galaxy s3 problem sa satom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dino31, Nov 22, 2012.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Kupio sam danas pomenuti telefon,nov ali iz engleske,ubacim sim,nastimam sve sto mi treba i primjetim nakon nekih pola sata da mi vrijeme na telefonu "seta". Nastimam ponovo,rekoh da nisam slucajno ja nesto zeznuo,kad ono opet ista stvar. Nekad pokazuje kako treba,nekad kasni nekoliko minuta a nekad i pola sata.U postavkama sam pokusao nastimati i ukljuciti ili iskljuciti sve moguce opcije ali problem nisam uspio rijesiti. Do sad sam imao S2 tako da nisam laik sto se tice androida.

    Ima li neko ideju sta bi mogao biti problem ili da se neko vec susreo sa ovime pa ima neko rjesenje.


    Hvala unaprijed.
     
  2. BennyBlanco

    BennyBlanco Novi član

    ja sam imao problem da mi se razlikovao sat na lock screenu i sat na home screenu, i to samo ponekad, isto tako nekad kasni 5 minuta nekad pola sata i riješio sam problem tako što sam namjestio vremensku zonu i isključio automatski update vremena u opcijama pa pokušaj to.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Imas li ukljucen/aktivan neki od task killera???
     
  4. pac

    pac Komšija

    Meni je restart telefona pomoglo.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    samfirmware.com, skini neki drugi/noviji firmware, trebalo bi rjesiti problem.
     
  6. dino31

    dino31 Aktivista

    To je plan za sutra pa valjda pomogne
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Jeli skidan sa mreze ili je fabricki otkljucan???
     
  8. dino31

    dino31 Aktivista

    Mislim da je fabricki otkljucan,a evo momak od kog sam kupio telefon javio da ima jos dva sa istim problemom.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Koji ti je rom instaliran? U moga buraza ovaj "XXLF2" u pitanju i nema lik apsolutno nikakvih problema sa fontelom!

    PS. Probaj ovo odraditi:

    Settings->Application Manager->ALL->Nađi "Clock"-> "Force Stop" i "Clear Data" pa javi!
     
  10. dino31

    dino31 Aktivista

    Sve vec isprobano drug ali nista ne pomaze a telefon sam vec vratio tako da ne znam koji je rom.
     
  11. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Kod jarana widget od sata ne radi, ne može da se sinhronizuje sa satom, prestane radit jednostavno. Radi se o samsungovom widgetu. Izgleda da imaju problema sa tim.
     
  12. dino31

    dino31 Aktivista

    Citao sam i o tome dosta ali kod men to nije slucaj.Probace sutra da preflesaju telefon pa ako ne pomogne strpicu se koji dan dok ne dobije druge.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije to hardverska greska lafe, nema potrebe da mijenjas telefon. Ja ne koristim uopste Samsungov clock & weather widget, bolji mi je duplo "Sense flip clock & weather", free je na marketu. Radi uredno.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Ili HD Widgets, pazario ga za 0.10$ na akciji prošle god., ispostavilo se kao jedna od najboljih "investicija" kada su app-ovi u pitanju (pored "swiftkey 3" i "camera zoom fx"), developeri su strašno ažurni i bukvalno odgovaraju na svaku poruku/žalbu o bug-ovima, problemima i sl. Svaka preporuka! :wink:
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam na i5700 i i9000 nekad davno imao ovaj problem sa satom na stock romu koji me strasno nervirao i nikad se nisam mogao pouzdat u sat sa telefona.
     
  16. dino31

    dino31 Aktivista

    evo instaliran 4.1.1 i opet se desava ista stvar
     
  17. Esprit

    Esprit Aktivista

    Da li ti je uključeno automatsko podešavanje datuma i vremena po zonama?

    Sent from my Galaxy Nexus
     
  18. dino31

    dino31 Aktivista

    jeste
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa iskljuci to :)
     
  20. dino31

    dino31 Aktivista

    Ljudi sve je vec isprobano i ukljuceno ili iskljuceno i flesan je par puta na ali se isto desava.Vracam ga,ne mogu se vise peglat s njim.Hvala svima.

    Lock.