Front panel

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by flatron, Jul 14, 2010.

  1. flatron

    flatron Novi član

    nije mi spojen front panel na plocu (razlog je zato sto ne znam :))). konektori na kablovima koje imam od front panela su
    1.SPK L x2
    2.SPK R x2
    3.MIC-power
    4.MIC-IN
    5.GND
    to valjda treba spojiti na usb na ploci ali nisam uspio jer ne znam tacan raspored konektora...pa ako neko moze pomoci...hvala
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne treba na USB, nego na audio header na ploci. Pregledaj manual od ploce, trebalo bi u njemu da imas raspored, kao i poziciju konektora na ploci.
     
  3. flatron

    flatron Novi član

    ma da i mislio sam na to ali izgleda ko usb pa sam zato napisao...radi se o MSI-P45 platinum ploci...i u njenom manualu pise slijedece:

    PIN SIGNAL DESCRIPTION
    1 MIC_L Microphone - Left channel
    2 GND Ground
    3 MIC_R Microphone - Right channel
    4 PRESENCE# Active low signal-signals BIOS that a High Definition Audio dongle
    is connected to the analog header. PRESENCE# = 0 when a
    High Definition Audio dongle is connected
    5 LINE out_R Analog Port - Right channel
    6 MIC_JD Jack detection return from front panel microphone JACK1
    7 Front_JD Jack detection sense line from the High Definition Audio CODEC
    jack detection resistor network
    8 NC No control
    9 LINE out_L Analog Port - Left channel
    10 LINEout_JD Jack detection return from front panel JACK2

    to su dakle pinovi na ploci...e gdje sad ide koji konektor to nisam siguran...probavao sam neke kombinacije ali nisam uspio...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako sam dobro shvatio iz prvog posta, imas dva klabla s oznakama SPK L i dva SPK R? Ako je tako, koje boje je izolacija na njima? Koje je kuciste uopste u pitanju?
     
  5. flatron

    flatron Novi član

    zaboravio sam reci koje je kuciste...u pitanju je trendsonic shinobi...ima 5 zica (narandzasta, crvena, crna, plava i bijela). na plavoj je SPK R puta 2 jer je kratko spojeno (iz jednog konektora izlazi drugi). isto tako za SPK L (bijeli kabal). crni je masa (gnd).narandzasti MIC-Power i crveni MIC-IN.nadam se da je sad detaljnije...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ploca - Front Panel

    GND - GND
    Line out R analog Port - SPK R
    Line out L analog port - SPK L
    MIC_JC - MIC Power

    i MIC IN spoji na lijevi li desni MIC na ploci

    Trebalo bi raditi. Ako ne radi provjeri u BIOSu da li je uključen header.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam se neki dan pošteno i*****o sa nekom intelovom pločom. sastavljao burazu konfu p4 sve ubacio ali sam potrošio puno živaca i bar jedno 2h dok sam pospojio front panel. sreća pa bi fini grafički prikaz na manualu inače ne bih nikada skontao gdje šta ide i još bi ga spajo lol.
     
  8. flatron

    flatron Novi član

    nece bato ni ovako...
     
  9. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Nadji u biosu nesto kao Front panel audio opciju, trebalo bi biti pod Onboard Devices ili nesto slicno tome zavisno koji je bios, i tu promjeni sa HD Audio na AC97 ili koja je vec zvucna pa onda probaj. Takodje je moguce da je u Windowsu iskljucen front panel, pogledaj malo u opcijama.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Instaliraj realtek driver sa stranice msi za svoju plocu