Formatiranje diska

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by fotostudio, Jun 10, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    pozdrav raja,evo jaran mi hoce formatirati disk, i formatira ga, krene instalacija i stane na 39 min, ni makac dalje...opet uradi format opet ista stvar, ili u pola frke izbaci "fatal error", do cega bi to moglo biti.. hvala...(xp sp2)
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Prvo provjeriti RAM i HDD.
    Za RAM odvrtiti memtest. HDD pregledati sa alatom proizvođača (npr. za WD je Data Lifeguard koji se može skinuti sa njihovog site.a). Takođe može biti problem instalacioni cd kao i optika.
     
  3. fotostudio

    fotostudio Aktivista


    kako ce to uraditi nema uposte sistema na disku, a takodje ni safe mode.. ne mogu provjeriti nis..osim da otvorim centralnu i testiram na drugom pc. nema od tog nis. jeli se nekom slicno desilo..
     
  4. pac

    pac Komšija

    Ima jako puno mogucnosti do cega moze biti najbolje bi bilo kad bi mogao jos jedan pc nabaviti pa da lagano isporbavas.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pored nekoliko nacina u jednom si i sam sebi odgovorio. Inace kada nesto nije u redu sa PC vrlo cest slucaj popravki je otvaranje kucista i testiranje komponenti. :D
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    @fotostudio
    Sve navedeno se može odraditi sa nekog od boot CD-ova.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Hirens boot cd sve ima sto mu treba.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ...no nekada neće raditi sa određenom konfiguracijom, pa se onda priskače ubcd u pomoć :)

    i vece versa naravno.
     
  9. Elegance

    Elegance Aktivista

    Imao slican problem, rijesio ga tako sto sam zamijenio instalacijski CD.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ista prica i kod mene