FORTRON Epsilon 80PLUS 700

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ado_89, Sep 21, 2008.

  1. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Vrijedi li ova napojna tih 232.83KM kao sto je u ingelu...


    80PLUS, 700W,Efficiency >85% with complete circuit protection, 12cm Smart Fan, Active PFC>99%, 6xSATA, 2xPCIe, Supports SLI&Crossfire VGA, Quad Rails 12V output,super quiet <23dB, variable Thermal Sensing, LED Light I/O switch, Mesh Sleeving cables, Power Consumption on standby mode <1W


    [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za 70KM vise, apsolutno preporucujem PCP&C Silencer 750W.
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    imal to u tz gdje?
     
  4. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    a zasto ce tebi tako jaka napojna uopste? Sudeci prema potpisu , tj tvojim komponentama tebi je cist dovoljno nekih 450W-500W brand name PSU a sve ostalo je bacanje para imho. pozz
     
  5. ado_89

    ado_89 Aktivista

    jes, kroz recimo 6 mjeseci nek dodje kakav sli i recimo jos koji hdd i tako tih zafrkancija. u planu sam i proc mijenjat tako da od viska ne boli glava.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kako ne treba, samoj 2900XT treba 500W :smt005
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemojmo sad pretjerivati, cuj 500W za 2900XT. :D

    Glavno je uzeti provjereno napajanje sa 450-500W na 12V i milina. Takvo napajanje ce tjerat CF + quad-core.
     
  8. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ajde nebitno koliko je w. ima li ova napojna u tz sto je enis preporucio i koliko km???
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema u Tuzli.

    IMHO radije ganjaj Silverstone nego taj Fortron.
     
  10. ado_89

    ado_89 Aktivista

    u cemu je razlika?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U cemu je razlika izmedju Fortrona i MS Industriala? :roll:
     
  12. ado_89

    ado_89 Aktivista

    cijena
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ha sad ispade Fortron fuš :roll:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U odnosu na Silverstone, da. :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Eh, steta sto tema ode u pogresnom smjeru, no zbog opceg znanja, vrijedi naglasiti da Fortron proizvodi barem 70% svih napojnih jedinica koje se oznacavaju kao high-end, a cesto se potezu i price bolji je xy brand i u situacijama kada se radi o identicnim napojnim jedinicama sa velikom razlikom u boji kucista i ventilatorom sa LED-icama :s
     
  16. ado_89

    ado_89 Aktivista

    stevie je rodjeni kontras, njegovo je uvijek najbolje. ja mislim da je to ipak bolest, urodjena, nije to tjeranje nekog inata
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam ja to, problem je sto zadnjih par (high-end) serija Fortrona _ne_valja_. Zasto? Velike oscilacije napona, mjereno na osciloskopu (tj. ripple). Takodjer zaostaju i po mnogim drugim parametrima. Da, FSP je OEM za jako puno brandova, ali zadnjih par serija je ispod prosjeka. (Zapravo je bas u zadnje vrijeme za napajanja od preko 700W CWT najcesci OEM.)

    Silverstone? Jace modele kao sto je Zeus (700W+, koliko vidim ovdje je rijec o 700W) radi Etasis, a to je kvalitetnije i od Seasonica, u rangu sa Zippy-jem i PC P&C high-end modelima.

    Solidne 700W+ modele radi CWT (Chieftec, TT, LC Power, Corsair...duga je lista), Coolermaster (ne znam ko je OEM), Seasonic, Hiper (670 i 730W modeli sa 80mm ventom, radi ih Andyson), pored gore navedenih vrhunskih Etasis, Zippy i PC P&C.

    Primjetite da tu nema Tagana. :D
     
  18. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Bio Stevie kontraš :smt003 ili ne dobro ti je rekao. Silverstone je opcija broj 1 ako si u TZ a Fortrone opcija br.2. :D
     
  19. Levat

    Levat Novi član


    ima na vise lokacija da kupis tu napojnu... ja sebi trenutno sastavljam novu konfu... pogledaj u ingelu... ja mislim da oni rade fortron...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da si pazljivije citao, vidio bi da je to pitanje upuceno za PC P&C Silencer 750W. ;)