gdje naci

Discussion in 'Igre i konzole' started by pac, Feb 14, 2006.

  1. pac

    pac Komšija

    one stare dos igre npr indiana jones
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. GV

    GV Komšija

    Na abandoniji ih nemaš čitave iz razloga što su oni legala 100% već samo demo, ja sam ih skinuo sa druge adrese koju da me ubiješ sada neznam ali ću pogledati kada dođem kući pa ti javnem na pm, imam zipove igrica koji traže pass da se sami odzipaju u foldere možda sam ga negdje zapisao. Uglavnom ukucaj abandonware na tražilicu (ja sam je tako našao) i prekopaj sve adrese koje dobiješ ( ova adresa nije kao ostali warezi gdje te šaltaju tamo amo) Ako si na broadbandu mogu ti ih poslati na mail. Javi na PM.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    http://www.google.com Upises ime igre i dodas torrent i onda skines *.torrent i otvoris ga sa bitcomet-om :)
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Zar se na http://www.abandonia.com ne nalaze stare igre koje su dobile status ''abandonware'' tj. besplatno ih je skinuti sa neta...
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Ma stavio sam ja na GA link na MDK na Abandoni-i da stave na free zonu, i onda su mi "dokazali" da MDK i 90% igara na abandoni-i nisu abandonware. Evo ti link na clanak koji sam ja prouzrocio
    http://www.ga.com.ba/clanak/177.html
     
  7. GV

    GV Komšija

    Da ali Indiana Jones (dvije), Monkey Island (dvije), Sam&Max... tzv. SCUM igrice Lucas Artsa nisu proglašene abandonware-om te se zbog toga ne mogu slobodno distribuirati, jedno vrijeme na abandoniji su bile neke od ovih igara ali ako odeš na tu adresu i klikneš na neku od kategorija primjetiti ćeš znak ESA uz neku od igrica što znači da igrica nije abandoware i kako rekoh ova adresa je 100% legalna ukinuli su slobodan download iako ih imaju.
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Znam to, ali to je zato što su te igre pod zastitom ESA-e, a MDK nije. On nije abandonware, a moze se skinuti sa abandonie.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Pravo da ti kažem pojma nemam, jesi li siguran da nije abandonware?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    jooo ja imam negdje na CD-u original Full Throttle :) igra je BETON! sad kad sam procitao sjetio se :) koliko sam se mucio dok sam skontao kao da ukradem ono gorivo i one zezancije :)
     
  12. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Meni se cini da ja na cdu imam lucas artsov indiana jones
     
  13. 3125

    3125 Komšija

    I ja isto. Zakon igra, a ne ovo danasnje. Bolji je xy puta od npr. syberie.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma one stare igre su imale neku draz... pa hebo te ja sam se cudom cudio kad sam prvi put snimio FT :D najludje mi bilo na pocetku kad trazi kljuceve... a i igra je bila takva da se jedva cekao da sjednes da igras a ne sad. puc puc drzu ne daj, opleti, koci, gas.. i hajmo... i sve na isti fazon.... zato jos uvijek imam civilization 1, i dodje mi da placem izbriso mi jedan klinac sa kompa filper staari neki zvao se je mislim pinball :) ono bilo par mapa, neki ko cirkus, nesto strasno :) i ne znam mislim da su bile 4 table :) pa Prince of Persia.... piiiihhh... po svu noc cekao da dodje struja da zaigram... i onda dodje stari sa linije i on sjedne :) ja ko ris...:D
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Isti slucaj. Sto ne prave vise onakve igre :(
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Ma Mario i Luigi su najjaci. :D
     
  17. GV

    GV Komšija

  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    zna li iko dje ima naci carmagedon
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    takodje supaplex je neprevazidjen
    :D