Front page?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Hells, Jan 29, 2005.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Hajd ljudi recite mi kako postaviti stranicu svoju,imam domenu ,a kako dalje, radim u front page,
    idem file--publish web--otvori se prozor ukucam url i kaze da ne postoji taj---
    kako se to radi,pocetnik sam,sorry,
    .tk je u pitanju.
    Hvala
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Hm... to ti bas nije najpametnija stvar da direktno iz Frontpage-a objavljujes stranice na internet i to iz nekoliko razloga. 1. i najbitniji je SIGURNOST, znas da je mikrosoft dobar u tome (malo morgen) 2. server mora imati na sebi instalirane Frontpage ekstenzije (sto ce ti svaki Hosting provajder naplatiti pofino) tako da ti to suzava izbor hosting provajdera.

    Najbolje je da koristis neki FTP program tipa Qute FTP ili Directory Opus (ujedno najbolja moguca zamjena za Explorer).

    Preko ftp-a se prijavis na svoj prostor koristeci informacije koje si dobio pri kupivini/dobivanju web prostora.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kad to sve postaviš i odradiš. Pređi na Dreamweawer.
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ako imaš besplatnu domenu kao i ja onda uglavnom ne možeš postaviti stranicu kakvu hoćeš već moraš izabrati od ponuđenih, freeservers.com je davao neophodne podatke za upload sa drugih adresa kada sam ja nešto čačkao oko toga.
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Imas tk domenu ali nemas hosting. Odes na http://www.geocities.com ili na http://www.bravenet.com ili http://www.websamba.com ... Tu imas dobre, a besplatne hosting pakete. Tu na njihovim stranicama mozes putem FILE MANAGER-a ili ako pruzaju, preko FTP-a ubaciti webstranicu. Ubacis website tako da ti budu iste postavke kao na HDD-u. Znaci ako imas C:\MOJAwebstranica\slike\mojaslika.jpg i da bi ti radilo ok i na serveru na koji postavis, onda moras preko FILE MANAGERA napraviti NEW FOLDER "slike" i unutra ubacis slike... Kada ubacis site na host, onda odes na TK, login, i onda postavis URL redirekciju TK domene na host na kojem ti je site. Mozda je ovo sve komplikovano sto sam napisao, al stas. Pokusavam pomoci. :)
     
  6. Hells

    Hells Aktivista

    Hvala ti opet,ali ja sam tako radio pomocu file managera na free servers i uspjelo je kobajagi!!!,
    http://www.hellzz.4t.com
    nije nesto ali za mene uspjeh
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    mah 70 KM plati godisnje i imas domenu i prostor od 50MB. A sve cisto i uredno bez pop-up prozora i ostalih cuda...
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Kao prvo. Baci Font Page i instaliraj Dremweaver.
    Koristi neki od FTP programa za slanje podataka na net (CuteFTP, WS FTP pro...).
    Ako imas .tk domenu to ne znaci da imas i web prostor.
    50MB je premalo :mrgreen: (dobro meni je i 1GB malo).
    Huh...aj ovo gore je bezveze sto sam napisao...al mozda pomogne :oops:
     
  9. Hells

    Hells Aktivista

    Eh hvala vam prvo, presao sam na dreamweaver ,ali je malo komplikovaniji od front page-a,pa ako imate neki tutorial,imam one od macromedia tutoriale ali su preobimni. takoder za flash ako imate
    Samo da je sto krace
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ako znas dobro CSS, HTML i neki jezik ASP ili PHP ne trebaju ti tutoriali. Frontpage, kao svaki MS program, furajuci neke svoje fazone citav su program uhelacili. Frontpage generiste dosta "smece côda" kojeg je tesko izbaciti. Kada neki tekst prebacujes iz vorda u Frontpage on utrpa sve one stilove u frontpage. Dreamweawer je rabusniji... od teksta koji se ubacuje u njega poznaje samo osnovno stilove i poravnanja.
     
  12. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Čovjek reće da je početnik, valjda ako je početnik nema iskustva sa Asp.Netom i Phpeom :D:D:D

    Ja radim Photoshop-ImageReady-Flash-Dreamweaver... Imaš na http://www.totaltutorials.com puno tutorialsa oko tog :wink:
     
  13. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Nekad bilo! Ne pričaj ako ne znaš. Po tebi, ako i svaki MS program i asp.net comileri bi bili smeće, jer imaju generičke CMS interfejse? Nije ba više 1998 kada je bila opravdana anti-microsoft furka, a niti smo mi više klinci koji se pale na te furke. (nadam se)

    Svakako nema se tu šta diskutovati da je bolje biti profi u Dreamweaveru, neg o u FP-u, ali profi u FP porediti sa lamerom u Dreamu nema veze, isto tako za početnike je 1000 puta lakši FP.
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ ||NeX|| ovo je moje misljenje a forum i jeste tu da se razmjene iskustva i saznanja. I ja sam kao pocetnik koristio FP 2000 ali kada sam vise ucio vidio sam da me u nekim stvarima usporava.
    Grjeska je sto sam rekao "kao svaki MS program" tacnije receno "kao vecina MS programa" da ih sada ne nabrajam (programe i mahane). Ima tu svega po malo sto uzrokuje da se takvi programi pisu a problemi pronalaze. Samo konkretno za FP suvisna svojstva koja generise FP samo usporavaju iscrtavanje stranice a nekada znaju praviti probleme. Da ne spominjem losu podrsku za CSS skripte koja je prisutna kod FP2003... kakav je to program koji tretira externu datoteku sa CSS svojstvima kao neku sliku i non stop me pita zelim li raditi prepis iste... i 20-tak ostalih problema. Losa podrska za ASP a da ne spominjem PHP. DW je po meni bas pocetnicki program (kad je u pitanju kucanje kôda) ima padajuce menije koji se pojavljuju "on-fly" dok se kuca kôd, i nudi komandu ili upit te kontorla uskladjivosti sa raznim pretrazivacima isl....

    No, kao sto rekoh ovo je ipak sve moje misljenje i mislim da imam pravo da ga iznesem... ja mu toplo preporucujem da odmah pocne sa Dreamweaverom.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ja radim u editplus-u i dobro mi ide :D
     
  16. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ok, respektujem mišljenje, a da se nadovezujem, nemam kad, idem u bešiku.