Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobra utrka, pravi triler. Nadam se da će maksu izdržati gume do kraja, biće gutavo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Nadam se da ce Mercedesova taktika biti pametna. Kako budu krugovi odmicali Verstapen ce sve vise biti u problemu. Zamisli kako ce imati los grip zadnjih 5-6 krugova sa tako starim gumama
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nema sanse, Merc je brzi 15-20 sekundi na citavu utrku.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    To je to šteta


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebo te ovo, ja jos gori sto gledam ovo sranje iznova i svaki put se ponadam.

    Klasicna borba protiv vjetrenjaca.

    Nije vise ni fazon trka kao trka, nego trka za ovaj bod i najbrzi krug, ko da su kvale jbt

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Brži su jebiga, mada je i red bull zajeb'o ovu. Imaju najbolji stop sada pogriješe, čim je Hamilton drugi put išao morali su regobati i trebali su imati tu taktiku na prvom mjestu, preko 40 kruhova na medium je previše

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Sto se tice bolida Merca i RB, tu su oni negdje po snazi. Ali je Merc kao tim puno jaci i ozbiljniji.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Mercedes je baš jak

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    De ba..

    Pa nismo slijepi pored ociju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro se borio Max nema sta. Nisam dugo pratio, ne mogu da vjerujem koja je truba Vettel.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I kad je bio Hamo iza bilo je jasno da ima pola sekunde po krugu u dzepu, strategiju onda samo kontriras i uzimas lagano.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vettel je I mene "razočarao" a Max je odradio vala dobar posao, koliko je mogao...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Glupa navika, u moto gp-u ovu i proslu sezonu moze 10 vozaca uzeti utrku, a i same utrke su 100 puta zabavnije cak i kad je Marquez dominirao.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma sjedi i od MotoGP-a pa do Moto3 kategorije niti jedna te nece smoriti i svaka ce ti dobra biti.

    Prava stvar, a ne ovo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mick je zasad vrlo dobar u onoj kanti.
    Naravno tesko je kvantificirati koliko su bolid i Mazepin losi, ali cini se da radi fin posao.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta, sto je opet Hamilton pobijedio? Merc je taktikom danas pojeo Red Bull. Imaju 5 krugova svjezije gume i iznenada opet odu u box. Satrali ih, posve zasluzeno, jedna od najboljih pobjeda Mercedesa zadnjih godina. Nisu pobijedili jer su imali brzi bolid, barem koliko sam ja vidio.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Daj stivi ne trolaj, ko da si jucer poceo gledati F1.
    Lako je ispasti mega takticar kad imas pola sekunde po krugu u dzepu i bilo koji izbor te stavlja ispred.
    Velika nauka uraditi kontra strategiju.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi i od vozaca i od bolida. Vettel npr je dokaz da je sad los vozac, da ga stavis u Mercedesa bio bi 10-ti.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest da danas (kad kazem danas, mislim na ovu stazu) nije bila vaznija pozicija na stazi. Na priblizno istim gumama, Hamilton nikad ne bi ni prosao Verstappena. Presudila je strategija. Red Bull kao da je zaspao danas.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da je Max usao prije Hame drugi put u boks Hamo bi odvezao do kraja na istim gumama i opet pobijedio.
    Jos bi Bottas koju sekundu ukrao Max-u i nema sanse da bi stigao prestignuti Hamu (koji je imao 5 krugova mladje medium i jos Merc moze duze i bolje izgurati stint).

    Nikakva takticka mudrolija kad imas dovoljnu zalihu brzine i bolid koji moze dugo na gumama.
    Red Bull danas nije mogao nikako pobijediti.
     
    aNaToMiC ! likes this.