Funte, KM, postarina

Discussion in 'Generalna diskusija' started by .Dzahdo., Aug 19, 2005.

  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Pozdrav raja..

    Sad hocu nesta naruciti iz britanije. i sad sam ja trazio kolko je jedna funta maraka, na kursnim listama od nasih banki pise da je 1 funta = oko 2,90 KM, ali mi je jedan poznanik reko da je 1 funta = 3.40 KM zbog nekih sistema i to... Ako ko zna kolko je molim da napise. Sad me jos interesuje kolko je otprilike postarina od britanije do nas nadam se da nije vise od 50 KM :) To je kao neki DVD ustvari... eto tako ako ko zna te info molim da javi :) I jos nesta kad meni to dodje na vrate moram li ja sad placati funtama ili markama??? :D hvala unaprijed, jer ja nisam iskusan na tom polju
     
  2. Esh

    Esh HWB

    poz,

    da li placas karticom? (koliko sam upoznat, iz eu do nas nista ne mozes platiti putem pouzeca) ako placas karticom, on ce ti funte pretvoriti u eure i na osnovu toga skinuti novac sa kartice (na web stranicama imas izbor funte i eura), a obicno je postarina ili ukljucena u cijenu ili do nekih 10eura na cijenu...

    jedini problem mize biti carina, ali ako se radi o dvd mediju (softver), nece biti problema..
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    kako se to naručuje ? na http://www.newegg.com komponente su veoma povoljne, ali ne znam kako da to naručim da dodje u BiH (Fedexom). Čitao sam u PcPlayu da se moze naruciti da dodje u Hrvatsku, ali ne znam moze li da dodje u BiH.
     
  4. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ej hvala, vidjeću koji tip plaćanja ima :) thx
     
  5. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Evo sad sam pokušao naručiti i imam metodu poštarine Flat Rate, a metoda plaćanja Check/Money Order. Ja bih platio onom poštaru što meni donese, i je li to Check/Money Order? Hvala unaprijed
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    1funta =3KM
    kada dode izbrojis marke
     
  7. Esh

    Esh HWB

    cisto sumnjam da bi tako nesto moglo za bih, mozda jedino da unaprijed platis?:)
     
  8. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    E jebiga :) jedino starom da karticu ukradem :mrgreen:
     
  9. GV

    GV Komšija

    Check/Money Order to uplatiš i dostaviš onima kojima naručuješ uz narudžbu ( nešto kao naš nekada ''peti primjerak'' ali sve to ne pali kod nas. Nešto mi je to naručivanje malo nesigurno ko zna u kakvom će ti stanju doći tj. šta se u putu može desiti. Pitam ja tipa u pošti (isti Gustav iz crtanog) za koliko će doći preporučeno pismo do Mostara, a on mi kaže: ''Ne znam, to ti je druga država.'' pa ti se pouzdaj u našu poštu!?