Final Fantasy VII remake

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Oct 27, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    The Final Fantasy VII remake for the PlayStation3 console has been confirmed by Yoshinori Kitase on Oct/25/05 during a Square-Enix press conference. Yoshinori stated tha the remake will be set for the release in 2007 (FF7's 10 Year Anniversary). No extra features besides remasted graphics and voice acting has been confirmed yet.
    Yoshinori had this to say: "It brings me great joy to help in the remaking of this wonderful story. Final Fantasy VII was a great success for us and we're very exited int revisiting it's world once again. Final Fantasy VII's Compilation is comming to an end, and what better way to end it than a beautifuly remastered remake?".
    Voice actors for Japan is scheduled to begin late January of 2006.

    Meni dosta. Ogroman razlog za skupljanje para za PS3. :wink:

    UPDATE: Nevezano za FF evo jos nekih in-game trailera sa 05TGS-a: http://ps3.ign.com/articles/658/658174p1.html . Malo je staro ali valjda mi je promaklo. Fatal Inertia trailer je najbolji za PS3 imho, nadilazeci onaj za MGS4.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Uhhh kako si mi popravio ovo jutro jedva gledam na oci.

    FFVII remake samo nek ostave FFVII sound i onaj stil CGI podzadina.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    super vijest! usput, pojavile su se neke nedoumice oko kompatabilnosti sa starim igrama na ps3 :/
     
  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    uvjek moraju nesto zsrt.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sto se tice PS3 hardvera, on ce uz dodatna poboljsanja igara, pokretati gotovo sve PSone i PS2 naslove. problemi ce se javiti u vidu nekompatibilnosti sa starim perfernim uredjajima. posto ce koristiti Memory Stick kao primarni medij za spasavanje igara, stari PSone i PS2 saveovi sa standardnih Memory Kartica se nece moci iskoristiti tako da ce se sve igre morati nanovo igrati. i Dual Shock/2 gamepadi se bez nekog adaptera nece moci prikljuciti, jer PS3 koristi USB2.0 i Bluetooth Dual Shock 3 gamepade. dakle nije problem hoce li moci PS3 pokrenuti stare naslove, nego da li ce igracima biti mrsko igrati recimo FFX ili XII nakon 30 i kusur predjenih sati. ali 99% da ce biti nekih third party firmi koji ce tome dohakati pa napraviti razne adaptere i konvertere.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    E stvarno mi nije jedna stvar jasna. Igrao sam onaj FF XII (Valjda je taj) za PS2... e coece...ono mi je najgluplja igra koju sam ikada zaigrao! :evil:
    Glupa je do daske! Od samih kontrola, nacina igre, vrste igre...sve sve sve je bullshit! :|
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Sta ti nije jasno?!?
    Ako ti se ne svida ne morash vrijedati one kojima se svida.
    Mogao bi skontati sta si htjeo reci prije nego postas nesto ovako?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    koji XII? to tek na ljeto slijedece godine izlazi u Japanu. zadnji single play FF je FFX-2 (koji se meni btw ne svidja), a prije toga je bio FFX za koji se nikako ne moze reci da ne valja. jest da postoji puno mana, ali bolja je igra od nekih 80% naslova na ostalim platformama. a jedino da te pitam Shenron - jesi ikad presao ijedan FF naslov? i stari 8bitni se racunaju. i meni je gotovo svaki FPS i RTS na PCu zesce sranje pa opet ima ljudi koji to igraju. stvar je ukusa, kakav god on bio.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma sve je stvar ukusa, ja na primjer volim auto simulacije, i RTS, imam havera koji samo suta FPS.

    RPG je meni bezveze skroz, da ne kazem sranje, igrao sam neki FF, kratko pravo, jedino sto mi se svidjelo je uvodna animacija :D nesta ide preko nekog mora, pa livade, pa neka zanska, uradjeno bilo za to doba (a mislim i za danas) extra, fakat je boli glava. ali igra me jednostavno ne privlaci, a poceo sam je bio igrati samo zbog raznih preporuka.


    100 ljudi, 100 cudi, 100 zena, 200 sisa :D
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ti ni rijeci o tome

    ti i sulu serete po nfs-u ko niko
    sto nisi njemu rekao? (zato sto ti nfs ne odgovara)
    nego sa kad ti je dobra igra a nekom se ne svidja onda nesto ovo ono
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    bolji NFS od FF-a 1000 puta, sta sleeper i sulu znaju :D
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    Ja volim auto simulacije npr. Gran Turismo, al onaj ''king of krunk'' kiceraj zvani NFS Underground ni stvara mucninu.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ma boli mene sta ko igra, to je njegova stvar

    ne mozes srati po ljudima zato sto igraju nesto sto se tebi ne svidja

    bezveze ti je to
    sta smo mi svi glupi i pederi zato sto igramo nfs, samo si si dobar

    razmisli malo
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    Eee jesi lud :lol:

    Uzeo si sebi licno moj komentar koji je vise zajebancija na Qlerov racun.

    Chill out
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nije u tom stvar, nisam ja pretjeran ljubitelj nfs, inace uglavnom igram strategije

    ali ono nfs je kretenska igra, ili nfs je gay igra je bezze s tvoje strane

    nema veze, ajd dosta smo o tome
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Kojeg sam to igraca uvrijedio mojim postom? :shock:
    Samo sam rekao da mi je to glupa igra :!:

    Ne znam tocno koja je verzija bila. Igrao sam je ljetos... i bila je neka najnovija (mislim) ... ne sjecam se dobro. :oops:
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    @Shenron...da sad ne citiram...ispalo je da ti nije jasno koji glupan igra tako glupu igru.To je flemanje koliko ja znam.
    @Dog_Father ne mijesaj mene - ja sam samo rekao da je Flatout gazi.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    na PS-u GT jeste najbolji

    ali na PC-u NFS je suvereni vladar :D

    hebi ga, i ja bi volio da ima vise konkurencije, ali all mighty EA jednostavno ne da dahnut drugim :D a ruku na srce, sem sto je malo vise arkada, NFS je odlican.

    a po meni "najrealniji" je bio Porse :D nije mi bilo jasno kako su onako usrali NFS HP2 nakon pose-a (porsche, da se zna :D )
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    NFS:HP2 je dosad najbolja NFS igra ali iskljucivo u PS2 verziji. ostale portove su radili skroz drugi timovi i rezultat je zesci shit (sa PC-em kao predvodnikom).
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je NFSIII najbolja verzija Mercedes AMG CLK GTR i McLaren F1 + soundtrack.