cry 2 koristi DX 10, jer je Cry Engine 1 samo kompaktibilan sa DX 9
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    NE, ti si pobrko stvari, zapravo nisi svati moj post.

    Ukratko, crysis je ustavari trebao imati naziv far cry2.... kuzis:), ali sticajem okolnosti( citaj promjena izdavaca, Ubisoft zadrzava prava na far cry :)) zove se crysis( hint cry.....prave orginalni tvorci far cry -a looodi turci :))

    Sada jasno:)

    btw si skonto da sam stavio u recenici 'far cry 2' kada sam stavio i EA :)
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    nazalost nece moci to tvoje cudo gurati :), poglavito se bojim da ce graficka da bude nemocna pod navalom istrukcija od strane igre.... :)
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Normalno da ce moci igrati, nemoj biti smijesan, ne na full ali uglavnom ce biti igrivo.

    Jos se sad izvlacis a kazes da EA izdaje FC2 :D
     
  11. danib

    danib Novi član

    Nije mi grafika toliko bitna.

    Samo da ne trza btw. uzet cu uskoro jos rama

    Jedino je do graficke :)
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    nisam ja smijesan samo sam realan :), naravno da ce se moci igrati ali ne onako kako bog zapovijeda ( citaj kako su developeri zamislili )

    Pa ljudi je li vidite da gore stoji 'far cry 2' kaj vas nisu ucili sta to znaci :) kvragu u posljedne vrijeme me niko ne konta, mora da sam se preselio u paralelni svemir :wink:
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prvu rečenicu sam sasvim razumio
    Drugu rečenicu definitvno nisam razumio, pogotovo dio "no s druge strane ne mora znaciti da ce EA upropastit 'far cry2. Možda si umjesto far cry 2 htio da staviš crysis, pa bi druga rečenica imala logike.
    Treća rečenica me totalno zbunila, a pogotovo dio "crysis jedini dosljedan imena farcry2".

    :) :) :)
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    "Far Cry 2" si u smislu Crysis-a mogao koristiti dok oficijelni FC2 nije najavljen. Kontamo mi dobro šta si htio reći, ali si toliko zapetljao da nema smisla, a ovo ti je smiješno:

    "'farcry2' ce kupiti svako ziv jer ipak je to EA( masinerija od marketinga)".

    Prvo, tu si 99% mislio na crysis. Nije to stvar izdavača, jer je igra odlična i kupit će je veliki broj ljudi neovisno od izdavača. Da si mislio reći FC2 kao pravi FC2 (što ne vjerujem) onda si se provalio, tako da ti je rečenica apsolutno nelogična.

    Gotovo sa OT.
     
  15. DC One

    DC One Aktivista

    Vas u skoli nisu ucili upotrebu znakova navoda ili sta?
    Naravno da je Moncho pod "FarCry 2" mislio na Crysis zato je i stavio znakove navoda, nije se on nista zabunio post je potpuno jasan i smislen. Ovo je sasvim jasno uradio zato sto Crysis rade ljudi koji su radili originalni FarCry te ga samim tim i mnogi smatraju nasljednikom originalnog FarCry-a.

    Ontopic, sumnjam da ce FarCry 2 moci parirati Crysis-u na bilo koji nacin, narocito sa tehnoloske strane.
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    pa fala bogu da me neko skonta :) cojvece poceo sam se brinuti da sam seno i da me niko vishe ne konta :)

    far cry 2 nece moci ni okrenuti papuce, mada uvijek postoji nada je l da, nadati se necemu dobro, ali opet s druge strane i magarac se nado da ce... ali na kraju znamo kako je zavrsio :)
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Sad ispade da te niko drugi nije shvatio :roll:

    Vjerujem da će ubisoft napraviti igru koja je bolja od originala. To je ubisoft ipak. Znaju oni šta rade. Manite se predrasuda.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne zaboravite da Ubisoft Montreal radi i na Splinter Cell serijalu tako da se od FC2 moze ocekivati mnogo !
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    imho vise nego od krajzis-a. obzirom da krajzis izdaje EA. bez obzira sto krajzis radi tim koji je radio i FC.
     
  20. DC One

    DC One Aktivista