Gamerski računar do 1300 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dundo, Dec 5, 2017.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako ide na PC onda je apsurdno kupovati novo po meni. Može se naći MBO, CPU, RAM za frakciju cijene od novog, a a ako je radilo kod tog lika dvije tri godine nema razloga da ne radi dalje. Ne znam, ja sam više problema imao sa novim nego polovnim. Grafiku novu uzeti i za tih 1300 može duplo bolju konfu složiti nego novo da kupuje. Ako je baš radi igara onda PS4 je bolja opcija.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije vala losa 1050ti. Evo ja vec mjesec igram na noj i sve ide ko podmazano. Jos je 1200p reza. Ako bas nemam cistih 60pfs iskljicim AA il smanjim shadows i opet ide ko posmazano.

    Svakako je bolje uloziti visak para u CPU. Obicio kroz jednu konfu prodju bar tri grafe a 1050ti moze sluziti neko vrijeme. A ako vec bude dovoljno para onda je 1060 way to go.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma



    Nebo i zemlja razlika, tj 30 fps u Witcheru.



    Isto u AC: Origins, i NFS, Wildlands itd... 30 fps je ogromna razlika i zato kazem da mu to treba biti prioritet ako mu je do gaminga.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobra je 1050ti. Ja je kontam uzeti ali kada vec kupuje, neka se skonta nekako i neka ugura 1060.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A jbt, sto covjek potpali vatru :p
    I ja sam za kombinaciju polovno/novo, postavih onaj pc od kolege jer se uklapa u cijenu, ali da ja sklapam definitvno bih isao na druge komponente za 1300...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Dundo ima jedan post. Dok se mi šamaramo, on vjerovatno..

    [​IMG]
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Igram wildlands i na medium/high imam 50ak fps i sto je navaznije ide glatko a i super izgleda. Moze i very high sa 40ak al tu se vec pomalo osjeti da nije glatko. I tu bi 1060 radila dobro. Medjutim ni 1060 se ne bi dobro snasla sa ultra tako da ne znam vredi li 200km te razlike.

    I witcher igram na medium/high sa 55-60fps

    Doduse u mene je OC model al nije to neka spektakularna razlika.

    Opet kazem bolje visak para dat u CPU jer on ce tu biti 5 godina.

    Bolje i5/i7 i 1050ti nego onaj i3 i 1060

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako se ne isplate duplo bolje perfomanse za 200KM? 50fps nije glatko, jer to znaci da vjerovatno pada u nekim situacijama i na 40, pa skace na 60. Ako je nezahtjevan kao ti, nek ustedi 200KM.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja ne znam kako Pelikan može išta odigrati i na jednoj konzoli sa ovakvim stavovima.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto ne bih mogao, na kozoli je ili 30 ili 60, s tim da 30 na PC djeluje tri puta losije nego na kozoli. Sve izmedju 30 i 60, tj ako fps varira, ne valja jer se ne mozes naviknuti na odredjen FPS.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Staviš na kompu lock 30fps izgleda kao slide show, na konzoli je skroz igrivo. Ne znam kako ali tako je. Ja na 1060 3gb sve igre ultra/high postavke 60fps bez problema, witcher je znao imati momenata na 40, nema šanse da je na 1050ti ide glatko 60, ali doduše ja sam namaksao igru.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je to.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto lokanih 30 i vsync 30 na konzoli nije isto. Isto kao sto lokanje na 60 prek oconfiga nije tecno kao vsync 60. I zato sto konzolaske verzije peglaju to sa motion blurom. Ima ga i na PC verzijama ali ga normalno svi gase. Sa druge strane strejfing lijevo-desno sa palicom nije ni bizu brzini kada isto radiš i sa mišem. S toga 30FPS i bude prihvaljivije na konzoli.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Joj kad dundo bude citao ovo. Potrosice milju i tristo da alkohol i zene i nece ni zaigrat :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Pelikan likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Najsmješnije što se čovjek više ne javi.. Konta "a što pitah.." :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam osjecaj da ce uci u radnju i kupiti PC sa police gdje ce mu uvaliti jos licencu za MS office, kakav antivirusni i hladjenje za laptop hahahha..
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahah sad ce on reci,ali ja hocu novo sa garancijom...to mi je najbitnije :D
    a ovamo se ispisase 3 stranice :D
    uglavnom nije lahko kupiti nesto danas...em je skupo,em se nema para a i ono sto ima u ponudi,nije dobro izbalansirano
    ja imam i7 2600 (obicni nije K) i nije clockan ali radi odlicno...u igrama nije uopste puno opterecen ...
    ja da sada trosim 1300 KM,naravno da ne bi razmisljao o procesoru iz 2011....iako je dobar i sve,treba uzeti nesto novije...radije graficku na granici dobrih performansi za pocetak...jer kako neki vec rekose,jedan procesor nadzivi 2-3 graficke
     
