gdje kupiti kvalitetnu lemilicu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, May 21, 2015.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Nisam siguran dal ima ovakva, al sam u obi vidio tonu lemilica :)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidi u conrad.ba
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja uzeo u komelec-u oko 90KM predobra lemilica ERSA multitip.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    conrad zara cijene :), a ne treba mi nesto toliko kvalitetno, vidjet cu sa ovim tipom sa pika prvo. Hvala svima.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imaš u RS Electronicu kakve hoćeš, imaš u Elektronik centru, OBI...
     
  8. GV

    GV Komšija

    Ove sa Pika imaš i na pijaci. Kvalitet i 15 KM ne idu zajedno. Za šta ti treba? Ako kao meni, jednom u prestupnoj godini zalemiti dvije žice onda je OK, a za ozbiljniji rad ti treba ipak Soldering Station

    [​IMG]

    a i ovo je obavezno ako slabije vidiš kao ja

    [​IMG]
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Jesi probao ovu Best stanicu gore sa linka? Ja vece smece odavno koristio nisam. Uzeo nedavno jednu, cisto da ne mijenjam stalno vrhove na Wellerici i poklonio je nakon 5 dana. Ista stvar i sa jednom kobiniranom (lemilica + duvaljka) prije par mjeseci. Jednostavno morate shvatiti da kvalitetne lemilice bez 500KM necete kupiti. Doduse, meni je lemilica upaljena minimalno 12 sati dnevno, tako da ako se radi o nekom amaterskom koristenju, mozda i budete zadovoljni sa nekom od gore navedenih. Ako mislite lemiti po PC maticnim plocama, ubavezno uzeti neku lemilicu vece snage jer se ja namucim i sa 60W Weller-om. Ako se radi o mobilnim telefonima ili slicno, onda lemilica male snage + duvaljka.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma amatersko lemljenje 2 put godisnje. Do sad koristio neku iz fisa kostala 10KM sluzila 10 godina. Kod ove mi se svidja sto ima vise vrhova razlicitog profila.

    EDIT: Neki dan kupio kod kineza za 5 KM super izgleda a izgori za 5 minuta :)
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima li kod vas buvljaka :)

    Kod nas u Ze ima buvljak, ima ispravnih dobrih i polovnih stvari, bila Makita busilica za 5 km, samo cetkice trebalo promjeniti.

    Naravno da nema svaki dan, moras biti redovan.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma kako naidjoh na ovu u kineskoj prodavnici od 5KM koja je izgorila za 5 minuta sad mi to sve sumnjivo :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    E cuj makita za petaka [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vjeruj, moj otac kupio, on to voli i prati, posebno sada kada je penzioner :D , sve placa 3 km, bar 3x ponudi 3 km...

    Trazio lik 15 za "dijelove", tako to ide...radi, ne radi, koliko za dijelove :D , ufff puno 15, evo 3 :smt005

    Doneses kuci i od "dijelova" (citave busilice :) ) napravis zvijer :D

    Istu takvu polovnu, crvenu lemilicu kupio od nekog roma za 3 KM :smt005 , pa ti trosi pare :smt005

    Moj punac registruje auto tako...kupio kombi i jel neko cisti podrum, on prvi ide "da pomogne s kombijem", ja kupio 2 suncobrana za 5 km :smt005 ...nekom nesto jednostavno smeta. Moja mama bacila jednu maketu broda jos od kada je otac bio u mornarici, uzeo je jedan komso i prodao za 15 km na buvljaku :D , a punac se naljutio sto njemu nije dala :smt005

    Kazem, nema svaki dan, ali kad ima - ima :D ...sad je sezona krecenja, ima svega :D