Gasenje laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Jul 23, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dobio sam danas laptop acer aspire 5720ZG.Laptop ima finu pravo konfiguraciju medjutim problem je u tome sto se gasi.Mislim da ima veze sa zagrijavanjem najvjerovatnije jer radi ok dok je hladan nekih pola sata i onda se samo ugasi.Upalim ga opet i radi vrlo kratko i onda se opet gasi i tako stalno sve dok ga ne ostavim malo da ohladi.Pravo je vruc cak i na gornjoj strani gdje je tastatura.
    Je li iko ima iskustva sa ovim laptopom.Graficka je nvidia 8400GS sa 256MB.Kontao sam da fino rastavim ga i promijenim pastu na coolerima i pocistim to fino ali ne znam hoce li to pomoci!?
    Kontam da nije do necega drugog konkretno.HDD sam testirao sa WD alatom i u quick testu javi error ovaj: TEST COMPLETED WITH READ ELEMENT FAILURE ERROR /STATUS CODE: 007
    Ne vjerujem da bi disk uzrokovao ovakav problem.BTW uspjesno sam evo nabacio Ubuntu linux na njega i sve radi ok za sada.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nova pasta i čišćenje od prašine smanjiti će temperaturu drastično. Imho ako nisi na ti sa laptopima odnesi ga u servis nek ti to odrade, ne bi trebalo biti više od 20-30KM, znači nova pasta i 'propuhivanje' prašine kompresorom.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma dobar sam ja sa tim nego evo trazim hebeni sarafciger i sve psujem!Bem ti kucu u kojoj nema odgovarajuceg.Popizdio,moram sutra naci od nekoga da uzmem sarafciger da valja i pravac evo na ebay trazim da set kupim neki:)).
    Odradicu to sa pastom i propuhati ga malo pa cemo vidjeti.Ne moze da radi vise od pola sata,nema teorije,pravo se grije.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo odradio sam ciscenje lagano,stavljena nova pasta.Na "radijatorima" je bio sloj prasine debeo oko 2mm koji je totalno blokirao izlaz vazduhu.Nadam se da je ovim problem gasenja rijesen.Evo pisem sa laptopa i testiram pa javim da li ce biti jos gasenja.Temperatura je drasticno pala sa 70 u idle-u na nekih 45-50.

    EDIT: evo i nakon 5h neprekidnog rada,sve je ok i nema gasenja.Laptop se uopste vise ne grije i necujan je:).Sad jos samo da uzmem bateriju za njega i to je to. 8)