  18. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Pozdrav momci, da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje, uklapa se u temu.
    Koji je po vama računar bolji, dugoročno gledano?

    AMD Ryzen 3 1300x
    ASUS A320M-K
    ADATA 8GB DDR4 2400/2666 Mhz
    Seagate 500GB Sata 6.0 Gb/s
    GTX1060 3 GB
    LC Power 600W

    ili

    Intel Core i3 7100
    Gigabyte H110M-S2
    ADATA 8 GB 2133 MHz
    Seagate Baracuda 500 GB Sata 6.0
    Gigabyte WindForce II GTX1060 3 GB
    LC Power 600H-12 600 W

    Razlika u cijeni je ta da je ovaj Intelov računar za 50KM skuplji. Mene interesuje, po vama, koji je računar bolji, dugoročno gledano. Računar bi bio korišten, najviše za igranje igrica, i ono svakodnevno korištenje, office, internet, gledanje filmova i sl. Gledao sam performanse po internetu, Intelov procesor iznenadjujuce daje malo bolji fps u igrama (5-10 fps), ali me brine to što je dualcore (core 2 threads 4), ne znam koliko je to pametno uzeti obzirom da je 2018 godina, a igre će biti sve zahtjevnije i zahtjevnije. S druge strane, Ryzen 3 je quadcore (4 core 4 threads), isto je novije proizvodnje kao i Intelov, a i taj računar me izađe jeftinije, samo me eto buni, što Intelov daje malo bolje performanse iako je dualcore. Generalno, odabrao sam malo slabije procesore jer sam htio da uklopim grafičku GTX 1060 3gb u budžet, da budem rahat par godina što se igara tiče, pa za 4-5 godina, ko zna, vjerovatno ću nadograditi procesor, ram, a možda i uzeti novi računar. Ostale komponente su manje više iste. Molim pomoć :D
     
  19. lolak

    lolak Aktivista

    Sve ok, mozda samo sacekati par sedmica i uzeti Ryzen 3 2200G umjesto 1200; trebao bi biti malo brzi, a po otprilike istoj cijeni.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dugoročno gledano ni jedan nije dobar jer su u startu low end. Iz vlastitog iskustva, a i što sam vidio kod drugih, promjeniti ćeš nekoliko grafičkih dok zamjenis procesor ram i matičnu. Tako svi na početku govore uzet ću sad slabije pa kasnije nadograditi što se nikad ne desi. 4-5 godina može gurati ako nisi zahtjevan korisnik. Mene je i3 2120 dosta dugo služio ali ja nisam bio zahtjevan kao što neku jesi, pa nisam morao imati lock 60 FPS, ultra detalje i slično. Tako da ti sve zavisi šta hoćeš. Po meni ti je bolje da ideš na Intel i5 8400 i neku gtx 1050 ti grafičku nego da u startu ideš na slabiji procesor. Uvijek je kasnije lakše opravdati zamjenu grafičke nego procesora.