FSC Notebook Li 1705

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Phobius, Aug 13, 2007.

  1. Phobius

    Phobius Novi član

    Pozz.

    Primjetio sam da IT Computers u ponudi imaju ovaj laptop. Na prvi pogled, komponente su zanimljive. CoreDuo 2.0 GHz, 1GB RAM, 160 GB HD, doduse integrisana grafika. Ipak, nesto mi je sumnjivo u toj ponudi. Mora da postoji neka kvaka, jer u poredjenju sa ostalim laptopima u njihovoj ponudi, nesto ne stima. Ovo kazem, jer su im skuplji laptopi sa Pentium M procesorima i 512 RAM-a.

    Zanima me vase misljenje o ovom laptopu. Da li mozda neko zna za neki link na kome se moze naci test ovog racunara (na Engleskom ili Njemackom, nebitno). HVALA!

    Da, znam da je IT Computers poskup, ali je jedini dealer u mom gradu.
    http://www.itcomputers.ba/product_i...=1808&osCsid=c02059afd0182ad44855a849329c354e
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    fino izgleda i ima ok specifikacije, al vjerovatno je zbog (meni) nepoznatog branda tako jeftin...
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    FSC = Fujitsu Siemens Computers...jel ti to mozda poznato :smt003

    od moje raje u njemackoj vecina ima FSC jer su cijene smijesno povoljne sa studentskim rabatom, ali ako nije ona njihova business serija onda nije nekog narocitog kvaliteta, tako da niska cijena nije nikakvo cudo. :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    aha hvala na objasnjenju, nisam u toku. svejedno nisu neki epitet kvalitete, al bolje i to nego kakav gericom frankenstein...
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma onako jedino sto ga izdvaja od drugih je jeftina plastika tako da
    u nekim situacijama ako jako pritisnes power button mozes napipat dno laptopa
    :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Kurton, da vidis kako cita Princo DVD medije :mrgreen:

    Druga stvar, nema drajvere za XP samo za vistu tako da je potrebno snalazenje.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    I jos je VIA chipset, ne znam koliko je on dobar za Intelove procesore. Ja bi radije isao na nesto kvalitetnije :|
     
  8. Phobius

    Phobius Novi član

    Izgleda da uz ovaj laptop dobijete 2-celijsku bateriju, cije je vrijeme autonomije smijesno malo...Hehe, ma znao sam ja da ima neka kvaka...
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sa celeronom oko 45min sa dual core oko sat i 15min i iako pise u manualu laptopa da ima 6 celijska varijanta nidje nema da se naruci.
    xp drivere mozes naci na fsc forumu.

    ja bi prije kupio ciglu i u nju uklesao laptop i nosao po gradu nego kupio fsc
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    :lol: :lol: :lol:

    FSC možda jeste jeftin ali je po meni i Acer bolja kupnja od njega :roll:
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Acer je dobar jer su dijelovi za njega jeftini imas dobru doa proceduru,malo tanak support za modele koji nisu kupljeni u jugoistocnoj europi ali
    su otprilike 3 svjetlosne godine ispred fsc-a