Future proof VR masina

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by donjapa, Oct 15, 2018.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav ekipi, ako ima ko voljan pomoci znate da su komentari uvijek dobrodosli.

    Na poslu smo dobili budzet od 4000-5000 KM da sastavimo masinu koja ce komotno vrtiti VR projekte, projekte za mjerenje/pracenje pogleda, mjerenje mozdanih reakcija i sl. Svega pomalo, reklo bi se.

    Ugl, nesto sto bi narednih par godina moglo vrtiti VR bez problema, te nesto sto ce imati dovoljno jaku procesorsku snagu da bez problema radi neke kalkulacije.

    Bez monitora, kuciste po mogucnosti neko fancy jer je cilj raditi promociju sa studentima, znaci da ima sa strane prozor ako nista.

    Vjerujem da je dovoljno novca da se sastavi nesto dobro.

    ps: Nebi vodeno hladjenje ako ima dosta posla, mozda samo AIO sistem, jer planiramo sami ugradjivati i odrzavati. Ako bas mora ici vodeno (zbog nekih razloga, ako je dosta bolje) onda bi platili da nam sastave.

    Hvala!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nisam pobornik neke future-proof price i uvijek bih radje velik budzet popolovio pa nakon 2g radio upgrade, ali u tom rasponu..

    Sacekati par dana za i9/Z290, 32 GB RAM, NVMe SSD, RTX 2080 Ti, Seasonic Platinum napajanje, Noctua air ili Corsair water AIO. To bi moglo biti oko cca. 2500 USD.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tu ti sve zavisi od softwera koji ce se koristiti. Ako moze iskoristiti potencijal RTX kartice onda i i7 ili TR ce biti dovoljan.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Esh - posao placa, nije za mene, tako da imamo budzet koji moramo potrositi do nove godine, a to je uskoro, eventualno Januar. Hvala!

    @Reventon - sad za sad imamo HTC Vive, ali ima tu jos dosta dodataka. Ne znam bas koji software ce biti koristen.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moze li ovakvo nesto, kad ubacim RAM to je ujedno i max budget?

    Razmisljao sam samo izbaciti coolere i ubaciti neki AOI water + RAM koji nije bio na stanju. Isto sam razmisljao mozda uzeti 1080 ti sad i onda kasnije ubaciti jos jednu ako zatreba, ili je 2080 ti vrijedna para?

    http://prntscr.com/l9jwia
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imas phanteks p400 za manje para https://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=3541025
    Ja bih radije evga g3 sto se napojne tice.
    Znaj da su ventovi od ovih AIO kulera sranje, i da ces ih morati mjenjati ako hoces tihu masinu. Zato https://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=4182043

    2080TI nije ni u kom slucaju vrijedna para. 1080TI kad je izasla bila je oko 6900 sek, pa je skocila na 10k kad je btc ludilo pocelo. Koja logika nalaze da je maloprodajna cijena sljedeceg flagshipa 100% veca?
     
    donjapa likes this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Noctua samo NH-D15, nista manje za taj i9. I to za stock frekv., na 5GHz OC nece biti dovoljna.

    Cak sta vise, ako ces softwerom vise biti vezan za CPU ja bih isao na TR2 2950X i GTX 1080Ti umjesto i9 9900K i RTX 2080Ti.
     
    Last edited: Oct 24, 2018
    donjapa likes this.
  8. Soviet

    Soviet Aktivista

    Taj procesor ne moze na tu plocu, osma i deveta generacija intela idu na 300 seriju cipseta.
     
    donjapa likes this.