1. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa jedini hendikep su niže radne frekvencije, inače nV35 je i na FX5900xt, i na FX5900 i na FX5900 Ultra.
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ne. Čak je u određenim situacijama jača. Realno je to sad trenutni best buy koji se može naći na našim tržištima.
    Inače u 3dMarku 2003 ova kartica (ne klokovana) izvlači oko 5000-5500 poena sa tbredom na 2.2GHz i nf7-s pločom. Znači da uopšte nije slabija od 9700Pro.
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Dakle karta na default frekvenciji u mom računaru daje u 3dMarku 2003 oko 6000 (konretno bez nekog posebnog podešavanja jer je karta tek stigla dobio sam 5981 poena) dok u 3D Mark 2001SE sam dobio 16841, a kasnije ću probati i da je klokujem.
    Poenta svega je da se Prince of Persia vidi duplo lepše nego na ti4200 :)
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Govorio sam ja vama za ove rezultate nije mi bas puno jasno bilo sve u svemu mozda se i nadje kod mene u racunaru sad bas nesto beast master me podstaknu.

    P.s. Valjal Gigabyte Fx 59000Xt ha?
     
  5. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Evo posle malo klokovanja i novih rezultata:)
    CPU 12x200, kartica 450/800

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pozdrav
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    A evo kako i sama kartica izgleda:

    [​IMG]
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa isplatili se uzeti ovu karticu ili ne?

    Valjali Gigabyte
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pazi puna oznaka ove karte je MSI FX5900SP i veoma se isplati, za gigabyte neznam, nisam imao prilike da je vidim.
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Nemam ni HL2 beta ni doom 3 Alpha i ne nameravam da ih imam dok ne izađu kao finalne verzije, ali zato baci malo ti pogled na testove po netu i videćeš da je fx5900 u boljoj poziciji, prvenstveno što je malo jača, a druga ali i ne manje bitna stvar je što je dosta jeftinija.

    Samo mogu da kažem ono što sam probao, video i igrao, NHF Underground se vidi fantastično, dok Prince of Persia se vidi ...da kažem božanstveno.

    A sad jedno pitanje, kako radi r9700pro u OpenGL režimu? Uzmi ti lepo 3D studio MAX pa testiraj jedan fx5900 čak i SP uporedi sa r9700pro i videćeš da je r9700pro nema šta tu da traži.
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma ok je to meni sve nego bas sam gledo i trazio testove ove gigabyte ali nema nigdje na netu nasao sam aopenaolus valjda je tako ime xt ko bjagi SE i fino se vidi da uzima ko pod noz u svim testovima 9700PRO i u nekim 9800Pro e sad nisam ni sam mogao vjerovati ali ziva je istina.
    Nasao sam na Gigabyte stranici ono specifikacije i kaze da ima 256bitni mem, 390/700 hladnjak je postavljen i na memoriju i na proc sto bi garantiralo dobro hladenje. SAmo jos da se dokopam para al hvala bogu sad ce bajram.

    Eto ako ko nadje kakvu recenziju nek posta.
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ej masteru zaboravih te pitati jeli bogati ima kakve razlike izmedju one TI4200 i ove nove mislim jesi li dobio na FPS-u i jeli jace izgleda ova nova grafika
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    r9x00XT su jači modeli od 9x00Pro kartica, tako da je taj radeon xt daleko od SE varijante.
    Što se grafike tiče, za sada sam probao samo Prince of Persia i NFS Underground, i veruj mi da ne preterujem kad kažem da sve izgleda lepše jedno 30 % minimum. Inače NFS radi u 1280x1024 AA 8x, AF8x i sva moguća podešavanja u igri na maximum, kartica stvarno rastura.

    i naravno novi 3D Mark :)
    [​IMG]
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Jest. Lijepo ti nama dajes rezultate al tko zna u kojoj rezoluciji ;).
     
  15. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa razume se da je test rađen na defaultu :) mogu samo da ti pošaljem Excel fajl :) inače kartica je radila na 470/800MHz ;)
     
  16. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Danas izgleda cu prodati P4 i ono ostatka sto mi jos fali kupicu Gigayte grafu i sad mi je ostalo jos da prodam Ti 4200 pa eto ako hoce neko ima 2 Godine garancije 64MB 250/513 cijena 180KM
     
  17. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    A nVidija je jača u realnom radi i opengl -u :p
    Naravno pročam u klasi do 200€ koliko ovaj 5900sp (xt) košta.
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Nebi bas rekao da je nVidia losa.
    5700Ultra i 5950Ultra su odlicne kartice (iako obe malo skupe :D)
     
  19. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    a FX5900SP (xt) je dosta bolja od 5700 Ultra a košta svega 185€.
     
  20. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Barem nisi pogrešio kad si rekao bile pošto to definitivno više nisu. Stoji da je Ati još uvek bolju u d3d-u ali su sad već razlike minimalne.